Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

h00pek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 26, 2014 23:12

Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Post autor: h00pek » śr lip 22, 2015 17:08

Witam wszystkich!
Z racji tego, że na forum nie znalazłem żadnych konkretnych informacji na temat montażu nieoryginalnego modułu comming leaving home który będzie sterowany z pilota to zacząłem sam się zagłębiać w temat i na dzień dzisiejszy moduł działa prawie idealnie lecz jest jeden mankament ale to potem.
Będziemy potrzebowali:
- moduł comming/leaving home na aukcjach jest pełno tego typu rzeczy jedną rzeczą o którą warto pytać sprzedającego jest to czy moduł jest wzbudzany plusem czy minusem bo tutaj leży szkopuł. Niestety najpierw kupiłem moduł a potem zagłębiałem się w temat. Wyszło tak że mój moduł wzbudzany jest + a w naszych golfikach sygnał od centralnego zamka jest minusowy wiec zmuszony byłem podpiąć się pod układ który odpowiedzialny jest za mrugnięcie kierunkami po zamknięciu/ otwarciu samochodu i ten patent jest o tyle niedoskonały że gdy włączymy światła awaryjne bez włączonego zapłonu to uruchamiają się światła mijania
Obrazek
-złączki do kabli
-klucz torx t20
-bezpiecznik z oprawką 20A
-taśmę izolacyjną

Gdy już wszystko mamy to do dzieła !
1. zaczynamy od demontażu plastików pod kierownicą kilka śrubek typu torx i gotowe nie ma zbytniej filozofii tak że nie robiłem zdjęć
2 wyciągamy przełącznik świateł aby go wyciągnąć należy wcisnąć przełącznik i przekręcić na światła pozycyjne włącznik sam wychodzi
3. lokalizujemy przewody / połączenia śrubowe do których będziemy się podłączali
Kabel Plusowy z modułu i przekaźnika montujemy w połączeniu śrubowym o oznaczeniu 30
Kabel Plusowy gdzie pojawia się napięcie po zapłonie montujemy do śruby o oznaczeniu 75 na zdjęciu nie widać oznaczenia ale ten ostatni po lewej oznaczony kolorem żółtym
Obrazek

Następnie przewód minusowy z przekaźnika i modułu montujemy tutaj:
Obrazek

Kabel który daje impuls i uruchamia moduł montujemy tutaj:
Obrazek
a dokładnie chodzi o kostkę w kolorze czarnym
Obrazek
do kabelka czarno białego bądź czarno zielonego bez różnicy

Gdy już mamy podłączone wszystkie z tych przewodów musimy się zastanowić jakie światła mają świecić ja podłączyłem się pod światła mijania i pozycje przód i tył, niestety nie ma jednego kabla który odpowiada za te wszystkie światła i trzeba przyłączyć się do 3 różnych kabli. W moim przypadku był to żółto-zielony (światła mijania) szaro-fioletowy i szaro-brązowy (pozycja lewa i prawa strona) oczywiście podłączamy się pod kostkę od przełącznika świateł
u mnie wygląda to tak
Obrazek

Gdy mamy wszystko podłączone zaklejamy czujnik zmierzchu taśmą lub chowamy go w ciemne miejsce i sprawdzamy czy działa.
Gdy jesteśmy pewni że wszystko działa izolujemy całość i szukamy odpowiedniego miejsca dla modułu i przekaźnika i montujemy go. U mnie zamontowałem moduł na plastiku który jest nad pedałami, przykleiłem go na klej na gorąco
Czujnik światła wyprowadziłem przy słupku przy szybie czołowej
Obrazek

Ważne !! aby na kabel plusowy dać bezpiecznik ja dałem 20A i wydaje mi się że jest to optymalny bezpiecznik .
Całą instalacje modułu będę jeszcze ulepszał, chcę zastosować dodatkowy przekaźnik który będzie podłączony pod instalację centralnego zamka dokładnie chodzi o sygnał od centralnego zamka, minusowy sygnał będzie podłączony do przekaźnika który będzie podłączony do przewodu plusowego i da sygnał do modułu wtedy już plusowy aby usunąć ten feil z tymi awaryjnymi światłami

no to na koniec jak spisuje się moduł w praktyce
[youtube][/youtube]



napoleon81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 20, 2014 17:25

Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Post autor: napoleon81 » śr lis 11, 2015 17:46

*#cenzura#* lubie to forum,mimo że mam leona to nigdzie indziej nie znajde tyle wiedzy co tu ,chce zamontować LH/FH i nigdzie nic ,nikomu a tu wchodze i prosze ,wielkie dzięki



napoleon81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 20, 2014 17:25

Re: Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Post autor: napoleon81 » sob lis 14, 2015 22:54

Panowie ,jedna prośba czy ktoś by podpowiedział w jakie kable się wpiąć aby oprócz halogenów i postoi przód świeciły jeszcze lampki od rejestracji ,thx



h00pek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 26, 2014 23:12

Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Post autor: h00pek » wt lis 24, 2015 12:12

podświetlenie rejestracji jest we włączniku świateł na jednym kablu z podświetleniem deski rozdzielczej i licznika, jest to kabel siwo żółty ale pewności nie mam później sprawdzę i napiszę dokładnie. Żeby działało samo podświetlenie rejestracji trzeba by było podłączyć się w skrzynce bezpieczników ale ja nie chciałem tam tego robić bo w tym ogromie kabli w razie problemu ciężko by było się tam dostać wolałem wszystko podłączyć pod włącznik świateł i mieć wszystko w jednym miejscu :)



Kaczor_Junior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sie 21, 2012 09:48
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Post autor: Kaczor_Junior » wt maja 03, 2016 20:42

Powiedz mi Czy Działa to Równiez w Przypadku Xenonu ,masz tego pewność? Po prostu mi chodzi,żeby po otwarciu samochodu z Pilota paliły się swiatla Mijania z przodu czyli u mnie ORI xenon z tylu swiatla i Tablica rejestracyjna duzo to zabawy :D? I dziala to u Cb na zasadzie,że jedzieszz bez swiatel przed tunelem i się same automatycznie zapalaja? Pozdrawiam !



h00pek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 26, 2014 23:12

Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Post autor: h00pek » czw maja 05, 2016 14:43

nie wiem jak działa to w przypadku xenonu ale najprawdopodobniej tak samo :) moduł ten odpowiada tylko za doświetlanie do domu nie włączy Ci on automatycznie świateł gdy się ściemni



DudekTT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Volkswagen Golf

Re: Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Post autor: DudekTT » ndz mar 04, 2018 17:51

Czy pod TT 8N również mi ten moduł podejdzie? Aktualnie mam moduł LEPARD 10.0.1 i przy podłączeniu się przykładowo do bezpieczników tablicy rejestracyjnej słyszę przy uruchomieniu modułu "skwierczenie".. Przy samym przodzie nie ma tego problemu. Ktoś ma może na to pomysł?



Jaznb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 29, 2018 09:59
Auto: Volkswagen Golf

Re: Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Post autor: Jaznb » pn mar 18, 2019 15:29

Mozecie podpowiedziec ktory przewod w module komfortu daje impulsc od zamka centralnego?



Jaznb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 29, 2018 09:59
Auto: Volkswagen Golf

Re: Montaż modułu comming/leaving home golf IV

Post autor: Jaznb » pn mar 18, 2019 15:36

Kabel Plusowy gdzie pojawia się napięcie po zapłonie montujemy do śruby o oznaczeniu 75
To jest to polaczenie gdzie pojawia sie napiecie po wyjeciu kluczyka? I jeszcze pytanie ktory przewod w module komfortu odpowiada za impuls od centralnego zamka



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości