[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

dobkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 10:09
Lokalizacja: Gdańsk/Chełm

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: dobkar » czw lut 23, 2017 19:17

jeżeli wolno się grzeją to widocznie mają małą moc. Termistor nie ma szans się uszkodzić, chyba że zostanie potraktowany prądem większym niż nominalny albo ułamane zostaną jego wyprowadzenia.



wrubsson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 06, 2016 13:36

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: wrubsson » śr kwie 26, 2017 13:31

Witam od kopie trochę temat mianowicie to już zgubiłem od zakupu golfa 4 nie działają mi grzane fotele tzn kierowcy nie grzeje wogóle a pasażera ledwo co więc wczoraj postanowiłem jako pierwszy wziąść się za fotel pasażera co do bezpieczników są one okej również przy włącznika jest okej natomiast przy kostce fotela na dwóch cienkich to znaczy masowym i przewodzie z czujnika jest napięcie a na dwóch zasilających brak w kostce przy samym fotelu sprawdziłem i na dwóch cienkich mam 8.2kohm również obieg maty jest ok sprawdzane miernikiem na pszczeli i nie ma przerwy rozebrane fotel i również mata wydaje się cała przy pastylek kable okej i grzałki całe a mimo wszystko po podpięcia maty na krótko grzeje ona bardzo słabo. Czy możliwe ze jest walnie termistor w macie proszę o jakąś opinie gdyż obecnie fotel leży rozebrany. Z góry dziękuję



wrubsson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 06, 2016 13:36

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: wrubsson » czw kwie 27, 2017 20:26

Problem rozwiązany - po wymianie termistor na nowy fotel grzeje aż miło teraz czas na drugi. Koszt termistora NTC 10K 1.50 jak by ktoś szukał do kupienia w sklepie elektronicznym



iacko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 13:32
Lokalizacja: silesia
Auto: Volkswagen Golf

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: iacko » czw wrz 21, 2017 11:24

Nie chciałem robić bałaganu, ale niestety nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Nie jestem też elektrykiem i może stąd niewiedza. Tutorial Grega jest świetny, ale mam jedno pytanie. Dość podstawowe. Chodzi mi o bezpiecznik 44. Nie mam go w skrzynce bezpieczników, czego akurat się spodziewałem. Niestety z tego co widzę, nie mam też do miejsca na niego podpiętej instalacji, a miejsce wygląda na jakby zaślepione plastikiem. Co trzeba dokupić lub co trzeba zrobić, żeby zamontować ten bezpiecznik w miejscu przeznaczonym na niego. Lub ewentualnie jak Wy montujecie ten bezpiecznik (czy też takie bezpieczniki), gdy skrzynka bezpieczników danego konkretnego pojazdu w danej wersji wyposażenia go nie przewiduje. Poza skrzynką? Ten plastik "zaślepiający" miejsce na bezpiecznik trzeba jakoś wyciąć i w jego miejsce wsadzić gniazdo na bezpiecznik, a do gniazda pociągnąć przewód z głównej "wiązki"?

Mam nadzieję, że jasno określiłem problem i że nie został dotychczas rozpisany na forum - szukałem pod różnymi frazami (może nieprawidłowymi...), ale niestety nie znalazłem.

EDIT:
OK, dzięki szybkiej pomocy użytkownika ToM@S zrozumiałem temat. I teraz opis Grega jest jeszcze prostszy :) Pozdrawiam



dobkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 10:09
Lokalizacja: Gdańsk/Chełm

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: dobkar » pt wrz 22, 2017 08:39

Hej,
Ja mam wersję Basis i akurat było miejsce i ramka na przekaźniki pod kierownicą - coś takiego było: http://gandalf.uznam.net.pl/~deus/golf/foty/c1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; może tylko 1 rząd, nie pamiętam. Przyjrzyj się dokładnie u siebie. Jeżeli jednak nie masz tam już miejsca to pozostaje Tobie owinąć wszystko szmacianą izolacją i podczepienie w takim miejscu żeby nie zwarło się do niczego oraz nie spadło Ci na nogi podczas jazdy. To była wersja trochę druciarska :D
Wersja profi, to zakup "ramki przekaźników" - https://img2.sprzedajemy.pl/540x405_uch ... 600637.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; zamontowanie jej i wszystko powinno śmigać :)
A co do grzania dupy, w taką pogode jak teraz - rewelacja :D



szerszen1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 23, 2017 07:30

Re:

Post autor: szerszen1 » pt paź 06, 2017 09:11

Oli pisze:ja montowałem wg tego schematu, po kablach dojdziesz gdzie który ma być :bigok:
Obrazek
a podpowie ktoś jak ten schemat ma się do montowania grzanych foteli w leonie 1?
czy wszytko jest tak samo
mam maty z golfa IV, i czy ktoś mógłby napisać, jak wyglądają kostki od mat (tzn. jak mają przewody być podpięte dla leona?)



ToM@S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 13, 2007 14:37
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: ToM@S » ndz paź 08, 2017 11:18

układ i kolejność pinów ta sama.



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: toudi » śr paź 11, 2017 23:03

A mata z golfa 4 podejdzie do golfa 3 ?? Głównie chodzi mi o siedzisko.


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » ndz lis 12, 2017 17:29

Cześć, mam fotele z Basic w swoim aucie i dostęp do niestety już zniszczonych foteli ze sterowaniem lędźwiami. Czy można jakoś przełożyć ten mechanizm? Na dniach będę montować podgrzewane fotele, więc jedno rozbieranie właściwie. Nie mogłem znaleźć tematu stąd podpinam się tu.



ToM@S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 13, 2007 14:37
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: ToM@S » pt lis 17, 2017 12:45

Przecież możesz na stelaż foteli z reg lędźwiami założyć gąbki i tapicerkę z fotela w bdb stanie. I masz dwa w jednym.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » sob lis 18, 2017 17:06

Niestety nie da rady w moim przypadku, ale trafiłem na instrukcję jak to zrobić w skodzie. Dziś byłem po potrzebne elementy do tego montażu. Jak demontowałem te części, to nie znalazłem tego półksiężyca. Może ktoś podesłać mi fotkę które to to coś? Myślę, że zrobię poradnik jak zamontować to w fotelach razem z podgrzewaniem, ale jeszcze nie wiem czy dać nowy temat, czy w tym pisać.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: joseph82 » ndz lis 19, 2017 22:17

W moim Golfie jest fabrycznie tzw. pakiet zimowy. Czyli obejmujący m.in. fabryczną instalację grzanych pośladków i grzbietu. Ale niestety u mnie w żadnym z foteli żadna mata nie grzeje. Ani dup ani pleców. I teraz tak przypadkiem znalazłem te maty i tak oglądam i oglądam i się zastanawiam czy ten zestaw z linku podejdzie pod fabryczną instalację. Wiadomo ORI maty wyjąć a włożyć te i regulować za pośrednictwem fabrycznego pokrętła. http://allegro.pl/mata-grzewcza-pod-tap ... 14358.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pomożecie???


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » ndz lis 19, 2017 23:14

Za tą cenę masz komplet ori używanych, ale musisz popytać na forum i sprawdzić olx czy allegro
.

Ogólnie powinien podejść, ale będziesz wiedział jak przerobisz. Jak oba nie grzeją to sprawdź bezpiecznik. Następnie miernik i sprawdź czy wychodzi na kostce napięcie do termistora. Jak tak, to sprawdź jaki opór mają Twoje maty i termistor. Jak będziesz miał, to podaj, sprawdzę podłóg moich, które mam jeszcze na zewnątrz.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » ndz lis 19, 2017 23:58

Czy mając taki miernik:
Obrazek
Da się przedzwonić dolną matę?

Mata ud i pleców daje się przedzwonić (symbol WiFi :grin: ) i jest na niej opór (symbol omegi) (zarówno pasażer jak i kierowca), natomiast mata dolna - termistor i mata przedzwonić się nie dają, ale opór mają. Czy tak powinno być? Mam tak dla obu mat dolnych. Jeszcze ich nie podłączałem pod aku i nie montowałem. Czy możecie podpowiedzieć?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 11 gości