Szyby sie same otwieraja...Passat B5

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daaanielo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr mar 24, 2010 21:58
Lokalizacja: opolskie

Szyby sie same otwieraja...Passat B5

Post autor: daaanielo » czw sie 05, 2010 12:25

Witam, mam bardzo denerwujacy problem w passacie B5 1.9 TDI 110 km. 1997 rok, problem jest taki ze po zamknieciu auta otworza sie szyby, nie wszystkie, 1 lub 2 lub 3 , niedzieje sie to zaraz tylko po jaikims czasie, dzieje sie to jak zamykam pilotem ale normalnym kluczem tez sie tak dzieje, probowalem juz chyba wszystkiego, pyzelozylem ako, zamykalem przez bagaznik, od str. pasazera, i dalej to samo. Po podlaczeniu pod VAGA wyskoczyly mi te bledy 00960-Switch for Central Loking Driver Side 29-00 short to Ground (F59) 00928-Shareware Version To Decode all DTCs 27-00 Please Register Activate Niewiem za bardzo co to za blady. Ktos mi wspominal o jakims module komfortu i ze jest pod przednimi siedzeniami ale ja tam nic niewidze. Prosze o pomoc bo juz mi zalalo auto a niechce tego drugi raz. Z gory Dzieki!



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Szyby sie same otwieraja...

Post autor: gregoryb1 » czw sie 05, 2010 12:33

masz problem z mikrostykami w zamkach . One sa odpowiedzialne za ryglowanie dzrwi, domykanie szyb i zamykanie samochodu.
Tutaj jest obszerny temat o tym - wszystkie problemy z mikrostykiem
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;

jeden z tych błedów brzmi własnie - przelacznik centralnego zamka słaby sygnał lub za długi(tak w wolnym tłumaczeniu)
Ostatnio zmieniony czw sie 05, 2010 12:35 przez gregoryb1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Szyby sie same otwieraja...

Post autor: Zico63b » czw sie 05, 2010 12:35

daaanielo pisze:00960-Switch for Central Loking Driver Side 29-00 short to Ground (F59)
Przełącznik w zamku od kierowcy zwiera do masy; z tym, że nie musi być to sam przełącznik a np. poprzecierane kable w gumie z nadwozia do drzwi.
Reszta jest o wersji programu i prośba o aktywację programu do wersji pełnej, nie Demo.



greg

Szyby sie same otwieraja...Passat B5

Post autor: greg » czw sie 05, 2010 16:07

niestety ale chyba najszybsza naprawą będzie wymiana zamka kierowcy bo objaw ten wskazuje na błąd w samym zamku w ścieżkach lub mikrostykach (tam są 4 mikrostyki)
druga możliwa przyczyna - masz passata a passat b5 ma komfort w podłodze - możliwe że został zalany i komfort wiruje - musiałbyś na chwilę podpiać inny i sprawdzić czy pojawia się błędy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości