[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Gdaniu96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 06, 2015 16:48
Lokalizacja: Tychy

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Gdaniu96 » sob mar 05, 2016 16:24

Wystąpiły problem :(
Rozebrałem wszystko, zamek, zmieniony mikrostyk, więc poskładałem zamek w całość. Później zamontowałem go w drzwiach wszystko spoko tylko jest teraz problem... Gdy próbuję zamknąć auto z pilota, zamykają się wszystkie drzwi po za tymi gdzie robiłem mikrostyk(drzwi kierowcy). Gdy zamykam kluczykiem zamykają się tylko drzwi kierowcy. Nie wiem gdzie szukać problemu :( Może trzeba go kompem jakąś zaadaptować czy coś ? nie wiem co mam dalej robić. <bezradny>


||Wydajemy pieniadze, ktorych nie mamy, na tuning, ktorego nie potrzebujemy, by podobac sie ludziom, ktorych nie znamy. ||

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » sob mar 05, 2016 20:31

Gdaniu96, rozebrać i jeszcze raz poskładać - innej rady nie ma. Przy okazji poprawić luty jeśli tego nie zrobiłeś



adikx5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 23, 2016 11:42

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: adikx5 » śr mar 23, 2016 11:48

Witam.
Mam takie pytanko - otóż naprawiałem zamek w swoim passacie (zamek taki sam jak w golfie) i przy montażu zapomniałem jednej sprężynki. Auto poskładałem i wszystko śmiga jak należy, czy teraz muszę rozbebeszać znowu drzwi żeby ją założyć? Do czego ona jest potrzebna? Mam drugi zamek (kupiłem za radą z waszego forum w zapasie) i sprawdzałem poruszając wszystkimi elementami,ze ta sprężynka nic nie "trzyma", ani z niczym nie współpracuje.
Proszę o odpowiedź :)
Obrazek



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: ROBAL_26 » śr mar 23, 2016 14:41

adikx5, Tyle zamków co już ja przerabiałem to można wywnioskować że ta sprężyna nie ma żadnego wpływu na jego działanie , jest bo jest ale do czego miała służyć to nie wiadomo bo po jej osadzeniu nie ma żadnych punktów spójnych ,które po jej włożeniu trzymało by w jakiś sposób te dwie części zamka .ok
Także nie musisz nic rozbierać ale dla świętego spokoju odłóż ją sobie że gdy będziesz z innego powodu rozbierał drzwi to ją sobie włożysz.ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

EddyEND
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 18:00

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: EddyEND » śr mar 30, 2016 21:08

Wie ktoś może gdzie dostanę takie microswitche jak z linku poniżej lub inne pasujące bez żadnej rzeźby? bo za tyle co w linku to cały zamek kupię.
http://shop.bmacvags.com/products/vw-au ... icroswitch



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: ROBAL_26 » czw mar 31, 2016 07:28

EddyEND, z oryginałami u nas będzie ciężko i zapewne drogo , ja u siebie wymieniałem tylko same górne części bo głównie one ulegają uszkodzeniu i stosowałem te z linku
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 71499.html
:bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: indyczes » czw kwie 14, 2016 16:31

Witam kolegów.
Podłącze się do tematu; pacjent to Passat B5 FL,nie działa mi lampka oswietlenia po otwarciu drzwi kierowcy, na FISIE również brak informacji o otwartych drzwiach, ponadto jak otworzę centralny z pilota i otworze te drzwi, to po chwili zamki sie ryglują. Wiem, że to problem mikroswitcha tylko którego?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » czw kwie 14, 2016 17:14

indyczes pisze:Wiem, że to problem mikroswitcha tylko którego?
indyczes pisze:po otwarciu drzwi kierowcy
więc pewnikiem w zamku kierowcy...



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: indyczes » pt kwie 15, 2016 07:52

Kolego czy masz mnie za ułomnego? To, że w zamku kierowcy to oczywiste, chodzi mi o to który konkretnie mikroswich w tym zamku.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » pt kwie 15, 2016 10:38

Nie wiem co dla Ciebie jest oczywiste a co nie...jakbyś przeczytał temat, to wiedział byś że chodzi o zewnętrzny mikrostyk...do którego dochodzą dwa kabelki - dla mnie było oczywiste, że temat przeczytałeś i to akurat wiesz



Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: wojti2001 » wt kwie 19, 2016 09:17

Panie i Panowie mam pytanie. Ogólnie nie narzekam na CZ ale mam pytanie. Auto podczas zamykania zamyka się tak jak gdyby na dwa razy i otwiera tak samo, czyli tak jak być powinno. Kierunkowskazy mrugają tak jak powinny, ale są dwa problemy. Otwarcie przednich drzwi pasażera nie powodowały zaświecenia oświetlenia. Po rozebraniu zamka mikrostyk ten wymieniłem i dodatkowo wymieniłem (nie działał w cale) mikrostyk odpowiadający za sygnał zamykający CZ (wcześniej to nie działało). Po złożeniu wszystkiego oświetlenie działa, auto mogę otworzyć z tego zamka, ale dalej zamknąć nie mogę. Płytka cała przelutowana a reszta mikrostyków działała prawidłowo. Co to może być ?
Dodatkowo ciekawi mnie jedna sprawa. Gdy zamykam auto i otwieram z pilota to dioda przy ryglu od strony kierowcy przestaje migać. Gdy otwieram auto z kluczyka od strony kierowcy dioda nadal miga. Po przekręceniu stacyjki zaczynają migać kierunkowskazy. Czy tak być powinno czy jednak któryś mikrostyk w zamku kierowcy nie pracuje prawidłowo ?? Dodam tylko, że oświetlenie działa prawidłowo otwierając drzwi kierowcy a bzyczek od świateł nie działa.


MK IV AJM

andek23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 17, 2013 17:28

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: andek23 » śr kwie 20, 2016 18:52

Przyłączam się do rozmowy, proponuję obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=hA_igZnCBPY od 19 minut z uwaga a rozwiąże wasze problemy z zamkiem...
Błędne ustawienie górnej "tulejki" w puszce z silniczkiem powoduję otwarty zamek od strony kierowcy a zamknięte jak czytałem wyżej drzwi od strony pasażerów, sam to przerabiałem rok temu...
Jeśli mylę się to proszę poprawić....



wodnik_1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 22, 2010 15:51

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: wodnik_1974 » śr maja 04, 2016 22:43

Witam. Dorzucę kilka groszy do tematu który nie dal i mi spać od kilku dni a dotyczący wiele osób tu zaglądających. Pacjent to golf 4 (pełna elektryka) i jego zamki , oczywiście błąd 00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222). Zabrałem się za rozebranie i przylutowałem zimne luty posprawdzałem miernikiem mikrostyki i wszystko ok jak nowe . Próba pierwsza jeszcze odbyła się na tylko podpiętej kasecie zamka i było ok zamyka otwiera mruga kierunkami wiec poskładałem zamek na miejsce i wszystko jak należy . Raz drugi ok aż koniec mrugania kierunków za pierwszym naciśnięciem na pilocie. Myślę może inny zamek zaczął szwankować, no zdarza się, po podłączeniu kompa znów ten sam błąd co przed całą naprawą . Zaczęło się wertowanie internetu co dalej robić , znów rozebrałem do gołego drzwi no i niby zamek ok wszystko pomierzone przejścia na przewodach są ok . rozebrałem wszystko po przewodach do przednich drzwi i modułu komfortu , wszystkie wiązki sprawdzone wyginam jak tylko możliwe i żadnych przerw nie wykryło . Jeszcze jedną sprawę jaka zauważyłem to to że gdy wyjąłem wtyczkę z modułu na silniczku podnoszenia drzwi i ją włożyłem to po pierwszym uruchomieniu zamka centralnego z pilota mrugał kierunkami i ryglował wszystkie zamki a już za drugim nie i tak po każdym wyjęciu wtyczki z silniczka. Już winę składałem na ten moduł ale nic takiego nie wskazało w kompie tylko wyraźnie zamek . Ponownie go rozebrałem może coś źle złożyłem ale ok , tknęło mnie sprawdzić szkłem powiększającym bardzo mocnym i przyjrzeć się płytce ponownie . Zdziwienie było wielkie gdy ujrzałem oderwana ścieżkę zaznaczona na fotce (foto płytki zamka z przednich drzwi akurat w celach wyjaśnień miejsca uszkodzenia), a widoczne było tym bardziej przy poruszaniu gniazdem do którego podłącza się wiązkę elektryczna. Od razu zabrałem się do naprawy , ale zrobiłem to prowadząc cienki drucik od lutu do luty przy mikrostyku . Po całym montażu oczywiście poprzedzonym sprawdzeniem na krótko teraz wszystko działa jak fabryka przykazała - pewnie do awarii następnego zamka he he. Przyczyna powstania tego w sumie prosta , wkładając po naprawie wtyczkę do gniazda zamka jest duże prawdopodobieństwo powstania takiego uszkodzenia tym bardziej ze te ścieżki są bardzo delikatne i cienkie a gniazdo nie jest na sztywno utwierdzone z płytka elektroniczna. Wielu jak tu czytałem i na innych forach nadal boryka się z tym samym kłopotem po naprawie co i z przed naprawy samych lutów. Teraz za każdym razem jak przyjdzie mi rozbierać zamek naprawy dokonam w ten sam sposób i zalecam każdemu tak wykonać. Sorki za tak długie przemyślenia ale mam nadzieje ze wielu inaczej spojrzy na te sprawy związane z zamkami . Życzę pomyślnych napraw.Obrazek



bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: bogiel7 » pn lip 18, 2016 12:33

Witam. Potrzbuje pomocy. Miałem problem z mikroprzełącznikiem (problem brak buzzera i oświetlenie) teraz dziala ale jak zlożyc zamek. Poległem! Mianowicie jak go zloże rygluje mi drzwi ale nie otwiera ciagnać za ciegno które jest na drzwiach od srodka. Prosze o pomoc z góry dzięki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości