Nie mogę odpalić auta po wyjęciu i włożeniu zegarów.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Re: Nie mogę odpalić auta po wyjęciu i włożeniu zegarów.

Post autor: FURMAN TDI » sob mar 01, 2014 08:35

Witam.
Panowie, wczoraj wieczorem napotkałem się z takim problemem- otóż chce odpalić auto po 2 tyg. przerwie i po włożeniu kluczyka zegary cisza nawet stan licznika i godzina nic nie wyświetlają zapala się na chwile jak to zwykle kontrolka od airbagów... auto odpala na 2s i gaśnie światła przednie świecą po włączeniu, rozrusznik kręci ładnie "z kopyta" -szybko tylko na zegarach cisza............. :otepienie: imoo ? czy zegary? drzwi otwieram i zamykam pilotem nawet samoczynnie same się zamykają po tych 30s kiedy nie otworze drzwi od czego zacząć auto stało 2tyg na ulicy dwa poranne przymrozki rzędu - 3'C chyba nie powinny nic uszkodzić .......
Idę sprawdzę napięcie i bezpieczniki bo wieczorem było zbyt ciemno...niestety nie mam kompa :-(

Ok wróciłem bezpieczniki od zegarów i immo całe akumulator wykazywał 12.18V (przy wyłączeniu alarmu- otwarciu) wyciągnąłem go ( Aku Centra Futura CA770 12V 77Ah 760A (EN) zakup 7.11.2009) w oku diagnostycznym nie świeci się zielona dioda tylko jest czarno- aku do ładowania. Po przyniesieniu do domu stan 12.25V..... oby to nie było immo bo jestem zagranicą :rozpacz: help


...zawsze coś

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Nie mogę odpalić auta po wyjęciu i włożeniu zegarów.

Post autor: FURMAN TDI » sob mar 01, 2014 16:45

Akumulator ładował się ponad 5 godzin do wartości 13.8V po podłączeniu nic teraz już nawet kontrolka od airbagów się nie świeci nic na zegarach słychać przekaźnik chyba od świec żarowych jak pyknie po 3-5 sec. od przekręcenia kluczyka auto odpala i gaśnie po 1-2sec. i tyle....alarm działa, otwieranie i zamykanie z pilota-centralny-działa... próbowałem obydwoma kluczykami.... :-(


...zawsze coś

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie mogę odpalić auta po wyjęciu i włożeniu zegarów.

Post autor: grg474 » ndz mar 02, 2014 09:52

no dobra - sprawdzić musisz bezpieczniki - otóż wygląda na brak zasilania lub masy dla licznika - załóżmy że to wina zasilania
FURMAN TDI pisze:cisza nawet stan licznika i godzina nic nie wyświetlają


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Nie mogę odpalić auta po wyjęciu i włożeniu zegarów.

Post autor: FURMAN TDI » ndz mar 02, 2014 11:36

Witam, bezpieczniki; 34, 37, 43 wporządku


...zawsze coś

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie mogę odpalić auta po wyjęciu i włożeniu zegarów.

Post autor: grg474 » ndz mar 02, 2014 13:44

a bezpiecznik nr 11 i 15?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Re: Nie mogę odpalić auta po wyjęciu i włożeniu zegarów.

Post autor: FURMAN TDI » ndz mar 02, 2014 22:01

grg474 pisze:a bezpiecznik nr 11 i 15?
Też ok. Ok odpiąłem zegary i podpiąłem z powrotem - działają auto zapała, gra i trąbi :D tylko kontrolka od airbag'ów teraz nie gaśnie po tym zabiegu i na FISie wyskakuje monit AIRBAG FEHLER.... tak wiem dobrze by było kompa podpiąć może pożyczę bo kabel mam OBD II tylko ten vag który mam na viscie mi chyba nie pójdzie....jakieś rady...?


...zawsze coś

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie mogę odpalić auta po wyjęciu i włożeniu zegarów.

Post autor: grg474 » pn mar 03, 2014 07:17

google i masz:
chomikuj
ross-tech
:bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Nie mogę odpalić auta po wyjęciu i włożeniu zegarów.

Post autor: FURMAN TDI » czw kwie 17, 2014 20:12

Witam. udało mi się wreszcie sczytać kod błędu tych poduszek:
1299 - nieznany kod błędu, magistrala CANN brak sygnału - błąd sporadyczny ( sczytany polskim VAGiem 4.9)
po usunięciu kontrolka nie świeci się już :pub:


...zawsze coś

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 17 gości