Kasujemy inspekcje olejowe i serwisowe...

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
djbro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 23:13
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: djbro » pn paź 20, 2008 18:33

jak sie kasuje inspekcje olejowa w mk5??


Dystanse na zamowienie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=46315
Mk4 cabrio project: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=23240

Awatar użytkownika
reloop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 21:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: reloop » pn paź 20, 2008 20:35

djbro pisze:jak sie kasuje inspekcje olejowa w mk5??
z tego co słyszałem to tylko VAGiem



Awatar użytkownika
robifij
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 12, 2008 19:14
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: robifij » pt mar 06, 2009 23:37

a ja niewiem... ja cos namieszalem u mnie w aucie.. zaczolem sam kasowac te bledy.. to teraz mi raz licznik idzie do przodu a raz do tylu nie mam zielonego pojecia co sie stalo..po prostu przejechalem 12 km potem jade dalej pokazuje mi ze 9km przyjechalem z jakies 24km i licznik caLY sie cofna o 20 km.. wogole nic nie rozumiem.. niewiem co sie stalo;/ POMOCY!!!! :):):):):) zlosliwosc :satan: :satan: rzeczy martwych :( :x :x :cry: :cry: ](*,) ](*,)



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » pn sty 25, 2010 00:45

KASOWANIE INSPEKCJI SERWISOWEJ - VW Za pomocą VAG
1. Najprostszy i ciągle chyba jeden z najczęściej spotykanych sposobów kasowania inspekcji serwisowej w wielu VW: [Wybór] -> [17-Zest.wskaźników] -> [Adaptacja - 10] -> Kanał "02" ->[Odczytaj]

- Jeżeli wartość zapisana jest różna od zera to w zestawie wskaźników widnieje prawdopodobnie informacja o konieczności odwiedzenia serwisu :) Teraz jako nową wartość należy wpisać: 0 (zero). ->[Testuj] (Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.) ->[Zapisz]...i gotowe.

- UWAGA: Po skasowaniu inspekcji, na wyświetlaczu w zestawie wskaźników zamiast aktualnego przebiegu może pojawić się coś podobnego do tego: "--/--". Jeżeli tak się stanie, należy przejechać pojazdem krótki odcinek drogi, po pokonaniu którego wyświetlacz powinien powrócić do "normalnego" trybu pracy.

2. Pojazdy ze stałym okresem między obsługowym (Np.: Polo 6N 1998-2002, Golf IV, Passat B5,Lupo ->2002, New Beetle, Bora, Transporter T4... i inne modele o podobnej konstrukcji).

[Wybór] -> [17-Zest.wskaźników] -> [Adaptacja - 10] -> (Wybierz odpowiedni numer kanału oraz wprowadź nową wartość sugerowaną w poniższej tabeli 1. -> [Testuj] (Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość). ->[Zapisz]


Obrazek Obrazek

3. Sharan
[Wybór] -> [17-Zest.wskaźników] -> [Adaptacja - 10] (Wybierz odpowiedni numer kanału oraz wprowadź nową wartość sugerowaną w poniższej tabeli 2). ->[Testuj] (Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość). ->[Zapisz]


Obrazek Obrazek

4. Pojazdy ze zmiennym okresem międzyobsługowym (od roku 1999): (Np.: Golf IV, Passat B5, New Beetle, Bora, Transporter T4, Sharan ...i inne modele o podobnej konstrukcji.

->[Wybór] -> [17-Zest.wskaźników] ->[Adaptacja - 10] -> Wybierz odpowiedni numer kanału oraz wprowadź nową wartość sugerowaną w poniższej tabeli. -> [Testuj] ->Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość. -> [Zapisz]


Obrazek

- Wykasowanie inspekcji serwisowej na kanale 02 automatycznie ustawi domyślne wartości na kanałach odpowiedzialnych za zliczanie czasu i kilometrów do inspekcji serwisowej (15.000 km, 30.000 km, 360 dni). Jeżeli w pojeździe zastosowano "zwykły" olej silnikowy, kasowanie inspekcji można zakończyć już w tym miejscu. Jeżeli natomiast zastosowano olej typu "Long Life", należy przeprowadzić dodatkowe adaptacje wg. poniższej tabeli, uwzględniając przy tym rodzaj zastosowanego oleju wg. normy VW.

Obrazek


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Awatar użytkownika
megaviruz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 07, 2009 23:51
Lokalizacja: Tomaszów Lub

Post autor: megaviruz » sob maja 08, 2010 00:29

Odkopie trochę temat :grin: Panowie wszystko działa z tego co piszecie w tym temacie, ale mam pytanie Co oznaczają cyferki które pokazują się po trzymaniu przycisku kasowania kilometrów włączeniu stacyjki wyłączeniu stacyjki i ponownym włączeniu stacyjki pokazują się tam cyferki u mnie "32264" które po klikaniu przycisków od zegarka się przestawiają co one oznaczają? :bigok: Dodam że na pewno nie są one do przestawiania kilometrów przebiegu OEL IN01 IN02 .



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » sob maja 08, 2010 14:51

Możesz ustawiać ilość kilometrów między inspekcjami i wymianą oleju.O ile się nie mylę fabrycznie ustawione są IN01 15 tys IN02 30tys OEL 15tys



Awatar użytkownika
megaviruz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 07, 2009 23:51
Lokalizacja: Tomaszów Lub

Post autor: megaviruz » sob maja 08, 2010 20:09

:goof: "Dodam że na pewno nie są one do przestawiania kilometrów przebiegu OEL IN01 IN02 ."
kolega zikr6 chyba nie doczytał. ustawienie tych kilometrów ustawia się w inny znany mi już sposób



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: sklejku » śr maja 12, 2010 10:32

Kasowanie Inspekcji w golfie IV 00..+ bo juz byly pytania odnosnie licznika z 1 przyciskiem do nastawiania zegara, NIE Kasujemy tu inspekcji przyciskiem od zegarka tylko przyciskiem od zagara kilometrow : (problem ten dotyczy inspekcji wyswietlajacej "SERVICE IN 3000*")

1. przekrecamy w lewo przycisk od ustawiania zegarka (godzin)
2. wlaczamy zaplon (trzymajac caly czas przycisk)
3. zwalniamy przycisk od ustawiania zegarka
4. wciskamy przycisk od kasowania kilometrow (prawa strona zegarow)
5. po chwili pojawia sie serwice NOW
6. mamy skasowane na 15.000

*-w zaleznosci od przebytch z swiecaca inspekcja kilometrow
Ostatnio zmieniony śr maja 12, 2010 10:42 przez sklejku, łącznie zmieniany 3 razy.



mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

Kasujemy inspekcje olejowe i serwisowe...

Post autor: mariusz22441 » wt lis 19, 2013 13:37

Mam pytanie, gdzieś miesiąc temu wyświetlił mi się komunikat w mk4 "service jetzt" (wyświetla mi sie co rok), jednak w tym roku jakoś z braku czasu zwlekłem z jego skasowaniem. Jednak dzisiaj odpaliłem auto i zauważyłem że komunikat się już nie wyświetla. Możliwe że sam się mógł wyłączyć? Czy coś się może stać?



stilo_kielce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 22, 2009 20:58
Lokalizacja: Kielce

Re:

Post autor: stilo_kielce » pn sty 27, 2014 18:05

A orieentuje się ktoś z Was jak kasuje się inspekcję olejową w seacie leonie z 2003 roku?



Awatar użytkownika
tomek mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 25, 2012 17:24

Kasujemy inspekcje olejowe i serwisowe...

Post autor: tomek mk1 » pn mar 03, 2014 21:59

witam czy przez in 02 nie bedzie licznik pokazywal kilometrow przejechanych tylko tz dzienne????



kurczok2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 02, 2014 20:35

Kasujemy inspekcje olejowe i serwisowe...

Post autor: kurczok2 » pt mar 07, 2014 23:10

Podaję jak skasować inspekcje w golfie IV 98r. 1.6 " inspec SERVICE " , bo sam długo szukałem i nigdzie nie mogłem znaleźć .

1. wciskamy przycisk A od kasowania kilometrów i przytrzymujemy (prawa strona zegarów)
2. włączamy zapłon ( pojawia się napis ' service OIL' )
3. puszczamy przycisk A
4. przekręcamy przycisk B od ustawiania zegarka w lewo (pojawi się napis " --- ")
5. przyciskamy przycisk A
6. wyłączamy zapłon



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości