Prąd ładowania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Genesis72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 21:00
Lokalizacja: Czestochwa

Prąd ładowania

Post autor: Genesis72 » pn sty 06, 2014 09:31

Witam
Mam Golfa 1.6 z 91 benzyna/gaz
Muszę akumulator zmienić
Podczas ostatniego sprawdzania akumulatora, wyszło mi ładowanie 13.60 volt
gdy podłanczam sie voltomierzem bezpośrednio do alternatora ma 14.10 volt
Jak podłanczam sie bezposrednio kablem z klemy minus do obudowy alternatora, to napiecie się podwyższa o 0.20 vol
W czym może być proble?
Czy takie napiecie ładowania jest szkodliwe dla nowego akumulatora - czy sie naładuje?
Codziennie robie ok 25 km na trasie



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Prąd ładowania

Post autor: Damian92 » pn sty 06, 2014 11:00

Genesis72, posprawdzaj wszystkie styki i połączenia, spryskaj jakimś kontaktem w spreju i powinno się poprawić, u mnie na aku jest tyle co na alternatorze.



arlamir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 13:30

Prąd ładowania

Post autor: arlamir » pn sty 06, 2014 13:35

Jeśli masz nowy akumulator to przeczytaj w instrukcjii jak powinno wyglądać jego pierwsze uruchomienie, Jeśli jest sucho ładowany i należy go od razu zamontować to nie martw się niczym, niektóre akumulatory wymagały najpierw naładowania. Spróbuj poprawić masowanie silnika, ten miedziany przewód z minusa akumulatora będzie już zaśniedziały itd, to pogorsza przewodnictwo, przeczyść lub nawet zamontuj nowy.



Genesis72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 21:00
Lokalizacja: Czestochwa

Prąd ładowania

Post autor: Genesis72 » pn sty 06, 2014 14:31

Witam ponownie
JAk mase dodatkowa kablem pociagnę do obudowy alternatowa to napięcie się porawia, ale o jakie 0.20 volta
Czy alternator kablem plusowym powinien być podlaczony bezposrednio z akumulatorem, czy przez rozrusznik?
U mnie kabel najpierw leci do rozrusznika, a potem z rozrusznika do akumulatora



Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Prąd ładowania

Post autor: peja2000 » pn sty 06, 2014 15:55

ja miałem zrobione tak, że miałem bezpośrednio pociągnięte kable z alternatora to akumulatora. wiadomo dodatni i ujemny. najlepiej przekrojem nie mniejszym niż 6mm2.
to że dodatni idzie przez rozrusznik tylko pogarsza sprawę bo jest kolejny punkt styku gdzie może wystąpić spadek napięcia ładowania. Mam teraz seata z 98r i tak kabel plusowy jest podłączony bezpośrednio z aku.


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Prąd ładowania

Post autor: Paweł Marek » pn sty 06, 2014 18:54

Genesis72, pojawia czasem problem ze zmasowaniem alternatora do silnika, tzreba oczyśćić papierem ściernym powierzchnie styku mocowania altka do łapy i potem mocno przykręcać, szczegolnie wtedy jak się jeździło z niedokręconym altkiem to pojawia się na tych łączeniach jakiś tlenek - bardzo dobry izolator.
A co do puszczenia kabla nie typowo czyli z ominięciem rozrusznika, to można ale nie widze sensu, jeśli rozrusznik ma jakieś przebicie to i tak ucieczka prądu będzie tylko dłuższą droga przez dodatkowy kabel.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości