Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

90dino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 15:34
Lokalizacja: S-rz

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: 90dino » pn wrz 13, 2010 14:31

witam :) mam kilka pytanek koledzy.. a mianowice chodzi o to że chcę zrobic dodatkowe oświetlenie w moim golfie z tyłu dla mojej małej pasażerki (córeczki) która to boi się jezdzić po ciemku a w zwiazku z tym ze teraz coraz szybciej nastaje noc muszę się za to zabrac. Szukałem czegoś odpowiedniego i wpadło mi w oko światełko dla pasażerów z vw vento oraz golfa mk4 (chodzi o cos małęgo). Schody zaczynają sie z tym ze po przeglądnieciu na zdjęciach swiatełka z vento wydaje mi sie dość dużę i zastanawia mnie to czy zmieści się on w podsufitke (tak mniej wiecej przy tej rączce/haczyku)? Kolejne pytanie brzmi jak ściagnąć podsufitke? nigdy tego nie robiłem a nie chce niczego zepsuc :) może ktos robił cos takiego wiec prosze o porade a najlepiej fotoporade. Z góry dzieki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 13, 2010 14:53

o ściąganiu podsufitki napisano dużo, trzepa poodczepiać plastyki bo bokach dachu, są na zatrzaski. Lampka się zmieści, Vento ma przecież tą samą budowę dachu i wchodzą. Tapicerka nie jest tam w żaden sposób wymodelowana tylko dziurki trzeba zrobić. A z kablami dostaniesz zdejmując tylko plastyki bo bokach dachu, nie musisz całej podsufitki zdejmować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

90dino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 15:34
Lokalizacja: S-rz

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: 90dino » pn wrz 13, 2010 20:18

a może ktoś doradzi skad wziac zasilanie do tej lampki? bo myslałem z lampki tej głownej z podsufitki ale skoro poprzednik mowi ze nie musze sciagac całej podsufitki to trzeba chyba cos innego wykombinowac :)



Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: fasolisko » pn wrz 13, 2010 20:39

Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale czy przypadkiem antena od radia (ogon jamnika jak ja niektórzy nazywają) nie jest zasilana w celu polepszenia odbioru ? - może mógłbyś się pod nią podpiąć... tylko czy to nie wpłynie wtedy na odbiór radia ? - tego nie wiem :)


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 13, 2010 23:01

Plus stały będzie w wiązce do drzwi tylnych czerwono czarny albo czerwono biały kabel, masa brązowy - stamtąd najłatwiej, zdejmiesz osłonę słupka i masz łatwy dostęp. A jeśli to trzydrzwiówka to z wiązki pompki centralnego zamka albo z drzwi przednich. Kolory jw


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

90dino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 15:34
Lokalizacja: S-rz

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: 90dino » wt wrz 14, 2010 08:43

kolego co do tej anteny to ja akurat mam antene w błotniku ;) a co do tego zasilania to dzieki za pomysł to jest 5 drzwiowka wiec chyba nie bede juz miał problemu jak bede robil to zrobie pare fotek ;) moze komus sie jescze przyda, dzieki koledzy.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: Bednarus » wt wrz 14, 2010 15:37

Kiedyś na forum był foto opis jak zamontować tylne lampki oświetlenia wnętrza z MK4 do MK3. Działało to tak, że zapalały się one wraz z otwarciem drzwi. Niestety chyba przepadło. W każdym razie da się to zrobić. Tak jak Paweł Marek, napisał. Nie musisz ściągać całej podsufitki. Wystarczy odczepić górne plastiki. Ciągniesz kabelki wzdłuż krawędzi dachu i przednim słupkiem wprowadzasz je pod deskę rozdzielczą. Tam podłączasz jeden do masy a drugi do plusa od oświetlenia (za bezpiecznikiem nr 21). Jakbyś chciał, aby lampki się zapalały przy otwarciu drzwi to musiałbyś pociągnąć jeszcze jeden przewód do krańcówki od drzwi.



90dino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 15:34
Lokalizacja: S-rz

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: 90dino » śr wrz 15, 2010 12:30

teraz mi pozostało dokonać zakupu lampki, znaleźć troche wolnego czasu i brać się do roboty :)
a co do zakupu.... to może ma ktoś do sprzedania taką lampke z vento lub mk4 ?:)



kam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw gru 03, 2009 21:42
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: kam » śr wrz 22, 2010 08:38

z paska b3/4 też możesz szukać:)


Sprzedam
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=345282

Awatar użytkownika
Adamss81
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 893
Rejestracja: wt kwie 01, 2014 20:48
Lokalizacja: Gubin

Dodatkowe oświetlenie GOLF MK3

Post autor: Adamss81 » pn lut 29, 2016 20:30

A jak ma się sprawa do warianta ?


VW Golf wariant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545698" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat punto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=560845" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości