jak założyć termometr

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

jak założyć termometr

Post autor: pyra666 » sob gru 10, 2011 13:27

Witam, zamierzam się do zakupu termometru do mojego MK4, myślałem nad czymś takim : http://allegro.pl/termometr-samochodowy ... 04235.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I tu się pojawiają 2 problemy z montażem:
1) Jak prosto i szybko wyciągnąć czujnik od termometru na zewnątrz, tam w kratkę wlotu powietrza??
2) który kabel w stacyjce odpowiada za załączanie radia?? tam chciałbym podłączyć zasilanie, tak alby termometr załączał się razem z radiem, i wyłączał po wyciągnięciu kluczyków.
Generalnie termometr chciałbym zamontować zaraz nad popielniczką, tak aby nie raził itp.

Pozdro :-)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

jak założyć termometr

Post autor: Qto » sob gru 10, 2011 14:10

pyra666 pisze:1) Jak prosto i szybko wyciągnąć czujnik od termometru na zewnątrz, tam w kratkę wlotu powietrza?
nie bardzo wiem o jaką kratkę wlotu powietrza chodzi...ale żeby wytargać czujnik na zewnątrz to wiązka kabli idzie nad pedałami i wychodzi koło serwa...albo przez podszybie, po stronie kierowcy są wtyczki z kablami (w takiej białej puszcze) - tamtędy też możesz pociągnąć tylko dodatkowo podszybie będziesz musiał zdjąć.
pyra666 pisze:2) który kabel w stacyjce odpowiada za załączanie radia?? tam chciałbym podłączyć zasilanie, tak alby termometr załączał się razem z radiem, i wyłączał po wyciągnięciu kluczyków.
Jeżeli ma się załączać razem z radiem to możesz podłączyć pod sterowanie anteny elektrycznej (tzw remote) albo żółte złącze pod przekaźnikami (plus po stacyjce)...z samą stacyjką może nie kombinuj :bajer:



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

jak założyć termometr

Post autor: martinezz123 » sob gru 10, 2011 15:04

kolego najprościej to wykorzystaj przewód plusowy po stacyjce który idzie do radia jak już tak chcesz żeby było po zapłonie , a kabel najlepiej przeciągnąć do komory silnika jedną z zaślepek masz nad pedałem gazu i hamulca na ściance grodziowej ja tamtędy przecisnąłem już kilka kabli


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

Re: jak założyć termometr

Post autor: pyra666 » sob gru 10, 2011 16:15

Qto pisze:nie bardzo wiem o jaką kratkę wlotu powietrza chodzi...ale żeby wytargać czujnik na zewnątrz to wiązka kabli idzie nad pedałami i wychodzi koło serwa...albo przez podszybie, po stronie kierowcy są wtyczki z kablami (w takiej białej puszcze) - tamtędy też możesz pociągnąć tylko dodatkowo podszybie będziesz musiał zdjąć.
Chodzi o kratkę wlotu powietrza z przodu w zderzaku, ta mała po prawej stronie na dole( patrząc od przodu golfa), tam są seryjnie montowane czujniki temp do komputera.
Qto pisze:Jeżeli ma się załączać razem z radiem to możesz podłączyć pod sterowanie anteny elektrycznej (tzw remote) albo żółte złącze pod przekaźnikami (plus po stacyjce)...z samą stacyjką może nie kombinuj :bajer:
Właśnie nie chce za dużo rozkrecać, a ze stacyjką nie ma za dużego problemu, po prostu muszę wiedzieć który kabel daje plus na radio.
martinezz123 pisze:kolego najprościej to wykorzystaj przewód plusowy po stacyjce który idzie do radia jak już tak chcesz żeby było po zapłonie , a kabel najlepiej przeciągnąć do komory silnika jedną z zaślepek masz nad pedałem gazu i hamulca na ściance grodziowej ja tamtędy przecisnąłem już kilka kabli
No właśnie, a jaki kolor ma ten przewód?? Musze zobaczyć ten otwór, bo własnie o coś takiego chodzi. bo tam gdzie idą wszystkie przewody jest za dużo rozkręcania.

Pozdro



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

jak założyć termometr

Post autor: Qto » sob gru 10, 2011 16:27

pyra666 pisze:jaki kolor ma ten przewód?
żółto/czerwony
pyra666 pisze:tam gdzie idą wszystkie przewody jest za dużo rozkręcania
rozkręcania tyle samo przy puszczeniu kabla z oryginalną wiązką czy przez miejsce o którym pisze martinezz123.



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

jak założyć termometr

Post autor: pyra666 » sob gru 10, 2011 16:39

hmm, no muszę jakoś pokombinować, a żeby przeciągać kable tam koło serwa to ile trzeba rozkręcić?? wystarczą te plastiki pod kolumną kierownicy?? czy coś jeszcze więcej trzeba??



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

jak założyć termometr

Post autor: Oli » sob gru 10, 2011 16:40

tu masz temat o termometrach w mk IV
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=42" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

jak założyć termometr

Post autor: martinezz123 » sob gru 10, 2011 21:32

kolego wystarczy odkręcić 3 wkręty na dole nad pedałami i wyczepić ten cały spód deski rozdzielczej i jak popatrzysz to z prawej strony kolumny kierowniczej lekko do góry patrząc masz czarną gumową zaślepkę na grodzi , prosta sprawa musisz wziąść druta zaostrzyć przebić ta zaślepkę z drugiej strony od komory silnika zagiąć ten drut i przeciągnąć kabel albo odwrotnie od strony komory silnika to zależy co trzeba przeciągnąć a z tego miejsca to już zadnych problemów pociągnąć dalej :) powodzenia kolego


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

jak założyć termometr

Post autor: pyra666 » sob gru 10, 2011 23:34

Dzięki bardzo teraz już wszystko wiem :D Powiedz mi, nie powoduje to żadnych skutków ubocznych?? żadna wilgoć itp się tam nie dostaje itp??

Pozdro



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

jak założyć termometr

Post autor: martinezz123 » ndz gru 11, 2011 17:51

nie nie dostanie się żadna wilgoć jeżeli zastosujesz cięki drucik powiedzmy o takiej samej średnicy jak przewód który chcesz przeciągnąć


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości