[mk4] Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

[mk4] Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: cashtetzky » ndz mar 13, 2011 08:27

Witam!
Jakiś czas temu miałem problem z oświetleniem tablicy rejestracyjnej. Poprowadziłem prowizorycznie oświetlenie od lampy światła pozycyjnego (lewego) do podświetlenia rejestracji.
Wczoraj zauważyłem że nie świeci się ani tylna pozycja, ani też podświetlenie tablic rejestracyjnych. Światła kierukowskazu działają ok. Wymiana żarówki nic nie dała. Sprawdzałem bezpieczniki, jednak nie wiem na dobrą sprawę który to dokładnie jest.
Czyżby nastąpiło jakieś zwarcie?
Proszę o pomoc w tym temacie. Chcę również zrobić porządek z podświetleniem rejestracji nie pamiętam jednak jak to było poprzednio podłączone.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: Qto » ndz mar 13, 2011 09:28

cashtetzky pisze:Sprawdzałem bezpieczniki, jednak nie wiem na dobrą sprawę który to dokładnie jest.
Bezpiecznik mógł strzelić pod warunkiem że przód z lewej strony też nie świeci...a który bezpiecznik to można w googlach wpisać :bajer: http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw ... -golf-mk4/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

[mk4] Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: cashtetzky » ndz mar 13, 2011 09:33

Bezpieczniki od 20 do 23 wczoraj sprawdzałem. Przód działa.
Szukamy dalej przyczyny :banghead:

edit:
Mea kulpa. Poranne zamotanie, nie sprawdziłem że faktycznie nie działa również przednie pozycyjne. Sprawdziłem dokładnie bezpiecznik, włożyłem nowy. Dalej to samo...


Obrazek
Obrazek

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

[mk4] Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: rafxxx » ndz mar 13, 2011 11:23

twierdzisz ze nie dzialalo ci podswietlenie tab. rej. i pociagnales kabelek moze w tym miejscu szukaj rozwiazania , gdzies sie przerwal, przetral? bo musiales go pusc w klapie a od otwierania czesto przeciez lamia sie kable i dlatego wymiana bezpiecznika nic nie daje, albo nawet jak go wymieniles to zaraz znowu sie spalil bo caly czas masz przepiecie ?



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

[mk4] Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: cashtetzky » ndz mar 13, 2011 11:56

A więc tak.
Odłączyłem te dwie wsuwki od kabli do tablicy rejestracyjnej, które wcześniej były wsunięte we wtyczkę do tylnej lampy.
Dziwna sprawa.
Gdy włączam sam kierunek na lewą stronę (przy wyłączonym oświetleniu), lewe pozycje się świecą. Gdy chcę włączyć pozycyjne (lewa i prawa strona), pozycje po lewej stronie nie działają.
Czy to może być wina uszkodzone przekaźnika? Bo już naprawdę nie wiem o co chodzi.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

[mk4] Re: Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: Jazz_Blue » ndz mar 13, 2011 12:54

Sprawdź włącznik świateł, może styki zaśniedziały, a fakt, że stało się to akurat po podłączeniu oświetlenia tablicy to zbieg okoliczności...
Obrazek
Jak znajdę całą poradę jak przeczyścić włącznik to wrzucę, chyba, że już wcześniej zdążysz się z tym uporać



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

[mk4] Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: cashtetzky » ndz mar 13, 2011 13:12

Dzięki za zainteresowanie.
Włącznik wyciągałem i czyściłem. Wydaje mi się że będzie to trzeba potraktować jakimś preparatem.
A jeśli to nie wyłącznik to czy może być to przekaźnik. Zaznaczam, że nie świeci się tylko lewa strona (same pozycje).

edit:
Problem rozwiązany. Jeszcze raz wyciągnąłem włącznik, styki przetarłem drobnym papierem ściernym. Na chwilę obecną pomogło.

Kolejna sprawa. Jak już pisałem, jakiś czas temu odłączyłem podświetlenie tablic rejestracyjnych od fabrycznej wiązki. Teraz nie pamiętam która to była. Może mi ktoś pomóc? Jakieś zdjęcie, lub opis jak ta wtyczka wygląda. Chcę zrobić z tym porządek.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

[mk4] Re: Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: guziolek » ndz mar 13, 2011 19:49

cashtetzky pisze: Teraz nie pamiętam która to była. Może mi ktoś pomóc? Jakieś zdjęcie, lub opis jak ta wtyczka wygląda. Chcę zrobić z tym porządek.
Zapewne ta, która jest nie podpięta, nie wiem gdzie ty ją odpinałeś wogóle więc ciężko powiedzieć cokolwiek. schemat instalacji jest tu http://www.dubi.net/auto/Instalacja_GOLF_IV.pdf więc sobie popatrz co i gdzie odpinałeś i podepnij.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

[mk4] Re: Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: Jazz_Blue » ndz mar 13, 2011 22:47

Czyli jednak włącznik, tak jak myślałem :bigok:



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

[mk4] Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: cashtetzky » pn mar 14, 2011 10:21

Jazz_Blue, miałeś nosa :bajer:
Teraz powinna działać także oryginalna wiązka oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Właśnie dlatego kiedyś podłączyłem to na krótko.
Dzięki wszystkim za pomoc.


Obrazek
Obrazek

szczepan69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: śr gru 23, 2009 18:44
Lokalizacja: Sanok
Auto: mk2
Silnik: vr6
Kontakt:

[mk4] Re: Nie działa światło pozycyjne (tył lewe)

Post autor: szczepan69 » pn lis 12, 2018 16:51

witam mam problem nie swieci postojówka lewa ,bezpieczniki ok zarowka tez przejscie na kablu jest wtyczka skrzynka bezpiecznikow,reszta jest ok czyli prawa strona tył i tablica,podmieniałem wlacznik swiatel i nic ,co mozna jeszcze sprawdzic siedze i szukam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości