golf 1.9 AJM duze spalanie - grzebane ecu ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lortprodisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 19, 2007 16:49
Lokalizacja: legnica
Kontakt:

golf 1.9 AJM duze spalanie - grzebane ecu ?

Post autor: lortprodisz » wt paź 21, 2014 23:49

witojcie .

mam mały problem z nowym nabytkiem mkIV variant 4 motion AJM z roku 2000 - spala duzo za duzo niz powinien tj od 7l na 100 przy emeryckiej jeździe do prawie 10 przy dynamicznej - wczesniej 5 lat jeżdziłem dokładnie taką samą borą wiec mam porównanie tj od 4.8 do 7,5 . z racji ze jest to w miere swiezy zakup zrobiłem dopiero 2000km - srednie spalanie wyszło na poziomie ponad 8litrów .EGR wywaliłem , kat synchronizacji jest prawie na 0 , opony 195/65/15 wiec standart, zaciski hamulcowe nie pozapiekane , kompresja po 30 bar na cylinder, korekcje bliskie zeru , bipy w porywach do 5.
dzisiaj w końcu doszedł kabelek którym wsad ecu 038 906 019 CJ zczytałem i porównałem z jakims znalezionym wsadem w necie silnika AJM . wsady porównałem w VAGEDCSuite i wychodzi na to ze sie róznią znacznie ...
jutro spróbuje na stole zczytac drugie ecu które kupłem na podmiane - oznaczenie posiada identyczne .
moze ktos z kolegów siedzacych w temacie zmian mocy wypowiedziec sie w temacie ?

w załaczniku wsady z sharana ajm i mojego golfa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM CIOSÓW DWANAŚCIE

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

golf 1.9 AJM duze spalanie - grzebane ecu ?

Post autor: mosfet » śr paź 22, 2014 11:20

Najprościej to weź zrób log taki jak się robi do diagnozowania samochodu - grupa 11 oraz 8 i wtedy zobaczysz czy jest podniesiona dawka paliwa lub doładowania. Porównasz wtedy jakie powinny być dawki według któregokolwiek logu zamieszczonego na forum z Bory. Jednak takie spalanie to trochę dziwne nawet przy mocnym programie samochód tyle nie pali. Co prawda nie jest prawdą, że po programie spalanie spada, ale też przy normalnej jeździe praktycznie nie rośnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości