[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Dydzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 07:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: Dydzio » czw sie 13, 2015 11:08

kokolino1 pisze:Witam.
Podepnę sie pod temat.
Mam taki problem że przy ruszaniu drzwiami, zamykaniu czy otwieraniu oraz podczas jazdy po nierównościach z centralnym zamkiem dzieją się cuda. Zamyka, otwiera to pstryka cały czas.
Czasem po zamknięciu muszę trzasnąć jeszcze raz drzwiami aby zgasło światełko wewnątrz.
Czy opisany problem może dotyczyć wyżej wspomnianych mikrostyków czy szukać przyczyny w przetartych przewodach ?
Będę wdzięczny za podpowiedź gdyż po południu muszę się za to zabrać.
Dziękuję i pozdrawiam
Poradziłeś sobie z tym? Mam podobny problem, chociaż bardziej podobny do:
Resterwers pisze:U mnie zaczęła się dziać dziwna sprawa z zamkiem, jak trzasnę mocniej drzwiami to zamykają się wszystkie zamki oprócz kierowcy, czasami włącznie z kierowcą. Drzwi się nie ryglują bo dioda się nie zapala ale zamki zaskakują. Jak pociągnę gwałtownie, mocno za klamkę od drzwi u kierowcy (w środku) to czasami słychać jak drzwi się "otwierają".
Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną tego problemu bo jeżeli na 90% będą to zimne luty to jestem w stanie zrobić to z miejsca natomiast jeżeli musiałbym coś wymieniać to nie bardzo uśmiecha mi się rozkręcać dwa razy całe drzwi :( Ewentualnie może jakieś rady jak znaleźć przyczynę? :)
Może ktoś inny ma jakieś wskazówki?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » czw sie 13, 2015 11:24

Dydzio pisze:Może ktoś inny ma jakieś wskazówki?
naprawić zamek



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: G0 Karcio » czw paź 01, 2015 16:28

W koncu znalazlem motywacje i wzialem sie za ten nieszczesny zamek. Moze od poczatku...gdy z pilota otwieram drzwi to drzwi kierowcy sie zamykaja a pozostale otwieraja, po zamknieciu drzwi z pilota drzwi kierowcy sie otwieraja a pozostale zamykaja. Dodam, ze cale oswietlenie kabiny, podsufitek i boczkow swieci jak nalezy, piszczek dziala rozniez. Dostalem sie do zamka, rozebralem go i posprawdzalem miejsca lutowane, wszystko wygladalo przepieknie, ale dla penowsci wszystkie luty poprawilem lutownica. Niestety cala operacja nic nie wniosla. Panowie pomocy!!! Aha... sprawdzilem miernikiem 4 mikrostyki, po mojemu sa sprawne.

Jest cos co mi sie nie podoba...tak mi sie wydaje. czy ten plastik tak ma wygladac??
Obrazek
Obrazek

Jesli wszystko jest OK to chyba pozostaje wymiana calego ustrojstwa.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: ROBAL_26 » ndz paź 04, 2015 07:50

karolsiny, podłącz sam zamek na krótko bez montaż do wtyczki i sprawdź działanie zamka ,wygląda to tak jakby była zamieniona polaryzacja sygnału czyli + to - ,a - to + , sprawdź przewody w wiązce w harmonijce między słupkiem a drzwiami ,może ktoś już coś tam robił i zamienił przewody .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: G0 Karcio » ndz paź 04, 2015 08:10

ROBAL_26 pisze:karolsiny, podłącz sam zamek na krótko bez montaż do wtyczki i sprawdź działanie zamka ,wygląda to tak jakby była zamieniona polaryzacja sygnału czyli + to - ,a - to + , sprawdź przewody w wiązce w harmonijce między słupkiem a drzwiami ,może ktoś już coś tam robił i zamienił przewody .ok :bigok:
To niemoczliwe zeby ktos tam kiedys cos grzebal bo jak kupilem auto to wszystko smigalo az milo, po 2 latach pojawila sie usterka. A zreszta wtyczki inaczej nie wlozy wiec raczej wszystko dobrze jest podpiete.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: ROBAL_26 » ndz paź 04, 2015 08:29

karolsiny, a jak wygląda złącze przy silniczku szyb ?? tam jest moduł odpowiedzialny również za zamki ,rozłącz ją i sprawdź czy będą działały zamki ? ok


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: G0 Karcio » ndz paź 04, 2015 13:06

karolsiny pisze:W koncu znalazlem motywacje i wzialem sie za ten nieszczesny zamek. Moze od poczatku...gdy z pilota otwieram drzwi to drzwi kierowcy sie zamykaja a pozostale otwieraja, po zamknieciu drzwi z pilota drzwi kierowcy sie otwieraja a pozostale zamykaja. Dodam, ze cale oswietlenie kabiny, podsufitek i boczkow swieci jak nalezy, piszczek dziala rozniez. Dostalem sie do zamka, rozebralem go i posprawdzalem miejsca lutowane, wszystko wygladalo przepieknie, ale dla penowsci wszystkie luty poprawilem lutownica. Niestety cala operacja nic nie wniosla. Panowie pomocy!!! Aha... sprawdzilem miernikiem 4 mikrostyki, po mojemu sa sprawne.

Jest cos co mi sie nie podoba...tak mi sie wydaje. czy ten plastik tak ma wygladac??
Obrazek
Obrazek

Jesli wszystko jest OK to chyba pozostaje wymiana calego ustrojstwa.

Panowie chcialbym cos jeszce dodac bo mi sie przypomnialo...przy otwieraniu auta z pilota kierunkowskazy sie zapalaja a przy zamykaniu niestety nie.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Matifcb » wt paź 06, 2015 00:28

też mi się nie palą kierunki przy zamykaniu i nie wiem od czego to zależy. Ja myślę, że to mikro styki są za to odpowiedzialne. Ja mam w każdych drzwiach błędy na kompie wiec pewnie zimne luty i auto myśli, że ciągle otwarte dlatego nie migają kierunki.


Bayern ist Meister

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: iigAlisArr » wt paź 06, 2015 16:03

Niezamykające się drzwi z pilota to wina też mikrostyków? Otwierają się normalnie, kluczykiem zamknę.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: mass143 » wt paź 06, 2015 18:20

Zimne luty panowie... nie migają kierunki bo zamki zamykają się na raz, a nie ryglują na dwa :-)



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: G0 Karcio » wt paź 06, 2015 20:16

mass143 pisze:Zimne luty panowie... nie migają kierunki bo zamki zamykają się na raz, a nie ryglują na dwa :-)
Po rozebraniu centralnego zamka wszystkie luty byly jak nowe, mimo to poprawilem luty i nic to nie dalo.



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 993
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Adek99 » wt paź 06, 2015 20:49

karolsiny, bo wszystkie zamki muszą być sprawne by poprawnie zamknęło się całe auto i dało sygnał kierunkami :bajer:



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: pawel.GTI » wt paź 06, 2015 22:18

Po rozebraniu centralnego zamka wszystkie luty byly jak nowe, mimo to poprawilem luty i nic to nie dalo.
A co kolega dokładnie rozbierał ?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: G0 Karcio » śr paź 07, 2015 07:14

pawel.GTI pisze:
Po rozebraniu centralnego zamka wszystkie luty byly jak nowe, mimo to poprawilem luty i nic to nie dalo.
A co kolega dokładnie rozbierał ?
Wszystkie drzwi lacznie z klapa sie zamykaja z pilota i otwieraja wiec zamki tych drzwi sa dobre, pomijajac drzwi kierowcy. Rozebralem boczek kierowcy, blache zeby wyciagnac caly zamek. Zamek rozkrecilem zeby dostac sie do plytki drukowanej z mikrostykami, luty byly sliczne, ale skoro juz mialem pacjenta na stole to mimo to poprawilem wszystkie luty (lacznie z kabelkami,ktore ida do plytki). Usterka drzwi jak byla tak jest. Sprawdzilem mikrostyki czy działaja i kazdy z nich przed zalaczeniem jak i po wskazywal, ze jest git (sprawdzane miernikiem). Kolega ROBAL_26 zapytal czy sprawdzalem mikrostyk, ktory jest na przewodach i osłupialem, jakos nie zauwazylem tam tego mikrostyku wiec go nie sprawdzalem, musze znowu siciagnac boczek i go sprawdzic.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości