Szyba sama opuszcza się podczas odpalania silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szyba sama opuszcza się podczas odpalania silnika

Post autor: Królik88 » pt sie 23, 2013 10:55

Witam,

mam duży problem ze swoim Golfem, a dokładnie z jego prawą szyba elektryczną. Odsuwa się sama, zdarza się jej to ostatnio na tyle często, że zrobiło się to irytujące. Objawy są takie, że podczas odpalania silnika szyba zjeżdża na sam dół. Oczywiście dzieje się to nie zawsze i nie ma reguły, że za 5 minut się powtórzy. Widziałem, że już w archiwum temat się przewijał, ale pozostał nierozwiązany. Czy ktoś ogarniał podobny problem i może pomóc?


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szyba sama opuszcza się podczas odpalania silnika

Post autor: Paweł Marek » pt sie 23, 2013 16:47

Królik88, pierwsza przyczyna to znaczny spadek napięcia zasilającego moduł w chwili odpalania, z powodu słabego aku albo niekontaktu na kablach do modułu szyb w tych drzwiach. więc najpierw dokładniej obejrzyj kabelki w przelotce do tych dzrwi czy nie popękane, czasem kabel z zewnątrz jest ok a druciki wewnątrz połamane. Może być też w przelotcfe dzrwi lewych lub prawych od kabka z plusem po zapłonie do kabla zamykającego od włącznika w dzrwiach kierowcy zwarcie z kabla z plusem po zapłonie. Może być uszkodzenie samego modułu, u mnie streliła (pekła jedna z melńkich diodek co tam są). Więc pogrzeb po kablach, znajdź schemat na forum posprawdzaj napięcia jeśli potrafisz, szybką metodą jest podmiana modułu na próbęm, może gdzieś znajdziesz na pożyczkę chociaż ciężko, jeśli masz 5D to możesz sprawdzić podpinając moduł szyby tylnej prawej, jest identyczny jak przedni


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szyba sama opuszcza się podczas odpalania silnika

Post autor: Królik88 » pn wrz 02, 2013 21:29

Dzięki Paweł Marek za rady. Posprawdzałem wczoraj kable i izolacja wszędzie wygląda ok. W drzwiach kierowcy było gorzej z kablami, ale to już kiedyś poprawiałem.

Zostaje ten nieszczęsny moduło-silniczek. Chyba zamienię przód z tyłem i będę obserwował czy tył się otwiera czy nie. Niestety nie dzieje się to zawsze i czasem musi upłynąć trochę czasu zanim znów zacznie robić cyrki, więc dam znać za jakiś czas czy dało radę.

-----------------------------
DODANO:
Przyszły deszcze i się wyjaśniło. Po zamianie silniczka teraz opuszcza się z tyłu szyba, czyli elektronika nie halo. Rozbierałem go i wszystko wygląda ok. Czy to możliwe, żeby przez ten czujnik hala on takie cyrki robił? Czy to raczej któryś element się upalił?


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości