[MK4] Wymiana listwy mocowania podszybia

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Skurczybyk.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz lis 22, 2015 19:56
Lokalizacja: Środa Wlkp
Auto: Bora Wariant Special
Silnik: ASZ

[MK4] Wymiana listwy mocowania podszybia

Post autor: Skurczybyk. » pn gru 31, 2018 20:41

Problem z odstającym podszybiem? podszybie nie dochodzi do szyby? oznacza to że listwa już się sfatygowała i należy ją wymienić.Z czasem pomaga wymycie rowka listwy z całego zalegającego tam syfu,ale jak już to nie pomaga pora na wymianę.
Potrzebujemy oczywiście listwę podszybia o nr 1J0853306
Obrazek
Obrazek
Po zdemontowaniu plastikowego podszybia (nie będę już tej czynności opisywał ponieważ znajdziemy ją już na forum) zsuwamy listwę szyby w dół jakimś płaskim narzędziem,ja użyłem płaski wkrętak(uważając jednocześnie przy tym żeby nie porysować szyby) i wyciągamy ją do siebie,może być problem ponieważ miejsca jest na styk.
Po wyjęciu listwy czyścimy wszystko i przystępujemy do montażu nowej:
Uwaga w nowej listwie znajduje się białe zabezpieczenie rowka,to zabezpieczenie wyciągamy dopiero wtedy gdy będziemy mieli listwę już zamontowaną na gotowo, zapobiegnie to zaginaniu się listwy przy wciskaniu całego elementu na szybę!!
Nową listwę jest bardzo trudno założyć wchodzi bardzo ciasno i wymaga ta czynność sporej gimnastyki i jakiegoś dobrego dużego płaskiego wkrętaka.
Obrazek
Obrazek
tutaj stara wyrobiona listwa:
Obrazek
Obrazek
Po dokładnym wciśnięciu listwy możemy wyjąć białe zabezpieczenie które wygląda tak:
Obrazek
Wyjmujemy zabezpieczenie:
Obrazek
Zakładamy podszybie i cieszymy się z wykonanej pracy :bigok:
Podszybie już nie odstaje i ciasno siedzi:
Obrazek
Obrazek

Cały mod jak i zdjęcia wykonałem sam i mam nadzieje że choć trochę pomoże wszystkim ten manual i każdy poradzi sobie z wymianą.

Jeśli coś mi umknęło lub ktoś by miał coś do dodania odnośnie wymiany to oczywiście proszę o informację
a na pewno uzupełnię poradę.


Moja Bora Black Edition > viewtopic.php?f=89&t=623479

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości