Problem z centralką

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

Problem z centralką

Post autor: zakwas » sob mar 14, 2015 00:34

Witajcie

Kupiłem mk2 z dołożonym centralnym zamkiem. Pilot,moduł i siłowniki do każdych drzwi.Sterowane elektrycznie

Wszystko było okej dopóki nie zaczął się samoistnie otwierać,później zamykać..Nie da się tego jednoznacznie opisać.Ma swoje humory.
Ostatnio zamkniety stał i po nocy rano zauważyłem,że jest otwarty.Nie raz też było tak,że zamykam a on mi sie od razu zamyka i otwiera ;)

Sprawdzilem wszystkie silowniki.Wygladaja okej.Moduł rozebrałem i płytka jak nowa.Zero jakiś zimnych lutów etc.
Cóż.. ostatnio umylem auto i wjechalem do garazu.Podpialem moduł(wczesniej go odlaczylem,zeby mi sie nieoczekiwanie nie otworzył gdy nie ma mnie przy aucie).
Iskra i spalił mi się bezpiecznik 15A. Podpialem 20A ...
Kiedy go podpialem zauwazylem,ze kierunki ciągle się palą.Nastąpiło zwarcie.Z modułu zaczęło się lekko kopcić.Odłączyłem..

Nie mam pojęcia co tu jest grane.Nie jestem elektrykiem.Na przelotce drzwi od kierowcy nie zawauwzylem zadnych przetarć.

Czy możecie coś podpowiedzieć ?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z centralką

Post autor: Qto » sob mar 14, 2015 04:58

zakwas pisze:spalił mi się bezpiecznik 15A. Podpialem 20A ...
Kiedy go podpialem zauwazylem,ze kierunki ciągle się palą.Nastąpiło zwarcie.Z modułu zaczęło się lekko kopcić.Odłączyłem..
sprawdzić dokładnie instalację modułu...

jak nie wykaże to chyba pozostaje wywalić centralkę i założyć nową...

U mnie ostatnio auto wróciło z niedziałającą centralką.. okazało się że kabel masowy (zasilanie centralki) się złamał...od tak w miejscu które absolutnie nie pracowało. Wcześniej, przez kilka tygodni, centralka raz działała, raz nie...
Po "obraniu" kabli - tragedia co tam pchają fabrycznie. Po zdjęciu izolacji wszystkie żyłki się ukruszyły ... :panna:

Instalacja (dobra) od takich wynalazków to podstawa



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Problem z centralką

Post autor: władek111 » sob mar 14, 2015 10:49

Też miałem przeboje ostatnio z takim centralnym, sprawdziłem całą instalacje i centralkę a okazało się że siłownik od str. kierowcy miał rozerwaną tą gumową osłonkę i łapał wilgoć i działy się cyrki po wymianie wszystko działa.



Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

Problem z centralką

Post autor: zakwas » sob mar 14, 2015 16:53

NO to u mnie wszystkie mają rozerwaną gumkę :kac:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości