antena webasto telestart gdzie jest?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

antena webasto telestart gdzie jest?

Post autor: Oli » wt sie 16, 2011 19:36

Cześć, montuję w MKIV webasto z opcją telestartu, teraz robię testy w domu zasięg ok 200m (centralka na podłodze w domu - ja z pilotem na osiedlu) nie wiem gdzie umiścić antenę w samochodzie żeby zasięg był na max (wg instrukcji ok 900m). Gdzie jest oryginalna antena webasto (przyklejana) nie płetwa.Dzięki i pozdraiwam


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

antena webasto telestart gdzie jest?

Post autor: owies » pt sie 26, 2011 10:05

Siema, ten sam problem mam :) gdzie tą france zamontować żeby było optymalnie... Na razie wrzuciłem pod maskownice słupka przedniego od kierowcy (maksymalnie u góry), bo ni jak nie ma miejsca żeby przykleić do szyby i nie było jej widać, zawsze gdzieś wystaje...
Wymyśliłeś coś lepszego ?


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

antena webasto telestart gdzie jest?

Post autor: Oli » pt sie 26, 2011 18:33

o tym samy miejscu pomyślałem, jak u Ciebie z zasiegiem?


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

antena webasto telestart gdzie jest?

Post autor: grg474 » ndz sie 28, 2011 17:32

wg instrukcji montażu VW - dla telestartu Webasto to jest prawidłowe miejsce do montażu :bigok:
załączam kawałek instrukcji
Obrazek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

antena webasto telestart gdzie jest?

Post autor: owies » wt sie 30, 2011 18:49

Oli, nie sprawdzałem, wszystko robię z braku czasu bardzo na raty, aż mi samemu wstyd. Wciąż nie wsadziłem pieca do samochodu :grrr: .
grg474 pisze:o jest prawidłowe miejsce
zadziwiająco nisko biorąc pod uwagę że t91 ma mieć zasięg pod 800 metrów...


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

antena webasto telestart gdzie jest?

Post autor: grg474 » wt sie 30, 2011 21:50

owies pisze:zadziwiająco nisko biorąc pod uwagę że t91 ma mieć zasięg pod 800 metrów...
problem nie jest w wysokości tylko szkło pewnikiem nie ma takiego wpływu na zatrzymywanie fal jak metal słupka gdzie chowacie swoje antenki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

antena webasto telestart gdzie jest?

Post autor: owies » pn paź 24, 2011 19:50

Oli, masz już jakieś doświadczenia ?
najdalej udało mi się w prostej linii uzyskać łączność na ~450m idąc wzdłuż drogi gdzie auto stało między innymi na parkingu, nie próbowałem sterować z wzniesień lub otwartym terenie.
w promieniu 200m będąc w budynku raczej nie ma problemu z załączeniem, jednak to trochę mało

nie znam kondycji baterii w pilocie, jednak sądząc po jej gabarycie będzie problem z zakupem nowej.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości