Spryskiwacze reflektorów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Nameless91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 31, 2010 14:43
Lokalizacja: Gryfino

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Nameless91 » pt paź 08, 2010 23:53

Witam mam problem z lewym spryskiwaczem reflektora, spryskiwacz w ogóle nie wychodzi prawy działa normalnie wie ktoś może co może być przyczyną tego? z góry dzięki za pomoc. pozdro:P



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Rafał 21 » sob paź 09, 2010 09:51

Nameless91 pisze:spryskiwacz w ogóle nie wychodzi
Nameless91, a czy go tam masz?? Bo może jest zaślepiony! Jezeli jest na swoim miejscu to pozostało ci sprawdzić po kolei dopływ! Czyli ten wężyk złączki i na pewno trafisz na usterkę :P


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Nameless91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 31, 2010 14:43
Lokalizacja: Gryfino

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Nameless91 » sob paź 09, 2010 10:42

a jak sprawdzić czy on tam jest ?:D



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: italiano_83 » sob paź 09, 2010 14:32

Nameless91 pisze:a jak sprawdzić czy on tam jest ?:D
Złap za "zaślepkę" i delikatnie pociągnij do góry i zobaczysz szybko dyszę. Mało prawdopodobne aby spryskiwacza nie było, bo wtedy zaślepka musiał by być przymocowana jakoś na stałe.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Nameless91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 31, 2010 14:43
Lokalizacja: Gryfino

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Nameless91 » sob paź 09, 2010 14:59

żeby sprawdzić podłączenie czy jest ok muszę ściągnąć zderzak?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Rafał 21 » sob paź 09, 2010 18:44

Nameless91 pisze:żeby sprawdzić podłączenie czy jest ok muszę ściągnąć zderzak?
Nameless91, to ty kompletnie nic nie wiesz jak i co :grrr: Trochę swojej inwencji ! Jedz do warsztatu bo jeszcze coś uszkodzisz :grrr:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: italiano_83 » sob paź 09, 2010 20:53

Nameless91 pisze:żeby sprawdzić podłączenie czy jest ok muszę ściągnąć zderzak?
No chyba, że masz rączki cieniutkie jak witki wieżowe :grin: Gdyby się wężyk wypiął to po każdorazowym użyciu spryskiwacza kapało by ci z pod zderzaka.
Tu temat jak ściągnąć zderzak krok po kroku ładny opis http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... F+zderzaka" onclick="window.open(this.href);return false;
A próbowałeś podnieść ten spryskiwacz do góry, może niech ktoś trzyma manetkę a ty próbuj go wyciągnąć do góry może się gdzieś przyblokował, nie zamarzł ten spryskiwacz zimą czasem ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Nameless91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 31, 2010 14:43
Lokalizacja: Gryfino

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Nameless91 » sob paź 09, 2010 21:46

Rafał 21, to jest moje pierwsze auto w życiu wiec nie wiem jak się gdzieś dobrać itp :P



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Rafał 21 » ndz paź 10, 2010 08:55

Nameless91 pisze:Rafał 21, to jest moje pierwsze auto w życiu wiec nie wiem jak się gdzieś dobrać itp
Nameless91, Rozumiem :P Tylko chce przestrzec przed pochopnymi decyzjami! Można sobie sporo narobić kosztów pourywać zaczepy , złączki, wtedy dopiero będzie lecieć i pusty zbiornik za kilka minut , porysować lakier itp .. Najlepiej poprosić kolesia co już wie jak i od czego zacząć Tak jak wcześniej napisalem albo masz zaślepiony spryskiwacz bo ciekł ,ewentualnie zapchane te łączki przewód , sam spryskiwacz itp.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Nameless91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 31, 2010 14:43
Lokalizacja: Gryfino

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Nameless91 » ndz paź 10, 2010 19:20

dzisiaj ściągnąłem zderzak i w spryskiwaczu nie był podpięty wąż, podpiąłem go i ze spryskiwacza cieknie woda da się to jakoś zatamować? :jezor:



Awatar użytkownika
cieszyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob sie 27, 2011 10:31
Lokalizacja: SK !

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: cieszyn » ndz lut 17, 2013 15:24

Witam

Mam problem ze swoimi spryskiwaczami lamp. Otóż kupiłem Golfa 4 ma on zaślepki taki jak ten (zdjęcie niżej ) ale nie mam reflektorów ksenonowych, tylko zwykłe:

http://auto-west.pl/oswietlenie/4_04.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Auto sprowadzone z niemcowni, i nie działają one, pompki nie słychać, możliwe że tylko są zaślepki ? Nie wiem od czego zacząć to mój pierwszy VW, przeczytałem sporo, ale nie wiem jak idą wężyki, gdzie jest pompka ... ? Jakieś porady jak do tego sie zabrać ?


Był mój Golf 4 ===> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=501068" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz jest Borewicz :) ===> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=587208" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Rafał 21 » ndz lut 17, 2013 16:09

cieszyn pisze: ale nie mam reflektorów ksenonowych, tylko zwykłe:
a co to ma za znaczenie czy masz czy nie ksenony ??

Aby sprawdzić czy działaja spryski to należy dzwignię przy kierownicy tą samą co do przedniej szyby sprysku przytrzymać do siebie tak 2-4 sek.
Pompki widać na zbiorniczku plynu sa dwie jedna z jednej strony zbiorniczka druga z drugiej .

Zaslepki na zderzaku po prostu sie za nie chwyta i ciągnie lekko w górę widać wtedy pompki/spryski zaslepka jest na nim zamontowana . A poza tym należy szukac tematów wpisując w wyszukiwarce co cie interesuje np. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... tor%C3%B3w" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
cieszyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob sie 27, 2011 10:31
Lokalizacja: SK !

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: cieszyn » ndz lut 17, 2013 22:18

Rafał 21 pisze:
cieszyn pisze: ale nie mam reflektorów ksenonowych, tylko zwykłe:
a co to ma za znaczenie czy masz czy nie ksenony ??

Aby sprawdzić czy działaja spryski to należy dzwignię przy kierownicy tą samą co do przedniej szyby sprysku przytrzymać do siebie tak 2-4 sek.
Pompki widać na zbiorniczku plynu sa dwie jedna z jednej strony zbiorniczka druga z drugiej .

Zaslepki na zderzaku po prostu sie za nie chwyta i ciągnie lekko w górę widać wtedy pompki/spryski zaslepka jest na nim zamontowana . A poza tym należy szukac tematów wpisując w wyszukiwarce co cie interesuje np. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... tor%C3%B3w" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeżeli masz odpowiadać z żalem to daruj sobie ;).

Może i ma znaczenie ;), wiem, że trzeba długo trzymać i musza byc wlaczone swiatla, jednak nic nie leci ;) krotko zwiezle i na temat a nie ;) ale dzieki ;), dlatego suzkam porady od jakiej strony zaczac. Pozdro.


Był mój Golf 4 ===> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=501068" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz jest Borewicz :) ===> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=587208" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Rafał 21 » pn lut 18, 2013 11:17

cieszyn pisze:
Rafał 21 pisze:
cieszyn pisze: ale nie mam reflektorów ksenonowych, tylko zwykłe:
a co to ma za znaczenie czy masz czy nie ksenony ??

Aby sprawdzić czy działaja spryski to należy dzwignię przy kierownicy tą samą co do przedniej szyby sprysku przytrzymać do siebie tak 2-4 sek.
Pompki widać na zbiorniczku plynu sa dwie jedna z jednej strony zbiorniczka druga z drugiej .

Zaslepki na zderzaku po prostu sie za nie chwyta i ciągnie lekko w górę widać wtedy pompki/spryski zaslepka jest na nim zamontowana . A poza tym należy szukac tematów wpisując w wyszukiwarce co cie interesuje np. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... tor%C3%B3w" onclick="window.open(this.href);return false;
krotko zwiezle i na temat a nie ;) ale dzieki ;), dlatego suzkam porady od jakiej strony zaczac. Pozdro.
kolego dostaleś odpowiedź czy nie ?? jezeli cie to nie satysfakcjonuje to używasz opcji szukaj , gdzie są juz tematy omawiane poruszane wiele razy . Jak masz inne zdanie to zachowaj je dla siebie . Odpowiedz mi jeszcze raz co to ma za znaczenie czy lampa ma byc spryskiwana ksenon? czy normalna ?? Różnica jest taka ze ksenon musi miec spryski obowiązkowo , ja jak wielu innych ma spryskiwacze a ma zwykle lampy tak jak ty!. Ważne by była do tego instalacja , zbiornik, pompki, przekaxnik i odpowiedni zderzak co w praktyce też nie jest wymagane bo wycinają otwory.
A juz na marginesie to powinieneś na pierwszym miejscu zapoznać sie z regulaminem na tym forum , a nie obrażać sie na tych co chcą ci pomóc :grrr: Krótko zwięzle i na temat ! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=5&t=428631" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości