Sterownik Silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Macej5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 28, 2014 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sterownik Silnika

Post autor: Macej5 » wt cze 10, 2014 12:21

Kupiłem samochód (Golf IV Cabrio 1.9TDi) z uszkodzonym silnikiem. Brał olej i ciężko odpalał. Na wysokich obrotach jeździł bardzo ładnie, ale na niskich były problemy. Po wymianie silnika większość problemów zniknęła, ale dalej samochód ciągnie dopiero od 1800rpm.

Po podłączeniu do komputera wychodzi, żer przepływomierz ma inną masę powietrza aktualną od zakładanej. Dopiero przy 1800rpm te wartości się wyrównują. Przepływomierze były już 4 wsadzane, z którymi w innych samochodach problemu nie ma. Instalacja też została sprawdzona więc pozostaje chyba jedynie sterownik silnika. Z tego co widziałem jest wsadzony teraz BOSCH 028 906 021 HB Czy jest możliwość, że ten sterownik jest źle dobrany czy już na pewno jest rozwalony i trzeba wymienić? Można wsadzić z inną końcówką, czy musi być ten HB?

Jeszcze problem jest taki, że nie wiem jakie jest oznaczenie silnika. Jak kupiłem golfa to w dowodzie miał 66kw, ale posiadał dwumase i turbinę ze zmienną geometrią, na której jest tabliczka znamionowa od stk Technik czy jakoś tak. Z kolei nowy silnik jaki kupiłem razem z całym samochodem miał zwykłą turbinę i zwykłe sprzęgło. Wszystko zostało przełożone od starego, tak więc z nowego jest tylko słupek.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Sterownik Silnika

Post autor: edzio » pt cze 13, 2014 13:53

zamieść logi w dziale diagnostyka to sie zobaczy,bo bez nikt nie wywróży



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Sterownik Silnika

Post autor: grg474 » pt cze 13, 2014 22:32

a ja bym sprawdził czy egr nie jest cały czas w pozycji otwartej


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Macej5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 28, 2014 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sterownik Silnika

Post autor: Macej5 » sob cze 14, 2014 00:00

EGR jest zaślepiony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości