[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: dogu18 » ndz gru 12, 2010 22:33

a ja mam pytanie jakie alarmy mają płytkę pilota pasująca do ori Scyzoryka??

bo tej firmy TopSafe o której mowa w pierwszym poście nie znalazłem:/

albo może wiecie który producent robi alarmy ze scyzorykami dobrej jakości???

pozdrawiam



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: 1 6 D » czw gru 16, 2010 02:23

Jutro może zakupię sobie pompkę bo namierzyłem w miarę tanio szrot gdzie mają trochę rodzai. Ale więcej grzebał będę później bo nie mam VAGa do dyspozycji teraz.



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: 1 6 D » sob gru 18, 2010 22:39

W czwartek kupiłem pompkę 8L0 862 257 G, razem z kostkami i przyłączami do wężyków. Dziś już prawie cały pinout rozpracowałem poza sygnałem od komfortu szyb no i anteny nie mam więc nie wiem czy scyzor na 434 MHz zadziała. Działa ryglowanie i otwieranie wnętrza z guzika jak w Golfie 4, jest działająca opcja bagażnika z guzika, nawet zapala oświetlenia wnętrza po wyjęciu klucza ze stacyjki.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: Marioo » ndz gru 19, 2010 12:54

1 6 D pisze:W czwartek kupiłem pompkę 8L0 862 257 G, razem z kostkami i przyłączami do wężyków. Dziś już prawie cały pinout rozpracowałem poza sygnałem od komfortu szyb no i anteny nie mam więc nie wiem czy scyzor na 434 MHz zadziała. Działa ryglowanie i otwieranie wnętrza z guzika jak w Golfie 4, jest działająca opcja bagażnika z guzika, nawet zapala oświetlenia wnętrza po wyjęciu klucza ze stacyjki.
czyli prawie sukces:) :okej: :okej: :okej:



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: 1 6 D » pn gru 20, 2010 00:19

Wszystkie testy robiłem z akumulatorem na biurku :hmm: Brak mi anteny więc może jakimś cudem pilot by zadziałał jakby antena była dobra, sygnału z komfortu szyb też nie mam jak rozpracować.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: Marioo » pn gru 20, 2010 21:43

1 6 D pisze:Wszystkie testy robiłem z akumulatorem na biurku Brak mi anteny więc może jakimś cudem pilot by zadziałał jakby antena była dobra, sygnału z komfortu szyb też nie mam jak rozpracować.
Dla mnie i tak najważniejsze będzie to aby, dzialal centralny zamek:D Cała reszta jest mi zbędna bo nic nie mam:D.
Ale należy ci się wielkie piwo, za to że w ogóle się podejmujesz działania.
Wielkie dzięki. A jak uda ci się zdobyć antenę podłączyć to w aucie to noormalnie jesteś wielki. :pub:
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: 1 6 D » pn gru 20, 2010 22:20

Na forum A3 pisali że niby wystarczy kabel 0,5mm średnicy i długości 1,5m metra jako antena.

Ci co dorabiają klucze to mi proponują chiński scyzoryk z ich centralką lub polskiej produkcji scyzoryk. Jak pytałem na razie to nikt nie może za dużo powiedzieć o współpracy mojego scyzoryka z centralką bo oni nie wiedzą, więc u siebie wpierw ogarnę antenę i dopiero porządnie zacznę testy z programowaniem scyzoryka. Co do wpięcia w instalację to w sumie najmniejszy problem.



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: dogu18 » sob sty 22, 2011 01:25

i jak rezultaty z pompką??? działa juz?? zaprogramowałeś poloty czy jak??



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: 1 6 D » sob sty 22, 2011 11:58

Nie mam pilota na dobrą częstotliwość, i nie mam jak pilota zaprogramować przez to. Nic nowego nie zdziałałem bo i semestr na studiach się kończy i trzeba zaliczać. czekam bo kolega z forum jeden ma pilot na 2 guziki na raczej dobrą częstotliwość i chciałbym go spróbować zaprogramować.


Przy okazji na necie znalazłem opis który twierdzi że spokojnie można do pilota na 2 guziki dolutować trzeci a nawet czwarty guzik i będzie działać przynajmniej w Golfie 4. Sprawdziłem na moim pilocie i dioda działania rzeczywiście migała jak połączyłem styki które powinny być połączone dodatkowym guzikiem.



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: Mac_Abra » pn sie 29, 2011 00:43

Hej chłopaki, czy coś się w temacie ruszyło?

Sam stoję właśnie przed podobnym problemem - tzn. rozglądam się za zamkiem centralnym plus alarmem do mojego MK2. Najbardziej zależy mi oczywiście na pogodzeniu tego ze słynnym oryginalnym kluczykiem typu "scyzoryk". Alarm se może być jakikolwiek i tak będą miał własne zabezpieczenie - ważne żeby z daleka niezawodnie po wciśnięciu przycisku się autko do mnie cieszyło migaczami i drzwiczki odbezpieczyło.

W związku z tym przekopałem juź sporo wątków i aukcji na kochanym Allegro i tylko mam coraz więcej pytań... Jest masa alarmów z pilotami typu kluczyk ale jak znam życie to pewnie te klucze to kiepska chińszczyzna (zresztą taki kompletny alarm potrafi kosztować równowartość jednego ori scyzoryka i to używanego więc o czymś to świadczy :) ) więc najprościej byłoby kupić coś co ma pasującą elektronikę, przełożyć płytkę i po bólu. Ale ponieważ Top Safe 20 i 30 są obecnie niedostępne, to nie wiem czego szukać i co się nada?

Strona Rydza też już nie działa :( Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co solidnego się nadaje z obecnej oferty do takich zabaw albo chociaż podpowiedzieć jakiś stosowny temat na forum? Bo szukam, szukam i nic znaleźć nie mogę...
Ostatnio zmieniony pn sie 29, 2011 17:26 przez Mac_Abra, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: azizi » pn sie 29, 2011 13:50

Mac_Abra, dałem małego aktuala także przeczytaj pierwszy post :)


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re: [MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: Mac_Abra » pn sie 29, 2011 23:22

Dzięki miszczu, jesteś wielki! :pub:

(próbowałem nawet Ci dodać pochwałę ae się coś zepsuło i formularz linkuje do moto allegro zamiast akceptować :shock: )


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

kamil9005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 17:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: kamil9005 » ndz lut 05, 2012 14:10

siemanko, u mnie kluczyk wygląda tak, czy immo jest tam gdzie pokazałem, to wygląda na szklany element. nie uszkodze go jak delikatnie wypiłuje plastik wkoło? nie pęknie? Obrazek



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: tomek08 » ndz lut 05, 2012 14:30

Witam, tak to szkło to immo. Delikatnie piłuj w koło tak, żeby przy okazji nie spiłować szkła i wyjdzie.
Pozdrawiam.


Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości