[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: ROBAL_26 » ndz kwie 07, 2019 21:17

sprawdź kolego na początek stan przewodów w gumowych harmonijkach między słupkami a drzwiami.ok


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

pawel9413
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:21
Auto: Golf Mk IV Highline 1.9 TDI ALH 90KM
Silnik: ALH

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: pawel9413 » czw maja 23, 2019 10:36

Witam. Może i ja opiszę swój problem. Gdy zamykam auto kluczykiem (nie mam pilota) to zamykają sie wszystkie drzwi, jedynie klapa bagażnika czasami nie chce się zamknąć, nie bylby to problem gdyby wkladka zamka w bagazniku nie była zgnita i zablokowana tak ze nie da sie nawet kluczyka do konca wlozyc i przekręcić wiec musze kręcić kluczykiem w drzwiach kierowcy w lewo i w prawo az w koncu bagażnik sie zamknie. Dodatkowo nie wlacza mi sie oswietlenie wewnetrzne podczas otwierania drzwi zarowno kierowcy jak i pasażera (podczas otwierania tylnych drzwi oswietlenie się włącza), nie ma również sygnału dźwiękowego gry zostawie np włączone światła. Kontrolka przy ryglu czasami miga a czasami nie, niezaleznie od tego czy drzwi w bagazniku sie zarygluja czy nie. Dodatkowo gdy probuje zaryglować drzwi od wewnątrz przyciskiem to przednie drzwi sie zamykają, bagażnik również raz na jakis czas (tak jak kluczykiem) za to w tylnych drzwiach rygle odskakują po zamknieciu. Drzwi sie ryglują na chwilę a za sekunde się otwierają.


Golf IV 1.9 TDI ALH 90KM

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » czw maja 23, 2019 13:18

W bagażniku może być problem z wiązka w przelotce pomiędzy klapą a budą. Zamki w drzwiach wszystkie wyglądaja na niesprawne.



pawel9413
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:21
Auto: Golf Mk IV Highline 1.9 TDI ALH 90KM
Silnik: ALH

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: pawel9413 » czw maja 23, 2019 20:37

Czyli muszę rozbierać wszystkie drzwi? Do bagażnika zaglądałem i gdy zamykam auto to silniczek od centralki delikatnie sie rusza ale nie wypycha tłoczka


Golf IV 1.9 TDI ALH 90KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości