Aparat Zaplonowy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
badbug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 17, 2010 22:35
Lokalizacja: Łódź

Aparat Zaplonowy

Post autor: badbug » ndz sie 15, 2010 20:36

Witam,

Mam problem z aparatem zaplonowym w mojej MK1.
Prawdopodobnie padl... zalozylem nowy przerywacz i nic... objaw jest taki ze jak przytkne wykrecony aparat do masy to daje iskre prawidlowo przy rozlaczeniu przerywacza... jesli jednak go przykrece na miejsce to juz nie daje... za to jak poruszam oska to slychac gdzies wewnatrz aparatu przeskakujaca iskre :(
Chcialem kupic nowy ale niestety mam Duceliera i nigdzie takiego nie moge odstac... :?
Czy pasuje zamiennie Bosch??? jesli tak to jaki? prosze o pomoc bo jestem uziemiony :(

Pozdrawiam


Ass or Gas... No Free Rides! ;)
Zerknij ma mojego bloga: http://www.amatoraut.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Aparat Zaplonowy

Post autor: Lipek81 » pn sie 16, 2010 22:10

Wsadź cokolwiek od silnika 1.1 lub 1.3 z golfa lub polo, aby tylko na tradycyjny zapłon to było. Zobacz jeszcze, może sam kondensator jest uszkodzony - widzę tam jakieś izolacje...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Aparat Zaplonowy

Post autor: Paweł Marek » wt sie 17, 2010 07:57

Albo prosta przeróbka na aparat z hallem plus moduł z cewką np od mk2 1.3 i masz spokój z platynkami.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
badbug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 17, 2010 22:35
Lokalizacja: Łódź

Aparat Zaplonowy

Post autor: badbug » wt sie 17, 2010 09:45

Lipek81 pisze:Wsadź cokolwiek od silnika 1.1 lub 1.3 z golfa lub polo, aby tylko na tradycyjny zapłon to było. Zobacz jeszcze, może sam kondensator jest uszkodzony - widzę tam jakieś izolacje...
Zdjecia wyzej troche nieaktualne bo kondensator tez juz jest nowy.
Jesli chodzi o cokolwiek o 1.1 albo 1.3 to prowadzenie walka jest inne :(
Wszedzie jest takie (oska centralna i bolec prowadzacy):

Obrazek

a u mnie jest takie - plaskownik asymetrycznie do osi (to nie moj aparat tylko podobny - ja mam mocowanie na trzy śruby a nie na dwie):

Obrazek

Jesli mozna stosowac je zamiennie to byloby super... moze to ktos potwierdzic??
Dzis zdejme moj aparat i zrobie kilka fotek.


Ass or Gas... No Free Rides! ;)
Zerknij ma mojego bloga: http://www.amatoraut.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Aparat Zaplonowy

Post autor: Lipek81 » wt sie 17, 2010 18:19

No, no... szczerze mówiąc to nie wiedziałem :blush: - pierwszy raz widzę aparat taki, jak na pierwszym zdjęciu... Ale jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy - może po prostu kopułka uszkodzona, lub przewody WN?
Acha, jeszcze jedno - takie wejście na wałek jest też w silnikach 16V. (np. KR), ale z kolei mocowanie jest na 2 śruby.

Podaj rocznik auta i oznaczenie silnika.



Awatar użytkownika
badbug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 17, 2010 22:35
Lokalizacja: Łódź

Aparat Zaplonowy

Post autor: badbug » wt sie 17, 2010 23:46

Rocznik 1983.
Oznaczenia i fotki podam jutro wieczorem bo dzis sie nie wyrobilem.
Ogolnie motor wyglada nietypowo jak na 1300 - a przynajmniej mnie sie tak wydaje...
Obrazek

jesli chodzi o kolpulke, kable, swiece, przerywacz i kondensator... wszystko nowe :?


Ass or Gas... No Free Rides! ;)
Zerknij ma mojego bloga: http://www.amatoraut.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Aparat Zaplonowy

Post autor: Lipek81 » śr sie 18, 2010 17:46

Sprawdziłem w etce i wygląda na to, że w tym roczniku był tylko jeden wałek rozrządu w mk1 1.3, a co za tym idzie jeden rodzaj gniazda pod aparat zapłonowy (połączenie ośki). Wychodzi wiec, że mogły być zamiennie stosowane dwa aparaty zapłonowe. Takie same wałki rozrządu były w golfach mk2 do 1987r. wiec z takiego auta też powinien pasować, lae to tylko suche dane z Etki, nie sprawdzałem, czy pasuje, wiec nie wiem...



Awatar użytkownika
badbug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 17, 2010 22:35
Lokalizacja: Łódź

Aparat Zaplonowy

Post autor: badbug » śr sie 18, 2010 18:10

Dzieki za info :)
Strasznie lalo wiec, wyrwalem aparat z auta i ucieklem (nie mam foto gniazda)...
A oto moj aparat:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ass or Gas... No Free Rides! ;)
Zerknij ma mojego bloga: http://www.amatoraut.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Aparat Zaplonowy

Post autor: Lipek81 » śr sie 18, 2010 22:18

Dokładnie taki nr katalogowy aparatu wyskoczył mi w etce. Taki sam numer, tylko z "G" na końcu ma aparat bosch i oba aparaty podawane są dla tych samych silników i tych samych numerów silników. Dopiero od numeru silnika 800 000 zmienił się aparat. Moim zdaniem powinien podpasować. Ewentualnie weź swój aparat i wybierz się na szrot i wpasuj go w jakiś silnik z aparatem boscha, wtedy będziesz wiedział na 100%.

A tak w ogóle to bardzo łądnie zachowana jetta - tylko jej nie zniszcz.



Awatar użytkownika
badbug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 17, 2010 22:35
Lokalizacja: Łódź

Aparat Zaplonowy

Post autor: badbug » czw sie 19, 2010 08:50

Witam,

Dzis rano zrobilem fotki pod maska i wyglad uchwytow:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W glowicy jest mozliwosc podpiecia na dwie sruby czyli ten problem odpada... ale z tego co widze raczej nie ma szans podlaczenia aparatu "na dwa bolce", chyba ze bolec prowadzacy pasowal by to szczeliny w walku, ale nie wydaje mi sie.
Czy wiesz moze gdzie dostane jakas pasujaca wersje nowa?? Pytalem w kilku miejscach i nii ma :(


Ass or Gas... No Free Rides! ;)
Zerknij ma mojego bloga: http://www.amatoraut.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

Awatar użytkownika
nikusss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:16
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Aparat Zaplonowy

Post autor: nikusss » sob sie 21, 2010 23:44

widzialem u znajomego lezec aparat z 1.3 na pletwe - bosch z hallem - interesuje cie jeszcze?



Awatar użytkownika
badbug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 17, 2010 22:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Aparat Zaplonowy

Post autor: badbug » pn sie 23, 2010 09:50

nikusss pisze:widzialem u znajomego lezec aparat z 1.3 na pletwe - bosch z hallem - interesuje cie jeszcze?
Witam,
Na razie kupiłem zwykły.. udało mi się znaleźć, ale niestety używkę
A jeśli chodzi o halla to możesz powiedzieć dokładnie co musiałbym przerobić? Jakaś inna cewka czy moduł dodatkowy (jest przy aparacie?).
Może się przymierze do zmiany, bo tak jak kolega wcześniej pisał byłby spokój z platynkami :)

No i jaki koszt tego aparatu??


Ass or Gas... No Free Rides! ;)
Zerknij ma mojego bloga: http://www.amatoraut.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Aparat Zaplonowy

Post autor: Lipek81 » pn sie 23, 2010 16:13

Musisz wtedy wymienić cewkę zapłonową i dołożyć moduł zapłonowy (nazywany TSZ-H). No i do tego oczywiście potrzebne kabelki itp.



Awatar użytkownika
badbug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 17, 2010 22:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Aparat Zaplonowy

Post autor: badbug » wt sie 24, 2010 20:59

Lipek81 pisze:Musisz wtedy wymienić cewkę zapłonową i dołożyć moduł zapłonowy (nazywany TSZ-H). No i do tego oczywiście potrzebne kabelki itp.
Dzieki :) w nastepnej kolejnosci, jesli nie skonczy sie wymiana silnika na wiekszy to zmienie na aparat z hallem.
Kupilem ten aparat (jutro bede podlaczal bo aku padl przez tyle czasu)
Obrazek
Dodatkowe pytanie mam... do czego podlaczyc drugie podcisnienie? W moim poprzednim bylo tylko jedno i mam tylko jedna rurke :shock:

Widze, ze jestes zorientowany w tych klimatach. Wiesz moze jakie luzy na zaworach powinny byc ustawione w 1300 takim jak moj albo skad takie dane wziac?
Mam to pytanie w innym temacie ale zero odpowiedzi :(, a mam wrazenie, ze ustawienie byloby wskazane u mnie.
tutaj temat:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=317081" onclick="window.open(this.href);return false;


Ass or Gas... No Free Rides! ;)
Zerknij ma mojego bloga: http://www.amatoraut.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości