Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

duszek000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sie 28, 2010 15:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: duszek000 » ndz sty 30, 2011 10:55

Mam problem z zamkiem, miałem problem z zamarzaniem wejścia na kluczyk od strony kierowcy, więc musiałem otwierać od strony pasażera, wtedy już przestał otwierać się bagażnik. Poprostu muszę wyłączyć auto wziąść kluczyk i otworzyć nim bagażnik, bo jak widomo w Golfach nie ma czygoś takiego jak otwieranie bagażnika w kabinie, bo z tyłu jest klamka. Zaek już mi nie zamarza bo to zrobiłem, a z bagażnikiem nadal jest problem. Kiedyś jak kupiłem auto to jak zamykałem auto to bagażnik się nie zamykał, ale coś tam pokombinowałem i problem znikł, a teraz nic. Wie ktoś w czym leży problem?



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: hyper74 » ndz sty 30, 2011 11:10

Też miałem taki problem. Niesety padł siłownik tlnego zamka. Ktoś mi kiedyś powiedział że są dwa powody takiej usterki. Po pierwsze... wyciekający płyn spryskiwacza tylnej szyby... psuje się w silniku wycieraczki taka rurka mosiężna którą płyn idzie do dyszy. Pierwszym obiawem jest to że spryskiwacz chodzi razem z wycieraczką a powinien stać w miejscu. Płyn wycieka na siłownik i poprostu koroduje sprężyna powrotna lub pali silnik. Ale kolejnym obiawem może być zapalająca się kontrolka otwartej klapy, a czasami też wariuje alarm. Druga przyczyna to przekaźnik tego siłownika... za długo się zwiera ze starości i podaje za długo napięcie na silniczek w siłowniku i albo pali silniczek albo ukręca zębatke na wirniku która porusza plastikowy mechanizm siłownika. Ja miałem długo z tym problem i załozyłem narazie siłownik linkowy z bezpiecznikiem 10 A. Tyle z mojej strony :) POZDR


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: martinezz123 » pn sty 31, 2011 11:22

kolega dobrze prawi :) jak wyżej :hmm: :okej:


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

duszek000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sie 28, 2010 15:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: duszek000 » pn sty 31, 2011 14:15

z tym że ja nie mam spryskiwacza z tyłu, chyba że o czyms nie wiem;p



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: hyper74 » pn sty 31, 2011 16:02

a czy jak dasz manetkę od wycieraczek do przodu czytaj od siebie to czy słyszysz pracującą pompkę w zbiorniku... Znaczy się nie masz spryskiwacza ?? sprawdż w osi ramienia wycieraczki czy nie masz dyszy... powinno być i tu może jest problem... zapchana dysza a pompka tłoczy płyn... musi którędyś wypłynąć jak nie dyszą...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: guziolek » pn sty 31, 2011 16:31

Masz, masz, tylko pewnie odkąd kupiłeś to jest zepsuty :grin:



dimitr87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 23:35
Lokalizacja: Lubliniec

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: dimitr87 » pn sty 31, 2011 18:29

miałem niedawno podobny problem i chwytajac za klamke raz sie otwieral a raz nie. w koncu sie za to wzialem i rozebralem obudowe(tapicerke) pokrywy bagaznika po czym zauwazylem ze plyn od spryskiwacza zalewa mi zamek przez co nie otwiera on calkowicie zamka. przewczyscilem to, przepsikał wd40 i nasmarowałem dobrze i od tego czasu wszystko dziala jak nowe. pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: hyper74 » pn sty 31, 2011 19:55

Nie chcę pisać... ale... a nie mówiłem


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

duszek000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sie 28, 2010 15:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: duszek000 » pn sty 31, 2011 20:29

OK sprawdze, tylko teraz mrozy, to chce dłubać.



Awatar użytkownika
dony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt mar 09, 2010 17:04
Lokalizacja: Lublin

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: dony » śr lut 02, 2011 19:27

Panowie podłączę się do tematu.
Taka sprawa : Czy jest możliwe że centralny zamyka tylko drzwi a bagażnika już nie? Sytuacja wygląda tak że zamykam kluczykiem drzwi od strony kierowcy, wtedy zamykają się od strony pasażera a bagażnik nie. Nie wiem jak było na początku bo od momentu kupna miałem zepsuty zamek bagażnika i po prostu nie zamykałem go teraz mam nowy zamek i nadal muszę go zamykać z kluczyka. Dodam że jak zamykam drzwi od strony pasażera to drzwi kierowcy nie zamykają się.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: guziolek » śr lut 02, 2011 19:31

dony pisze:Panowie podłączę się do tematu.
Taka sprawa : Czy jest możliwe że centralny zamyka tylko drzwi a bagażnika już nie? Sytuacja wygląda tak że zamykam kluczykiem drzwi od strony kierowcy, wtedy zamykają się od strony pasażera a bagażnik nie. Nie wiem jak było na początku bo od momentu kupna miałem zepsuty zamek bagażnika i po prostu nie zamykałem go teraz mam nowy zamek i nadal muszę go zamykać z kluczyka. Dodam że jak zamykam drzwi od strony pasażera to drzwi kierowcy nie zamykają się.
Zimne luty w zamku kierowcy, ale pewny nie jestem, więc może niech ktoś jeszcze potwierdzi?



Awatar użytkownika
dony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt mar 09, 2010 17:04
Lokalizacja: Lublin

Re: Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: dony » śr lut 02, 2011 19:34

guziolek pisze: Zimne luty w zamku kierowcy
Hmmm ? :helm:


A w ogóle jest możliwa taka opcja że centralny mam tylko do drzwi a bagażnik żyje własnym życiem od nowości czy to raczej się coś zepsuło? :goof:



dimitr87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 23:35
Lokalizacja: Lubliniec

Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: dimitr87 » śr lut 02, 2011 19:56

sprawdz na łączeniu klapy i dachu. jest tam taki ślimak i mógł Ci się po prostu złamać przewód i centralny go nie zamyka i nie otwiera. mialem tak u siebie i po zlutowaniu przewodow wszystko śmiga. a w polsce jest wszystko możliwe wiec wcale bym sie nie zdziwil gdyby bagaznik byl manualny ale to raczej watpliwe. pozdro



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Centralny zamek nie otwiera bagażnika

Post autor: guziolek » śr lut 02, 2011 20:02

dony pisze: A w ogóle jest możliwa taka opcja że centralny mam tylko do drzwi a bagażnik żyje własnym życiem od nowości czy to raczej się coś zepsuło? :goof:
Nigdy się z takim typem centralnego nie spotkałem, ani nie słyszałem żeby ktoś coś takiego wymyślił i produkował, miałoby się to z podstawowym zadaniem centralnego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 20 gości