Praca przekaźnika awaryjnych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Praca przekaźnika awaryjnych

Post autor: Boczkowski_D » śr lut 05, 2014 18:09

Jestem posiadaczem Polo 6N2 i zawsze wydawało mi się, że dźwięk jaki wydaje przekaźnik kierunkowskazów/awaryjnych jest bardziej "miękki" w Golfie mk4 niż w moim Polo. Wpadłem więc na pomysł, że zakupię taki przekaźnik od Golfa mk4 i podmienię elektronikę, bo obudowę zdają się mieć niemal taką samą. Jednak mając oba w ręce, zanim zacząłem przekładać bebechy z jednego do drugiego, sprawdziłem czy rzeczywiście jest różnica w dźwiękach i okazało się, że... praktycznie jej nie ma. Stąd moje pytanie. Czy w mk4 występowały te przekaźniki w różnych wersjach? Jeśli, tak to jak znaleźć ten który pracuje 'miękko' a nie 'klekocze'. Wiem że odczucia dźwiękowe są subiektywne, ale może ktoś z Was pochylał się już nad tym tematem...



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Praca przekaźnika awaryjnych

Post autor: stonefree » czw lut 06, 2014 15:35

A nie sądzisz, że sama konstrukcja deski może powodować ten inny dźwięk?



Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Praca przekaźnika awaryjnych

Post autor: Boczkowski_D » czw lut 06, 2014 19:38

Przeszło mi to przez myśl, ale w momencie gdy już nowy przekaźnik miałem w ręce. Jest to bardzo prawdopodobny scenariusz, jako, że golf jest znacznie lepiej wytłumiony, ma lepsze materiały obiciowe, stąd dźwięk też może być łagodniejszy. Nie mniej podążyłem swoim planem - zamieniłem elektronikę tę z Golfa do Polo. Stąd dla potomnych dwa wnioski:
* Cała elektronika w przełącznikach świateł awaryjnych Polo (6N0953235 A/B/C) oraz w Gofie (1J0953235 J/H/D/E) jest identyczna z dokładnością do rozmieszczenia elementów na płytce drukowanej.
* Pasuje plug&play zarówno do obudowy przełącznika w Polo jak i Golfie.
Oznacza to, że można również szukać przełączników od Polo (jeśli nie ma od Golfa) z tym, że trzeba się liczyć z przekładką do pierwotnej obudowy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości