[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: riccardoa » śr paź 07, 2015 07:57

karolsiny pisze:.przy otwieraniu auta z pilota kierunkowskazy sie zapalaja a przy zamykaniu niestety nie.
Skoro zamek drzwi kierowcy po zamknięciu samochodu jest otwarty to kierunki nie migają, sygnalizując problem. Podobnie jak masz ustawioną sygnalizację dźwiękową, w przypadku gdy któryś zamek się nie zamyka nie ma sygnału.



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: pawel.GTI » śr paź 07, 2015 13:30

To , że nie daje znaku kierunkami podczas zamykania może mieć inna przyczynę. Czujnik , który znajduję się przy zamku maski.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: G0 Karcio » śr paź 07, 2015 15:33

riccardoa pisze:
karolsiny pisze:.przy otwieraniu auta z pilota kierunkowskazy sie zapalaja a przy zamykaniu niestety nie.
Skoro zamek drzwi kierowcy po zamknięciu samochodu jest otwarty to kierunki nie migają, sygnalizując problem. Podobnie jak masz ustawioną sygnalizację dźwiękową, w przypadku gdy któryś zamek się nie zamyka nie ma sygnału.
Otwieranie drzwi z kluczyka - otwieraja sie wszystkie drzwi + bagaznik, mrugaja kierunkowskazy.
Zamykanie drzwi z kluczyka - zamykaja sie wszystkie drzwi + bagaznik, nie mrugaja kierunkowskazy, dioda alarmu mruga.
Otwieranie drzwi z pilota - zamykaja sie drzwi kierowcy, otwieraja sie drzwi pasazera przod + tylne + bagaznik, mrugaja kierunkowskazy.
Zamykanie drzwi z pilota - otwieraja sie drzwi kierowcy, zamykaja sie drzwi pasazera przod + tylne + bagaznik, nie mrugaja kierunkowskazy, dioda alarmu mruga.

Nakrecilem filmik.

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: ROBAL_26 » śr paź 07, 2015 17:31

karolsiny, wrzucam ci fotkę gdzie jest ten mikrostyk w zamku . :bigok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Dugyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 09, 2015 00:51

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Dugyy » pn lis 09, 2015 01:14

Witam. Mam nadzieje ze jesteście w stanie mi pomoc. Ostatnio zaczyna psuć mi sie centralny zamek. Podczas otwierania drzwi z kluczyka od kierowcy otwierają sie tylko te drzwi, nie zapala sie światło wewnętrzne oraz światełko w drzwiach. Kiedy otwieram zamek od pasażera i od bagażnika wszystkie drzwii sie prawidłowo otwierają, lecz kiedy otworze drzwi od kierowcy światełka dalej sie nie zapalają(od pasażera światełka działają). Wczoraj rozkręciłem boczki, wymieniłem zamek, sprawdziłem luty oraz mikrostyki i wszystko jest wporzadku lecz z drzwiami dalej jest ten sam problem. Zauważyłem rownież, ze podczas jazdy po nierównościach skrzeczy cos w środku dzwiach(wydaje mi sie ze to szybka, bo po jej otwarciu, skrzeczenia juz nie ma) i zastanawiam sie czy to rownież ma jakis zwiazek. Mam nadzieje ze jest wsród was ktos kto mi pomoze i poradzi :)



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 993
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: Adek99 » wt lis 10, 2015 00:28

W jaki sposób sprawdziłes te luty? Bo mnie wygląda właśnie na zimnie. Popraw luty jak należy i będzie działać. Zerknij też czy czasem w przelotce w drzwiach nie są uszkodzone przewody

wysłano przy użyciu gramofonu



Dugyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 09, 2015 00:51

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Dugyy » wt lis 10, 2015 11:49

Luty sa całe. Zauważyłem jeszcze ze oprócz głównej wiązki sa jeszcze dwa dodatkowe kable, moze to one sa przycyzna problemu ?



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: bjoern » wt lis 10, 2015 18:50

u mnie luty też wyglądały na dobre, nie poprawiłem ich i teraz musze drugi raz rozbierać


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 993
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Adek99 » wt lis 10, 2015 21:28

Dugyy pisze:Luty sa całe
wytłumacz mi w jaki sposób to sprawdziłeś??
bjoern pisze:u mnie luty też wyglądały na dobre, nie poprawiłem ich i teraz musze drugi raz rozbierać
do tego dążę ale niektórzy nie słuchają :bajer:



vaiper 2589
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 13, 2015 16:19

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: vaiper 2589 » ndz gru 13, 2015 16:27

Slawek987 czy ty tą sprężyn mogłeś gdzieś dokupić czy musiałeś cacy zamek kupować ?
BO mam taki sam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Pozdrawiam i czekam na odp ;)



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: G0 Karcio » pn gru 14, 2015 14:34

ROBAL_26 pisze:karolsiny, wrzucam ci fotkę gdzie jest ten mikrostyk w zamku . :bigok:
Wymienilem gorna czesc mikrostyka (nowka blaszka) dalej usterka wystepuje (po otwarciu drzwi z pilota 3 drzwi sie otwieraja, kierowcy zamykaja i odwrotnie, po zamkniecia z pilota 3 drzwi sie zamykaja, kierowcy otwieraja. Rygiel kierowcy odskakuje, dla przyponienie podaje link jak to u mnie trybi.
https://www.youtube.com/watch?v=iJ8LuCrN8ps" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
xXKrystianXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt mar 11, 2014 14:58
Lokalizacja: Małopolska

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: xXKrystianXx » pn gru 28, 2015 19:57

Panowie jak poskładać ten zamek w środku,chodzi mi o te zapadki bo jak się okazało zimnych lutów nie ma,a winny wszystkiemu jest mikrostyk,mimośród się wytarł i przechodzi obok guzika zamiast go wciskać.

Rozebrałem ,poskładałem ale po wpięciu w wiązke nie działa centralny,silniczek nie pracuje,przed demontażem wszystko było ok...

ObrazekObrazekObrazek


MKIV Highline GTD 25TH X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=586450" onclick="window.open(this.href);return false;

Fan page
https://www.facebook.com/VWGolfMKIVdaily/

Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: pawel.GTI » wt gru 29, 2015 13:27

xXKrystianXx

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xcRsmwi6EBM[/youtube]



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: G0 Karcio » wt gru 29, 2015 23:10

bjoern pisze:Witam, mam u siebie pewien problem i nie wiem czy to zimne luty czy coś mechanicznego. Jak zamykam auto to rygiel kierowcy się nie zamyka, dioda świeci i wszystkie inne drzwi są zamknięte, przy otwieraniu to samo tylko na odwrót, wszystko się otwiera oprócz rygla kierowcy i dioda gaśnie. Czasami sobie otwieram/zamykam drzwi kluczem ale przy mrozach kluczyka czasem nie idzie wsadzić wtedy muszę pociągnąć klamkę w środku, żeby ruszyć rygiel i nacisnąć otwieranie to rygiel się unosi.
Czy to też właśnie zimne luty czy może siłownik w zamku nie domaga albo jakaś linka czy coś zabrudzone? Chciałbym wiedzieć od razu bo przy tej pogodzie nie ma się co z tym babrać dwa razy. Mam nadzieję, że ktoś podpowie, dzięki :pub:

Problem rozwiazany?? U mnie to samo tzn. dioda rygla swieci, zamek kierowcy otwiera przy zamykaniu, reszta drzwi zamknieta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości