BORA tylna klapa się nie otwiera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: Acid » wt paź 26, 2010 21:08

Witam
tylna klapa się nie otwiera. Przykladam rękę i nie zwalnia blokady i teraz pojawia się problem jak ją otworzyć. Z kluczyka otwiera i zamyka wszystkie drzwi, natomiast klapa nie reaguje w ogóle? Co robić.? W innych postach było coś że przewody które idą gdzieś z błotnika do przelotki i tu nie wiem o jaką przelotkę chodzi? czy to chodzi o harmonijkę gumową w której lecą przewody. ? Pomóżcie bo już mnie szlak trafia. Jednak co manualne cięgno od klapy to manualne. :grrr:
Jak ją otworzyć.?????



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: martinezz123 » wt paź 26, 2010 21:13

chodzi o przelotkę miedzy klapą a budą lubią tam popękać !! . ale stawiał bym na to że zepsuł sie czujnik w zamku tym który rygluje się na bolcu w tylnej belce . może też być tak jak u mnie zepsuł sie ten elektryczny silniczek który otwiera klapę takie białe ustrojstwo .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: martinezz123 » wt paź 26, 2010 21:14

a z tyłu kluczykiem nie możesz otworzyć ?? powinna być taka opcja


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: bongo » wt paź 26, 2010 22:52

W golfie czasem spada taki plastikowy łącznik w zamku i też nie można otworzyć klapy,może to to?



Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Re: BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: Acid » śr paź 27, 2010 20:13

martinezz123 pisze:a z tyłu kluczykiem nie możesz otworzyć ?? powinna być taka opcja
nie no własnie się nie da otwieraja się wszystkie rygle i zamykają a klapa się nie otwiera



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: martinezz123 » czw paź 28, 2010 14:56

Acid pisze:
martinezz123 pisze:a z tyłu kluczykiem nie możesz otworzyć ?? powinna być taka opcja
nie no własnie się nie da otwieraja się wszystkie rygle i zamykają a klapa się nie otwiera

no tak tylko ja pytam , czy masz możliwość otwarcia klapy tylnej z kluczyka , czyli czy masz zamek w tylnej klapie , bo pewnie masz , otwórz rozbierz i sprawdź czy nie spadło ci te cięgiełko o którym pisał kolega wyżej


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
czesik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:23
Lokalizacja: Warka

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: czesik7 » czw paź 28, 2010 22:37

TEŻ MIAŁEM Z TYM PROBLEM, NAWALAŁ MIKROSTYK, A KLAPĘ OTWORZYĆ MOŻNA OD ŚRODKA, JAK ZŁOŻYSZ SIEDZENIA I WEJDZIESZ DO BAGAŻNIKA, NAPRZECIWKO ZAMKA OD WEWNĄTRZ JAST W TAPICERCE TAKA KLAPKA, JAK JĄ OTWORZYSZ TO ŁATWO OTWORZYSZ KLAPĘ POCIĄGAJĄC ZA DZWIGNIĘ



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: Steryd » sob lis 06, 2010 23:37

Bora dzis mnie troche zdenerowala. Najpierw ni z gruszki ni z pietruszki wlaczyl sie alarm przy zamknietych drzwiach, ale w srodku siedzieli pasazerowie, wiec auto nie bylo zamkniete, czyli alarm i centralka nie byly zalaczone. Wieczorem musialem schowac cos do bagaznika. Za pomoca pilota otworzylem auto. Drzwi sie odblokowaly, ale bagaznika nie dalo rady otworzyc. Przekrecilem wiec kluczyk i brak reakcji. Ponownie zamknalem i otworzylem auto za pomoca pilota. Bagaznik sie otworzyl. Niestety juz pozniej w zaden sposob nie dalo sie go zamknac. Brak reakcji na pilot i kluczyk. Zamek w bagazniku kaputt. Drzwi elegancko sie otwieraja i zamykaja, nawet jesli krece kluczykiem w zamku bagaznika. Jak dla mnie wyglada na awarie zamka w klapie. W Borze jest taki patent, ze bagaznik otwiera sie za pomoca takiego silownika. Nie ma typowej klamki, tylko trzeba reka nacisnac na plastikowy bajer, zalacza sie silniczek i otwiera sie klapa. Ten mechanizm tez nie daje znakow zycia.


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: szawełło » ndz lis 07, 2010 08:34

portalboy pisze:wlaczyl sie alarm przy zamknietych drzwiach
Padnięty któryś z mikrowłączników
portalboy pisze:W Borze jest taki patent, ze bagaznik otwiera sie za pomoca takiego silownika.
Zablokowany siłowniczek . Mósisz rozebrać i wyczyścić siłowniczek - częsta awaria

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... aga%BFnika" onclick="window.open(this.href);return false;


Przyczyna tej awarii to przewaznie wyciek ze spryskiwacza . Spryskiwacz ma stać w miejscu nie kręcić się z wycieraczką .
Jeżeli spryskiwacz masz uszkodzony tu masz poradę

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false;

powodzenia


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: Steryd » ndz lis 07, 2010 13:44

szawello, dzieki za dobre rady, na pewno sie przyda Twoja pomoc. Czyli moze byc walniety mikrostyk w ktorys z drzwi, jesli alarm sie zalaczyl w chwili, gdy auto bylo otwarte? Czasem nie lapie mi zamykanie w lewych drzwiach kierowcy lub pasazera. Co do silowniczka w klapie, to postaram sie tam zajrzec i znalezc przyczyne. Jesli chodzi o nie zamykanie sie zamka z klucza, to za to bedzie odpowiedzialny ten silownik czy w klapie bagaznika tez jest jakis mikrostyk?
W Borze nie ma z tylu wycieraczki, wiec ostatnia teoria eweutnalnie w Golfie moze byc sluszna.
Ostatnio zmieniony ndz lis 07, 2010 13:50 przez Steryd, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
Kylo91
TDI Lover
TDI Lover
Posty: 34
Rejestracja: pn lis 23, 2009 21:49
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: Kylo91 » ndz lis 07, 2010 13:48

Miałem kiedyś taki przypadek w moim Golfie przemierzyłem silniczek odpowiadający za zwolnienie zamka od tylnej klapy i był na nim potężny spadek napięcia okazało się że wystarczyło tylko wyczyścić cały mechanizm, lubi się zasyfiać . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
czesik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:23
Lokalizacja: Warka

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: czesik7 » ndz lis 07, 2010 15:52

Mi alarm załączał sie ale jak alarm był uzbrojony, włączał się wskaźnik otwarcia klapy. Uszkodzeniu uległa wtyczka od czujnika otwarcia klapy, też był problem z otwarciem. Okazało się, że jeden z pinów wtyczki poprostu się ułamał.
Odłączyłem i jest ok ale brak podświetlenia bagażnika i kontrolka od otwarcia klapy nie działa. Obrazek

Potrzebuję wtyczki, takiej jak ta niebieska na zdjęciu, jeśli jest ktoś w posiadaniu chętnie kupię za rozsądną kase.
czesik7@wp.pl



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: szawełło » ndz lis 07, 2010 17:20

portalboy pisze:czy w klapie bagaznika tez jest jakis mikrostyk?
Jest
portalboy pisze:W Borze nie ma z tylu wycieraczki, wiec ostatnia teoria eweutnalnie w Golfie moze byc sluszna.
Ja myślałem o kombi ok


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: BORA tylna klapa się nie otwiera

Post autor: Steryd » pn lis 29, 2010 20:45

Czy mikrostyk w zamku bagaznika jest taki sam jak w drzwiach? Wizualnie widze, ze powinien byc identyczny, ale wole zapytac, zanim sie zabiore za robote.


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości