Regulator napięcia alternator w TDI VP-wymiana

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

panus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 09, 2014 20:52

Regulator napięcia alternator w TDI VP-wymiana

Post autor: panus » pn lis 10, 2014 22:58

Ja wiem że świece grzeją jeszcze jakiś czas po odpaleniu ale wydaje mi się że te 4 świece nie powinny aż tak obciążać żeby powodowało to pulsowanie świateł a jeśli już to powinny świecić słabiej przez ten czas jak grzeją świece a nie pulsować, tym bardziej że napięcie wtedy wynosi ponad 14V...no chyba że się mylę to mnie poprawcie



Awatar użytkownika
tk7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Regulator napięcia alternator w TDI VP-wymiana

Post autor: tk7 » czw lis 20, 2014 00:30

Kolego za pulsację napięcia najczęściej odpowiada akumulator. Najprostszą metodą będzie podmiana go z innego auta. Bardzo ważna jest też masa na silniku. Z wiekiem połączenia się utleniają i jest gorsze przewodzenie prądu. Łatwo to sprawdzić podłączając miernik pod sam alternator na włączonym silniku. Jeżeli będziesz miał napięcie wyższe niż na akumulatorze to podpinasz dla próby dodatkową masę od obudowy alternatora do minusa na akumulatorze i sprawdzasz. Jak będzie ok to winna jest masa na silniku. Jak nie pomoże to analogicznie robisz z plusem ciągniesz na próbę od plusa na alt do klemy plusowej i mierzysz. W 99% przypadków alternator albo ładuje dobrze albo wcale. Sporadycznie wysiadkę robi któraś dioda, bądź faza w stojanie. Oczywiście piszę tutaj o przypadku alternatorach firmy bosch lub valeo- montowanych w VW.



panus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 09, 2014 20:52

Re: Regulator napięcia alternator w TDI VP-wymiana

Post autor: panus » czw lis 20, 2014 22:23

Masy sprawdzone w pierwszej kolejności więc odpadają. Napięcie na wyjściu z alternatora również sprawdzane na samym początku czy się pokrywa z napięciem na aku i tu nie widzę nic niepokojącego.
tk7 pisze: W 99% przypadków alternator albo ładuje dobrze albo wcale. Sporadycznie wysiadkę robi któraś dioda, bądź faza w stojanie. Oczywiście piszę tutaj o przypadku alternatorach firmy bosch lub valeo- montowanych w VW.
Tu jest mowa o regulatorze napięcia który jest częścią składową alternatora ale również po częsci odrębnym elementem



Awatar użytkownika
Adi 89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: sob gru 28, 2013 20:17

Regulator napięcia alternator w TDI VP-wymiana

Post autor: Adi 89 » pn mar 30, 2015 21:53

witam panowie pulsują mi światła postojowe i lampka wewnątrz pulsowanie delikatnie ale po dokładnie wpatrzeniu widoczne (xenon nie pulsuje ) podłączyłem miernik specjalistyczny do testowania ładowania i wyszedł mi taki wydruk:
Test Ładowania
Bez Obciążenia
Miedzi min a maximum
Pod Obciążeniem MAX
Bez Obciążenia 14.23V
Pod Obciążeniem 14.22
PULSACJA NAPIĘCIA
0.44V ZA DUZE I

Czy do wymiany mam regulator w alternatorze ??


Obrazek
MOJ BLUE JAZZ GOLF IV 25th USA :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533474" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adi 89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: sob gru 28, 2013 20:17

Regulator napięcia alternator w TDI VP-wymiana

Post autor: Adi 89 » wt mar 31, 2015 21:47

sprawa rozwiązana regulator był uszkodzony... i już wiem ze najlepiej kupić ori . Puzdro


Obrazek
MOJ BLUE JAZZ GOLF IV 25th USA :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533474" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Regulator napięcia alternator w TDI VP-wymiana

Post autor: karol8114 » sob sie 13, 2016 19:48

Witam wszystkich, nie chcąc zakładać nowego tematu postanowiłem tu opisać mój problem, a więc... od pewnego czasu jestem posiadaczem passata b5 AFN, chciałem sprawdzić stan szczotek w alternatorze, otóż po odkręceniu kabla od ładowania należy odkręcić jeszcze jedną nakrętkę na tej samej szpilce, i tu mały zonk, odkręca się cała szpilka, zaprzestałem dalszej pracy, nie wiem co się za nią kryje, być może z drugiej strony spadnie nakrętka czy coś tego typu. Dziękuje za odpowiedzi i może ktoś dysponuje zdjęciami co się kryje za szpilką.
Ostatnio zmieniony wt sie 16, 2016 17:00 przez karol8114, łącznie zmieniany 1 raz.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Regulator napięcia alternator w TDI VP-wymiana

Post autor: bioly05011 » ndz sie 14, 2016 09:32

to jest śruba b+,spaść nic nie spadnie...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości