Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: golfista_1993 » pt kwie 29, 2011 13:11

Witam !! Posiadam Golfika MK2 85r 3D 1.8 EV GTI. Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać a wygląda to tak że po włączeniu kierunku lewo/prawo migają wszystkie kierunki tzn. Tak jak bym włączył św. awaryjne... Po włączeniu świateł awaryjnych świecą wszystkie jak należy. Po odpięciu wł. świateł awaryjnych kierunki nie działają a kontrolka (od włączonych kierunków) świeci cały czas, jak go podepnę to wraca problem z czterema kierunkami... Próbowałem jeszcze odłączyć wszystkie światła z przodu żeby wykluczyć że gdzieś tam właśnie jest zwarcie ale problem nie znikł... Rozebrałem wł. Świateł awaryjnych i przeczyściłem sprężonym powietrzem i nic, w ten sam sposób przeczyściłem manetkę od kierunkowskazów i też nic. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone i nadal nic... Jeśli ktoś miał kiedykolwiek podobny problem to proszę o wypowiedź :-)

Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: Zico63b » pt kwie 29, 2011 15:36

Może być uszkodzony włącznik awaryjnych.
Jeśli Kolega ma sterownik centralnego lub alarm podpięte pod kierunkowskazy, możliwe że dioda poprzez którą lubią się podłączyć montażyści ma "przebicie".
Podaj Kolego plusa bezpośrednio na prawą lub lewą PRZEDNIĄ żarówkę kierunkowskazu - nic innego nie włączając. Jeśli po podaniu plusa na jedną stronę zapali się druga - odłącz manetki i znów próba. Gdy z odłączonymi manetkami będzie się dalej tak dziać to sterownik; gdy przestanie (czyli strony nagle się "rozdzielą tak jak miały być) - to włącznik awaryjnych.



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: golfista_1993 » czw maja 05, 2011 20:33

Zico63b Nie mam centralnego ani alarmu ale sprawdziłem wszystko i tak jak mówiłeś. Po podpięciu Plusa pod żarówkę zapalają się wszystkie 4 :-( Powtórzyłem test odłączając manetki wszystkie i to samo... Odłączyłem/podłączyłem wł. Świateł awaryjnych i dalej bez zmian. Powiedz mi o co chodzi z tym sterownikiem ? Mógł on się przepalić na amen czy idzie go zrobić i gdzie on się dokładnie znajduje ??


Czekam na odp. Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: Zico63b » czw maja 05, 2011 21:48

Próba była z wyjętym włącznikiem awaryjnych? Golfy 2 miały w manetkach lub w tablicy, nie wiem który ma Kolega.
Jak nie ma żadnego ze sterowników podających mignięcie - pozostaje "zwykłe" zwarcie. Musi Kolega do tego dojść, odpinając po jednej, wtyki lamp tylnych, potem z tyłu skrzynki itd. W sumie, taka sobie zabawa.



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: golfista_1993 » czw maja 05, 2011 22:55

Zico63b Pacjent to Golf 2 1.8 GTI 112KM 3D 85r EV. A włącznik św. awaryjnych mam na tablicy (nie przy kierownicy). Natomiast jeśli chodzi o tylne lampy to robiłem ''Test'' odpinając lampy tylne i sprawdzając te kierunki... Potem odpiąłem wszystkie światła z przodu oprócz kierunków i dalej to samo...
Dodam że bawiłem się wcześniej z kierunkami i zrobiłem małe ''zwarcie'' spalił się bezpiecznik od awaryjnych... Powinienem włożyć bezpiecznik 15A a dałem 25A i nie wiem czy przez to czegoś nie spierniczyłem...

P.S próby robiłem na kilka sposobów tzn. z podłączonym wł.świateł awaryjnych i bez niego... I to samo :-(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: Paweł Marek » czw maja 05, 2011 23:07

zdaje mi się że zwarcie jest między manetką a włącznikiem awaryjnych lub za nim. Pewnie stopiły się kable prawej i lewej strony. Wypnij jeszcze ten włącznik awaryjnych i podaj plus na kierunki jednej ze stron za nim - do styku kierunku w lampie bezpośrednio lub gdziekolwiek. Jeśli zaświeci prawa i lewe strona zwarcie jest za włączikiem awaryjnych, nie zaświeci to przed - tak dojdziesz w końcu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: golfista_1993 » pt maja 06, 2011 00:08

Paweł Marek Przeszedłem się jeszcze do Golfika i sprawdziłem jeszcze raz. Odpiąłem wł. świateł awaryjnych, podałem plus i dalej to samo... Znalazłem też pod kierownicą taką dużą wtyczkę która łączy kable od przełączników (od awaryjnych, ręcznego, halogenów, grzania szyby itd) i następny ''test'' i bez zmian...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: Zico63b » pt maja 06, 2011 00:22

Ba! Najciekawszą informację Kolega zostawił (na deser)?
Kolego! Jak było zwarcie to polecam rozbiórkę plastyków przed kierowcą tak by była dobra widoczność na "bebechy" i sprawdzanie, centymetr po centymetrze, wiązkę do włącznika awaryjnych, do manetek, do skrzynki bezpieczników. Tak już jest, że kabelki prawej i lewej strony kierunkowskazów lecą zwykle w tej samej wiązce i to obok siebie. Jeśli stopiła się izolacja np. lewej strony, od gorąca mogła się "dospawać" do kabla strony prawej!
P.S. To i tak "lajtowo", że nie zesmażyło się do blachy, a dawanie coraz to większych bezpieczników... ech :rozpacz:



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: golfista_1993 » pt maja 06, 2011 00:48

Zico63b Deserek musi być :grin: Jutro kolego rozbieram bebechy i sprawdzę kabelki które idą od włącznika awaryjnych do manetek itd. Jeśli coś znajdę przepalonego to od razu naprawiam :food: . A z tym bezpiecznikiem to dałem ciała, ale już wiem że należy dać taki jaki ma być... Jutro a w sumie dzisiaj od rana będę z tym walczył i zobaczymy jak wyjdzie, oby dobrze. Jeśli będą jakieś problemy itd. to od razu napisze :grin:

Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: golfista_1993 » ndz maja 08, 2011 15:53

Melduje dobranie się do kabli które idą od włącznika awaryjnych i manetek itp... Sprawdziłem które kabelki idą od włącznika L/R czyli lewy i prawy kierunek... Śledziłem centymetr po centymetrze i żadnych przepaleń nie zobaczyłem, muszę jeszcze sprawdzić parę centymetrów kabelków, lecz na razie żadnych przepaleń itd... Zico63b Powiedz mi, gdzie ja mogę mieć ten sterownik ? Przy skrzynce z bezpiecznikami niczego niema... Pod podszybiem też nic, oprócz tego małego modułu zapłonowego...

Oto link do fotek z operacji: http://img18.imageshack.us/g/dsc00450as.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: Zico63b » ndz maja 08, 2011 17:56

golfista_1993 pisze:Nie mam centralnego ani alarmu
To i sterownika NIE BĘDZIE, pisałem już to. A nadpalenie skrzynki jest, koło uchwytu mocującego, na trzecim zdjęciu - może przypadek a może coś w skrzynce. I tu polecam taką operację: Z linku
http://translate.google.pl/translate?hl ... pl%26lr%3D" onclick="window.open(this.href);return false;
odpina Kolega złącze "A" i podaje prąd na przednią żarówkę - tak jak kiedyś. Potem wpina "A" i odpina "E" i znów podaje prąd. To będzie próba czy to w wiązce dla kabli do deski jest zwarcie, czy w wiązce do tyłu. Na końcu odpina Kolega złącze "C" i znów prąd na żarówkę migacza.
A zwracać trzeba uwagę jedynie na czarno-zielony i czarno-biały! To migacze.



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: golfista_1993 » ndz maja 08, 2011 20:36

Zico63b Kurrr a no tak, jak nie mam alarmu ani centralki to sterownika niema... :-) A jeśli chodzi o to złącze ''A'' czyli niebieska wtyczka to robiłem już ''Test'' po jej odpięciu... Potem odpiąłem 'Wszystkie' wtyczki i Test... Przód się nie ''rozdzielił'' a tył nie świecił... Czyli wina nie siedzi w skrzynce z bezpiecznikami... A jeśli chodzi oto nadtopienie plastiku to jakiś czas temu coś grzebałem i jak złożyłem dechę to poczułem lekki ''smród'' spalonego plastiku, ale to przez chwilkę a potem już okej. Sprawdziłem bezpieczniki bo myślałem że może się kilka spaliło ale były w porządku... A teraz jak wyjąłem skrzynkę to widzę że tu się topiło, ale cholera wie czemu :shock: . A jeśli chodzi o Kabelki to już wiem które, spojrzałem na włącznik od awaryjnych i już widziałem które to Kierunki :-) Na dniach będę szukał dalej... Niby taka sobie usterka ale z nią nie da się jeździć :banghead:



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: DaroW » ndz maja 08, 2011 20:45

Jeśli po odpięciu wszystkich kostek od skrzynki, przednie kierunkowskazy nadal masz zwarte to szukaj w przedniej wiązce zwarcia.



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Problem z Kierunkowskazami !! Włączają się dwa na raz !!

Post autor: golfista_1993 » wt maja 10, 2011 21:45

Panowie problem rozwiązany :okej: To w zasadzie nie była usterka... W momencie ''bawienia'' się pod maską spiąłem ze sobą dwie wtyczki bo do siebie pasowały a były rozpięte... Zapomniałem o niej i potem już był problem z kierunkami że włączały się dwa na raz... Dzisiaj zajrzałem pod maskę i widzę te wtyczki... Odpiąłem je i sprawdziłem (plus prosto na kierunek) i jest OK :grin: . A że miałem bajzel, bo rozgrzebałem pół deski w poszukiwaniu zwarcia, przepalenia, czegoś dziwnego to postanowiłem że poskładam na szybko wszystko aby włączyć kierunki i awaryjne i Wszystko wróciło do Normy :okej: Nie wiem od czego jest ta wtyczka, ale znajduje się ona pod zbiorniczkiem wyrównawczym i wychodzi od wiązki w której idą kable do kierunków, a ta w właśnie wtyczka łączy ze sobą lewą i prawą stronę kierunków - Nie wiem po co... Ale odpiąłem i jest Dobrze.


Oto Fotki tej wtyczki: http://img222.imageshack.us/g/dsc00507r.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości