2.0 ABA Gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i podłączenie obd

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

2.0 ABA Gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i podłączenie obd

Post autor: antekswirol » ndz lip 20, 2014 21:43

Witam (na początku do moderatorów jeżeli pomyliłem działy to proszę o przerzucenie go w odpowiedni dział) od około 2/3 tygodni mam problem w moim Mk2 który sie nasilił w znacznym stopniu, chodzi oto że kiedy jadę i wcisnę sprzęgło np podjezdżając do świateł to auto gaśnie wcześniej też się to działo ale bardzo rzadko. Co może być przyczyną ? Sprawdzałem już
krokowca na bank sprawny bo po odłączeniu silnik wariuje i nie chce sie wkręcić na obroty założyłem fabryczny rezonator bo nie było ale udało sie dostać na złomie
czujnik temperatury po odpieciu obroty lekko wzrosły ale nic poza tym żadnej reakcji dalej gasł
czujnik ten wkręcany w kolektor tzw gorący drut czy jakoś tak też nic to nie dało
podmieniłem czujnik od przepustnicy poprawa jest bo po odpaleniu na zimnym trzyma równiejsze obroty, mam wrażenie jakby lepiej sie wkręcał i rzadziej gaśnie
rozłączyłem czujnik stukowy jest ciut lepiej ale dalej gaśnie szczególnie jak wcisne na 5 biegu na niższych sporadycznie ( dziwne)
mam niepodpięte podciśnienie od egr ale nie było podłączone i nie wiem gdzie ma sobie iść nie mogę do tego dojść.
co może być przyczyną nieszczelność dolotu?
mam lekki przedmuch na kolektorze wydechowym przed sondą czy to to? a może sonda kaput?
czy spotkał się ktoś z czymś takim ? czy to wina elektryki? czy bardziej str mechanicznej ?
sprawa 2 wiecie może jak podłączyć złącze obd2 do tego silnika pod jakie piny sie wpiąć i jakie kolory kabli prosił bym o schematy i pomoc dziękuje :)


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości