Ostrzeganie o nie wyłączeniu świateł w MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
#Mateusz#
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt paź 31, 2006 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: #Mateusz# » pn kwie 23, 2007 12:31

lasot pisze:Bo ja włączałem "przekaźnik36" w gniazdo i u mnie nie trąbił
Nie trąbił bo nie wystarczy włożyć tylko przekaźnika w odpowiednie gniazdo.Trzeba odpowiednie kable połączyć - tak jak masz tu na tej poradzie napisane. To na prawdę nie jest trudne - ja sie na elektronice nie znam, ale tu jest tak to wytłumaczone, że nawet moja głupia siostra by to zrobiła :P (a może nie skoro jest taka głupia :). Dla zwykłego amator - 1 godzina roboty. A propos - ja nie musiałem przecinać tamtych kabli - po prostu je wyciągnąłem z gniazda ISO za pomocą takiej długiej igły (zapomniałem jak sie nazywa, a nie mam czasu na zastanawianie się bo za chwilę czas w kafejce mi sie kończy :). U mnie to działa, tylko, że dalej nie wiem gdzie jest ten + co ma iść niby za stacyjką... I teraz mam tak, że to działa, ale na postojowych (nawet przy włączonym zapłonie) brzęczy mi cały czas, a tak być nie powinno. Gdzie jest ten + za wyłącznikiem zapłonu ? Pomóżcie. Pozdrówka


Green Madison:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3862683#3862683

Awatar użytkownika
witu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 06, 2006 17:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: witu » czw maja 31, 2007 10:16

Witam!

Znalazlem kogoś kto ma taki "przekaźnik", ale nie wie jak go sprawdzić czy jest sprawny....
jak go sprawdzic?



maszynistapawel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Terespol Pomorski
Kontakt:

Post autor: maszynistapawel » pt cze 01, 2007 22:03

Witam. Czy ktoś lepiej poinformowany może mi powiedzieć co zrobić by w swoim MK3 mieć światła pozycyjne dzielone dźwignią kierunkowskazów tzn. gdy zostawiam samochód na światłach postojowych i mam ustawioną dźwignie by działał prawy kierunek bez kluczyka w stacyjce to powinna się świecić tylko jedna strona świateł postojowych samochodu. Jnne MK3 mają ten bajer a ja nie :crazy: Może ktoś wie jak to zrobić??



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » pt wrz 14, 2007 19:57

jakby ktos chcial to mam taki przekaznik 36 ... mam tez inne przekazniki.. a nawet cala skrzynke bezpiecznikow z golfa 3 :)



Tomek i Sabina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 14:57
Lokalizacja: ostrow wielkopolski
Kontakt:

u mnie kiedys piszczal brzeczyk a teraz nie pomuzcie

Post autor: Tomek i Sabina » ndz wrz 23, 2007 10:59

kiedys jak otwarlem drzi i nie zgasilem swiatel to mi piszczal brzeczyk a od pewnego czasu nie cvzy ktos moze mi powiedziec co sie moglo stac prosze pomuzcie muj numer gg 8447085



mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: u mnie kiedys piszczal brzeczyk a teraz nie pomuzcie

Post autor: mobil01 » wt paź 23, 2007 19:12

Tomek i Sabina pisze:kiedys jak otwarlem drzi i nie zgasilem swiatel to mi piszczal brzeczyk a od pewnego czasu nie cvzy ktos moze mi powiedziec co sie moglo stac prosze pomuzcie muj numer gg 8447085
po prostu mógł się spalić i tyle. Załóż nowy :kac:


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: u mnie kiedys piszczal brzeczyk a teraz nie pomuzcie

Post autor: miś fazi » śr paź 24, 2007 19:14

Tomek i Sabina pisze:kiedys jak otwarlem drzi i nie zgasilem swiatel to mi piszczal brzeczyk a od pewnego czasu nie cvzy ktos moze mi powiedziec co sie moglo stac prosze pomuzcie muj numer gg 8447085
bardzo częstą przyczyną jest uszkodzenie styku w kostce stacyjki , jest to do zrobienia ale najprościej jest ją wymienić , oczywiście tylko na orginał



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt lis 09, 2007 18:41

A czy ten przekaźnik 36 bzyczy tylko przy zapalonych światłach czy odpowiada też za sygnalizację dzwiekiem np cisnienia oleju,temp wody itp?
Czy do tego jest inny buzer?



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » pt lis 09, 2007 22:44

Przekażnik 36 jest tyko do sygnalizacjin nie wyłaczonych świateł.Brzęczek od niskiego ciśnienia oleju jest w liczniku.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » sob lis 10, 2007 08:53

Dzieki to jednak lepiej jest założyć buzerek do przełącznika świateł-koszt 2,50(cena sklepowa) i robota czysta i przyjemna :jezor:

No i taniej bo za ten przekaźnik 36 jakiś psychol na allegro krzyknął mi 40 pln +koszty przesyłki-jakby on jeszcze coś sygnalizował może bym się zastanawiał -a tak niech się buja.

I tak dzięki forum Vw można zaoszczędzić parę PLN które spokojnie można przeznaczyć na :pub:

:okej:



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » pt mar 14, 2008 22:53

Przepraszam za odgrzewanie kotleta ale mam wartą przekazania informację.
Zrobiłem dziś brzęczyk org. VW nr 36 w Jettce II 1990r (czyli razem to zadziała w Mk2). Z zakupionej kostki ISO wrzuciłem styki z kablami w podane miejsca z tej porady.
Podłączanie kabelków z kości L (3 i 4pin) do kości K (2 i 3pin) jest bez zmian.
Z kości L styk 2 podłączyłem do kabla za skrzynką bezpieczników z dużą czerwoną osłoną (kable biało brązowe) i brzęczyk zaczął się odzywać przy otwartych drzwiach i włączonych postojówkach. Pozostał kabel z pina7 w kości H1. Podłączyłem go w dowolny przewód ale z pojawiającym się napięciem +12V po przekręceniu kluczyka. Znaleziony miernikiem.
Działa poprawnie i wygląda jak oryginał ;]

Koszty: 13zł za brzęczyk oraz 8zł za kość ISO. (lutownica, cyna etc. zakupione kiedyś)

PS: Jeżeli nie chcecie ciąć kabli aby wpinać się z nowymi kabelkami to trzeba w kościach wydłubać interesujący pin i dolutować go o metalową cześć.
Pozdrawiam :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » śr mar 26, 2008 11:09

Ja też przepraszam za odgrzebanie tematu, ale mam takie pytanie:

Mam u siebie ten "przekaźnik" 3A0951307 i wszystko działa ok. Nie podoba mi się tylko jego dźwięk. Czy ktoś próbował, zamiast tego "przekaźnika" 3A0951307 zamontować w to samo gniazdo w skrzynce bezpieczników jakiś inny z "ładniejszym" dźwiękiem?

Wiem, że są inne brzęczyki o podobnych numerach, ale czy ich styki i kształt jest taki sam jak tego "naszego" oryginalnego to nie mam możliwości sprawdzić. To co znalazłem to:
065951307
1L0951307
321951307
443951307B
690951307
6U0951307
Czy ktoś ma możliwość sprawdzenia jak one brzęczą? :grin:


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr lut 11, 2009 11:05

A ja się podziele informacją dotyczącą montażu buzzera w mkII. Jeżeli zainstalujemy go tak samo jak w mkIII to wszystko będzie działało jak w mkIII oprócz jednego - buzzer będzie działał przy otwarciu dowolnych drzwi. W mkIII jest podwójny kontakt w drzwiach, w mkII nie. To jest przyczyna. Można oczywiście kombinować z dioda - ale można to też rozwiązać tak, jak w oryginale - instalując w drzwiach kierowcy krańcówkę z podwórnym stykiem. Skąd taką wziać? :D Oryginalna krańcówka od włączania oświetlenia w bagażniku ma podwójny styk. :D


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz lut 15, 2009 21:41

A jaki brzęczyk z MKIII ma dźwięk GONG... GONG... - taki jak np. w nowych Audi.
Takie przyjemne dla ucha "gąganie"


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości