problem z szybą

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafiksrz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 25, 2014 09:06

problem z szybą

Post autor: rafiksrz » sob lut 07, 2015 14:09

Mam problem z otwieraniem szyby w drzwiach z tyłu. Wcześniej czasami sie otwierała po kilkukrotnym wciskaniu przycisku, a teraz wogole się nie otwiera. Słychać tylko "cyknięcie" w silniku a szyba ani drgnie. Co może być tego przyczyną?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z szybą

Post autor: grg474 » sob lut 07, 2015 16:46

coś blokuje albo mechanizm opuszczania albo sama szyba zblokowana w prowadnicy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

rafiksrz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 25, 2014 09:06

problem z szybą

Post autor: rafiksrz » ndz lut 08, 2015 00:17

Więc muszę wyciagnąć tą blachę z mechanizmem opuszczania szyby... :? . Czytałem jak to zrobić, jednak mam klika pytań. Wystarczy odkrecić tylko śruby, czy trzeba jeszcze pozbyć się nitów? Podczas calego zabiegu należy jakoś przytrzymać szybę, żeby nie wypadła? Z góry dzięki za pomoc :smirk:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z szybą

Post autor: Qto » ndz lut 08, 2015 00:19

nitów nie tykaj, viewtopic.php?f=143&t=546928" onclick="window.open(this.href);return false; - czytaj



rafiksrz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 25, 2014 09:06

problem z szybą

Post autor: rafiksrz » ndz lut 08, 2015 22:06

Przeczytałem już chyba wszystko, jednak nadal nie wiem jak wyciągnąć szybę. Z tego co wywnioskowałem po zdjęciu tapicerki drzwi, zanim przystąpi sie do odkrecenia blachy z mechanizmem należy wyciągnąć szybę, tylko nadal nie wiem w jaki sposób :?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z szybą

Post autor: Qto » ndz lut 08, 2015 22:17

Na dole blachy jest duża czarna zaślepka...wyciągnij ją. Trzeba opuścić szybę...elektrycznie nie idzie więc musisz to zrobić ręcznie, po odkręceniu silniczka. Jak opuścisz szybę to w otworze będziesz widział biały kołek skłądający się z dwóch części. Jego wyciągnięcie nie zawsze jest proste. Możesz wkręcić w niego śrubę M5 (linka trochę przeszkadza, ale da się ogarnąć) i próbować wyciągnąć...tylko nie wkręcaj za bardzo bo im bardziej wkręcisz, tym bardziej kołek będzie tam siedział. Można też ten kolek wbić do środka... Po pozbyciu się części kołka, zostaje jego druga część :) ...ją również można wbić do środka...można też wkręcić śrubę M8 i wyciągnąć...lub kombinować czymś zahaczyć...ta część już nie trzyma się mocno, więc nie będzie problemu z wyciągnięciem. Po demontażu całego kołka szyba wychodzi do góry...uszczelki trzeba wyjąć.



rafiksrz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 25, 2014 09:06

problem z szybą

Post autor: rafiksrz » pn lut 09, 2015 00:38

Dzięki wielkie za pomoc :D Pewnie dopiero w weekend będę miał czas pogrzebać w tych drzwiach. Mam nadzieję że wszytko pójdzie bez problemów :smirk:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości