Golf IV - wycieraczki

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Skrzak » sob kwie 19, 2014 09:55

A może smar SILIKONOWY będzie najlepszy do tych tulejek to woda by go wtedy nie wypłukała? A za poradę dzięki, dziś się zabieram za reanimację tego u siebie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Golf IV - wycieraczki

Post autor: wesol » ndz kwie 20, 2014 12:26

razna 10lat jak sie rozbierze tenmechanizmi dobrze przesmaruje smarem najlepiej miedzienymalbo grafitowym to mamy spokój.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Golf IV - wycieraczki

Post autor: ato » śr cze 04, 2014 09:13

U mnie również po 12 latach mechanizm zapiekł się z jednej strony a przy demontażu ramion wycieraczek, jedno z ramion wyszło samo z tego "bolca" prowadzącego. Zdecydowałem się na zakup nowego - więc mówię po co przepłacać biorę ten "najpopularniejszy" w zakupie z allegro za 28 zł. Po zamontowaniu jest tak jak, ktoś opisywał już w tym wątku. Ramię mechanizmu uderza o część oddzielającą komorę silnika od wnętrza pojazdu - czyli podejrzewam coś jest za długie. Dodatkowo na tej środkowej dolnej gumowej uszczelce mechanizmu jest możliwość regulacji góra/dół. Po zsunięciu mechanizmu w dół i dokręceniu jest ok (nic nie ociera), jednak po zamontowaniu ramion, mechanizm na tej gumowej uszczelce regulacyjnej idzie sobie z powrotem w górę. Pomijam już kwestię tego, że w porównaniu z tym ze Skodexim tego chinola można obkręcać małym paluszkiem - wycieraczki zasuwały aż się guma paliła :hehe:
Zamówiłem w Skodexim za 100 zł (z przesyłką) i jest na razie ok.



kuka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 18, 2014 08:32

Golf IV - wycieraczki

Post autor: kuka » pn sie 18, 2014 08:41

W sobotę wymieniłem mechanizm wycieraczek na nowy, ale nie pomogło. Wycieraczki dalej czasami zacinają się... a mianowicie czasami jest tak że jak włączę to drgną trochę i zatrzymają się od razu na dole i wtedy w ogóle nie działają, dopiero na siłę je rozbujam to wtedy załapią i działają już normalnie(miałem też parę takich sytuacji że nie mogłem ich nawet ręczni ruszyć, tak się zablokowały), albo poczekam trochę i np po 2 godzinach załapują i działają normalnie. A czasami uruchamiają się normalnie i bez problemu działają. W czym może być tutaj problem? Z silniczkiem problem? czy jakieś zaśniedziałe kable? Przekaźnik wycieraczek?



Kover80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 29, 2013 07:56
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Kover80 » pt sie 22, 2014 14:36

Witam.
Wie ktoś może jaki jest rozmiar tych oringów.
Bo przesmarowałem mechanizm i działa, ale przy demontażu oba oringi pękły.
Zostawiłem sobie, żeby później dokupić, ale gdzieś mi się straciły i nie wiem jakie kupić.
Pozdrawiam.



18kuba99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 13:47
Lokalizacja: Łódź

Golf IV - wycieraczki

Post autor: 18kuba99 » wt wrz 23, 2014 10:00

Spotkał mnie taki sam problem z wycieraczkami, tylko w moim przypadku musiałem zakupić cały nowy mechanizm, bo wielowypusty sie wyrobiły oraz gwinty były pozrywane.
Doradźcie mi, czy do tego lepiej jest kupic też nowe ramiona, czy założyć stare ( obawiam sie ze stare ramiona tez mają wyrobione otwory ).
Największy problem to założenie ramion na " bolce" z mechanizmu. Macie na to jakiś sposób? Czy po prostu nałożyć i nakrętką dokręcić?


Moja świeżutka Golfina ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=545980" onclick="window.open(this.href);return false;

Kover80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 29, 2013 07:56
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Kover80 » wt wrz 23, 2014 20:29

Ja ostatecznie zakupiłem nowy mechanizm (nie chciało mi się kolejny raz przechodzić procesu naprawy bo widzę, że wystarcz na ok. rok czasu) i wymieniłem. Ramiona zostawiłem stare, wszystko działa jak należy. Jedynie widzę, że końcówka prawego pióra słabo dolega do szyby bo jak jakiś większy brud to go nie zbiera, ale to chyba normalne.



18kuba99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 13:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: 18kuba99 » wt wrz 30, 2014 19:18

Kover80 pisze:Ja ostatecznie zakupiłem nowy mechanizm (nie chciało mi się kolejny raz przechodzić procesu naprawy bo widzę, że wystarcz na ok. rok czasu) i wymieniłem. Ramiona zostawiłem stare, wszystko działa jak należy. Jedynie widzę, że końcówka prawego pióra słabo dolega do szyby bo jak jakiś większy brud to go nie zbiera, ale to chyba normalne.
zakupiłem cały nowy mechanizm oraz nowe ramiona i pióra Bosch. Tulejki mechanizmu dodatkowo posmarowałem, nie żałowałem mu smaru :grin:. Wszystko po zamontowaniu działa tak, jak należy. :okej:.

W razie problemów pisać na priv.

Pozdro. :-)


Moja świeżutka Golfina ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=545980" onclick="window.open(this.href);return false;

Lobuz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 10:16
Lokalizacja: Bogatynia/Wrocław
Kontakt:

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Lobuz » czw paź 16, 2014 19:22

Panowie ja też jestem po regeneracji mechanizmu wycieraczek, i tak jak u wszystkich u mnie też strona kierowcy stała, strona pasażera jakoś żyła, do tego zatarł się silniczek. Wycieraczki działają, ustawiony mechanizm równolegle względem siebie i jest cyc malina:)
jednak wraz z wycieraczkami padł chyba silnik od spryskiwaczy bo zero reakcji z jego strony..



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Skrzak » pt paź 17, 2014 16:56

Sprawdzałeś poziom płynu? Sorki, nie mogłem się powstrzymać :D A tak serio to powodów może być wiele. Zakładając, że mówimy o przodzie, najpierw sprawdź bezpiecznik, później samą pompkę, którą przy małym zbiorniku łatwo wyciągnąć bez demontażu połowy auta.



Lobuz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 10:16
Lokalizacja: Bogatynia/Wrocław
Kontakt:

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Lobuz » sob paź 18, 2014 08:38

Skrzak, już wszystko naprawione, padła pompka przy zbiorniczku, w sumie dwie ale ta od xenonu już wcześniej nie działała..
Aha co do wycieraczek, podszybie najlepiej wkładać górą od strony szyby nie silnika no i wcześniej zdemontować 'zaślepkę' pod którą jest filtr kabinowy. A jeśli coś pęknie to najlepiej lutownica w rękę i delikatnie podgrzewając 'zespawać' plastik :bigok:



revreS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 01, 2015 17:04

Golf IV - wycieraczki

Post autor: revreS » czw sty 01, 2015 18:35

Ma ktoś może zapisany na dysku fotoporadnik grega? Niestety zdjęcia już się nie otwierają, a jednak czułabym się pewniej podczas pracy, gdybym wiedziała jak ma to prawidłowo wyglądać. :)



mikee_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn lut 13, 2012 16:29
Lokalizacja: Polska

Golf IV - wycieraczki

Post autor: mikee_87 » śr sty 07, 2015 15:03

Witam,
Ostatnio rozebrałem swój mechanizm wycieraczek, chodził prawidłowo ale miałem wolną chwilę i postanowiłem zajrzeć. Trzpienie wyszły dość gładko, wyczyściłem je, dałem nowego smaru i założyłem nowe oringi (wym. 15x12x1,5 mm). Oringi rozleciały się w rękach, woda na pewno przeciekała i z czasem doprowadziło by to do zatarcia mechanizmu. Zalecam wymianę tego oringu - koszt to całe 50 gr/szt.



Ophidian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr sie 18, 2010 15:25

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Ophidian » ndz sty 18, 2015 19:24

Mam golfa MK4 i chciałbym podmienić sobie przekaźnik do wycieraczek nr 377 . Czy oprócz przekaźników z Golfa 4 jakieś inne będą pasować ? Z audi lub seata/skody i czy też taki sam nr tj. 377 ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości