[All VW] Przekaźniki świateł

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
bimer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: czw lut 21, 2008 22:25
Lokalizacja: Dębica

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: bimer » czw gru 02, 2010 14:19

Masz foto z przebiegu i gotowej instalacji ???



Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: fuks » pn gru 13, 2010 18:38

Panowie a ja mam coś takiego. Kiedyś gdy kupowałem nowe lampy FK od mk3 dostałem wraz z nimi taki właśnie przekaźnik z oryginalną instalacją oraz przedłużkami do świateł.
Może komuś zdjęcia się przydadzą do zrobienia swojej instalacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Golfa sprzedałem więc instalacja jest mi zbędna więc jak ktoś by chciał kupić to zapraszam na PW.


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Lipek81 » wt gru 14, 2010 00:24

fuks, dość fajnie zrobiona instalacja - pod względem staranności wykonania, natomiast zasada działania trochę do bani, bo jeden przekaźnik działa tylko na długie światła.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: red_devil25 » śr gru 15, 2010 18:54

Ja sobie tez zrobilem dzis przekazniki-konczyliosmy prace w temperaturze -14C ,ale zapadnie mi to dokonca zycia w pamieci.Na aku na wlaczonym silniku mam 14,33V,na obciazonej zarowce na mijania 13,98V i teraz dopiero cokolwiek widac.Mnie cala zabawa kosztowala 65zł i jestem bardzo zadowolony.Polecam kazdemu bo teraz to jakbym nowe lampy mial :]

Szczerze to ja tez myslalem ,ze to nie bedzie wielkiej roznicy bo nie az tak duzy spadek i w ogole.Dobrze ,ze koledzy z forum polecili mi naprzod przekazniki ,a potem ewentualnie wymiane lamp.Myslalem ,ze to wina lamp ze sa zdezolowane po tylu latach.Okazuje sie ,ze nawet 14letnie lampy potrafia dac ognia jak maja dobre napiecie:)strach pomyslec coby bylo gdyby teraz dac nowki lampy....:] Efekt jest swietny mimo ,ze lampy juz sa zmeczone razem ze szklami ,ale daja rady ,mam porzadne zarowki tungsram i jest super

panowie ,a macie tak samo ,ze przy wlaczaniu swiatel mijania w momencie gdy zalacza sie przekaznik ,ze slychac prace silniczkow regulujacych w lampach ?to zle zjawisko ?bo wlasnie nie jestem pewny czy przed zalozeniem przekaznikow tak mialem ( chociaz czy to ma cos wspolnego w tym momencie?) tak mialem jak wlaczalem swiatla czy nie .Moze zwyczajnie musze minimalnie jedna lampe podniesc lub opuscic troche i dlatego przy wlaczaniu tak sie robi chociaz nie zawsze


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Tical » czw gru 16, 2010 20:40

red_devil25, sprawdz wtyczki przy silniczkach, okablowanie, czy cos nie zwiera itd, bo to nie jest normalne.
Silniczki powinny tylko pracowac jak regulujesz sam ze srodka.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: red_devil25 » czw gru 16, 2010 22:07

Bede musial jutro to sprawdzic bo nie wiem skad sie to bierze i nie zawsze tak sie dzieje np.rano wlaczam swiatla mijania doslownie to jest ich odglos i na tym koniec,potem moge 100razy robic to samo i juz sie nie odezwa.Jezeli nie uda sie ustalic przyczyny czy moze to byc grozne dla instalacji i czy wtedy wypiac silniczki z instalacji i mozna sie zajac tym gdy bedzie bardziej sprzyjajaca aura ?
Odglos tego silniczka regulacyjnego tez mi sie pojawial np w momencie regulowania lamp jak jedna byla za bardzo w gore lub dol lub zbyt prawo lub lewo .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

filozofr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 17, 2010 19:31
Lokalizacja: Lublin

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: filozofr » czw gru 16, 2010 23:09

Czytałem, myślałem i w końcu założyłem.
Postanowiłem, w swoim MKII, zastosować kompromisowe rozwiązanie pomiędzy złożonością układu i bezpieczeństwem, czyli trzy przekaźniki (osobne na światła mijania i wspólny dla drogowych). Muszę powiedzieć, że efekt jest powalający.
Jeśli ktoś się zastanawiał jak złożyć taki układ, przedstawiam schemat.
Przewody są oznaczone kolorami jak w oryginale, tj. żółty - mijania, biały - drogowe, brązowy - masa; kolorem czerwonym oznaczyłem przewody, które sam położyłem.
Na schemacie jest zabezpieczenie szyny zasilającej, ale w rzeczywistości tego nie ma, bo musiałbym dać następne trzy bezpieczniki; przewody są dobrze zabezpieczone przed przetarciem, więc bezpieczniki wydają się zbędne.
Masa jest podłączona "na krótko" do baterii, a przekaźniki od Łady Samary.

Na razie nie ma możliwości powrotu do starej konfiguracji dla świateł drogowych, ale w przyszłości (jak się cieplej zrobi) założę kostki i przełączenie instalacji będzie dziecinnie proste.
Obrazek

Efekt: rzuca na kolana.


Obrazek

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: slawko333 » sob gru 18, 2010 15:25

dzis sprawdzalem u siebie,
na wylaczonym : aku 11,97
zarowki 10,63
na wlaczonym : aku 15,15
zarowki 13,20

dodam ze zalozylem lampy hella a'la mk4 , i powiem ze strasznie kiepsko swieca,bardzo nisko, probowalem podniesc ale nic to niedalo, czy zalozenie przekaznikow cos zmieni w moim przypadku?



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Tomasz Bis » sob gru 18, 2010 16:34

slawko333 pisze: czy zalozenie przekaznikow cos zmieni w moim przypadku?
Wcześniej pisałem jak spr. wizualnie potrzebę montowania przekaźników . A więc jeszcze raz . Włączamy światła , kawałkiem przewodu łączymy plus z aku. z żarówką / do tego wyjścia które aktualnie świeci / . Jeżeli świeci jaśniej po podłączeniu bezpośredniego plusa to wiadomo co z tym zrobić :bigok:
slawko333 pisze: probowalem podniesc
na stacji ustawienie świateł kosztuje 10zł


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: slawko333 » sob gru 18, 2010 22:39

tylko ze ja podnioslem maksymalnie do gory i nic topraktycznie niedalo, silniczk niby podnosza odblysnik ale wydaje mi sie ze za malo, przeloze z ojca golfa silniczki i sprawdze, a te swiatl na wlaczonym silniku czy tylko zaplonie? ja mam h7 wiec n zarowce sa dwie wtyki, do kotrej podpiac?



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Tomasz Bis » sob gru 18, 2010 23:16

slawko333 pisze:dodam ze zalozylem lampy hella a'la mk4
może w tym jest przyczyna , ale ja ci e tym nie pomogę :(
slawko333 pisze:a te swiatl na wlaczonym silniku czy tylko zaplonie?

to niema znaczenia ,albo tak, albo tak
slawko333 pisze:h7 wiec n zarowce sa dwie wtyki, do kotrej podpiac?
do tego w którym jest prąd /plus/ z ori instalacji , napewno nie brązowy to masa / minus /


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

dawido23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 03, 2008 16:46
Lokalizacja: Piława Górna

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: dawido23 » ndz gru 19, 2010 10:31

Dwa przekaźniki 6zł, koszulki termokurczliwe i tasma parciana 6zł, kable z odzysku, konektorki 2zł, 4 Lechy 11,40zł , dzień w nocy - bezcenny. :helm:



Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: mariusz514 » wt gru 21, 2010 16:22

A jak by dał jeden przekaźnik na reflektor , ( długie + krótkie na jeden przekaźnik) i tak zrobił z drugim reflektorem??



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: jhosef » wt gru 21, 2010 16:52

mariusz514 pisze:A jak by dał jeden przekaźnik na reflektor , ( długie + krótkie na jeden przekaźnik) i tak zrobił z drugim reflektorem??
A niby jak?
Jak zwykły przekaźnik działający ON/OFF ma przełączać krótkie długie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości