Kontrolka zapięcia pasów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Kontrolka zapięcia pasów

Post autor: Lucek Mostowiak » ndz gru 16, 2012 15:38

Witam

Mam delikatny problem z kontrolką zapięcia pasów. Jeszcze parę dni temu było wszystko ok czyli: wsiada kierowca, zapala się kontrolka niezapięcia pasów, ruszam i oczywiście sygnał dźwiękowy przypominający o zapięciu.
Dziś dopiero zauważyłem, że siadając do samochodu nie zapala się kontrolka, a co za tym idzie nie ma sygnału dźwiękowego. Próbowałem zapinać, odpinać pasy w trakcie jazdy i dalej nic.
Sprawdziłem jak sytuacja ma się po stronie pasażera - wszystko ok, kontrolka się zapala, sygnał dźwiękowy też jest.

Był tutaj podobny temat, jednak tam chodziło troszkę o inną kwestię.

Co mogę zrobić w własnym zakresie, przed wybraniem się do elektryka ?
Czy podnoszenie fotelu i opuszczanie mogło mieć wpływ, nie wiem na niewłaściwe położenie czujnika ? Nie ukrywam, że ostatnio się trochę "bawiłem" tym fotelem.

Z góry dzięki za pomoc.

Lucek



Awatar użytkownika
Zbycho74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob mar 27, 2010 00:17
Lokalizacja: NKE

Kontrolka zapięcia pasów

Post autor: Zbycho74 » ndz gru 16, 2012 18:34

Witaj, może się po prostu trochę poluźniła albo odłączyła kostka od fotela. Trzeba byłoby zerknąć pod fotel, może coś by się wyjaśniło. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Kontrolka zapięcia pasów

Post autor: doggie » ndz gru 16, 2012 19:00

Lucek Mostowiak pisze:nie wiem na niewłaściwe położenie czujnika
jeden jest w siedzisku fotela a drugi w części żeńskiej :D klamry zapięcia pasów, sprawdź jak kolega wyżej napisał

Nie ukrywam, że ostatnio się trochę "bawiłem" tym fotelem.
:bigok:



Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Re: Kontrolka zapięcia pasów

Post autor: Lucek Mostowiak » pn gru 17, 2012 08:27

Witam Panowie,

Hmm mogę odrzucić już dziś wersję odpiętej poluzowanej kostki. Wczoraj po przeczytaniu od Was postów postanowiłem siąść w golfie i wybrałem się na przejażdżkę.

Oczywiście kontrolki ani sygnału nie było. Ale zacząłem podczas jazdy (wolnej, na bocznych drogach) odpinać i zapinać pas - nie pomogło do czasu gdy po wypięciu pasów wziąłem część męską i włożyłem do części żeńskiej ale nie do końca tylko do pierwszego oporu (tam gdzie zaczyna się moment zaskoczenia mechanizmu.

Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem kontrolkę i usłyszałem sygnał o braky zapięcia pasów, czyli jakby "system" się odwiesił.

Potem po wpięciu pasów kontrolka i sygnał gasną - jak mówi książka.

Po kolejnym odpięciu - znów pupa - ponownie nie zareagował, że pasy są wypięte. Powtórzyłem zatem manewr opisany BOLDEM.

I znów pomogło. Sytuacja powtórzyła się jeszcze 3-4 razy i teraz jest wszystko ok. Jadąc do pracy dziś rano, też ok.

Jest prawie pewne, że coś jest z częścią żeńską - jak to w życiu bywa :D

Macie pomysł co mogę jeszcze zrobić ??
doggie pisze: Nie ukrywam, że ostatnio się trochę "bawiłem" tym fotelem.
:bigok:
Taaa :blush:



Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Kontrolka zapięcia pasów

Post autor: Lucek Mostowiak » wt gru 18, 2012 14:32

Any ideas ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości