[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: RA_FEEL_IT! » sob kwie 07, 2012 13:01

Elektryczne zamki w autach grupy VAG to częste problemy. Jeśli masz problemy z zapalaniem się oświetlenia po otwrciu drzwi lub zamek nie zamyka się na 2 razy (ryglowanie) gdy wciskasz pilota, dioda safe w drzwiach kierowcy nie zawsze zapala się lub zwyczajnie zamki wariują to dobrze trafiłeś. Lokalizujesz tylko które drzwi (diagnostyka vag-błędy lub samemu sprawdzasz po kolei poprawność działania - oświetlenie, dioda, zamykanie na 2 razy z ryglowaniem) i zabierasz się do roboty. W większości przypadków można sobie poradzić bez zakupu nowego zamka, najczęściej pada albo mikroswitch, lub zimne luty na płytce. Switch da się dobrać tylko trzeba dobrze poszukać a zimne luty przelutować. Zdarza się też że reanimacja nie przyniesie skutku, wtedy trzeba szukać nowego zamka, używkę w dobrym stanie można już znaleźć za 70-100 zł.

Fotorelacja z demontażu zamka z drzwi przednich na przykładzie VW Passata B5, w innych autach jest bardzo podobnie. troszkę inaczej wygląda to w drzwiach tylnych ( przy wyjmowaniu szyby w przeciwieństwie do przodu, gdzie odkręca się 2 śruby trzymające szybę z tyłu mechanizm trzymający szybę się różni, aby ją wyjąć trzeba wyjąć plastikową zawleczkę blokującą, precyzjna robota, reszta tak samo). Dokładny opis z całej roboty w języku angielskim, lecz można poradzić sobie i bez niego oglądając każdy krok z fotek.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: arek żet » sob kwie 14, 2012 14:56

no wszystko zajebiscie tak jak robilem ale ta blaha nawet nie dgrnie po odkreceniu tych wszystkich srub a tu widze ze ona po ich odkreceniu sie powinna odchylic górą i wtedy ją do góry i żadna filozofia kurde ktoś tak pchał pazury kto nie powinien:9ale dzieki za foto mega pozytyw



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: RA_FEEL_IT! » ndz kwie 15, 2012 10:54

Czy aby na pewno odkręciłeś/poluzowałeś śruby podnośników szyby?
(szybę przykleić taśma do ramy drzwi lub całkowicie ją wyciągnąć)



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: arek żet » ndz maja 13, 2012 09:09

o widzisz własnie tak teraz sobie pomyslałem bo wtedy nie poluzowałem tych srub dwoch pod gumowymi zaślepkami a zamek tez trzeba odkrecac od drzwi te śrubki dwie na 12kantne?zeby ta blache sciagnac?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » ndz maja 13, 2012 12:16

arek żet pisze:zamek tez trzeba odkrecac od drzwi te śrubki dwie na 12kantne?zeby ta blache sciagnac?
albo odkręcasz zamek i wyciągasz blachę z zamkiem...albo wypinasz zamek (dwa plastikowe zatrzaski) z blachy i wyciągasz samą blachę, tylko później wpięcie zamka (przykręconego do drzwi) w blachę nie jest już takie proste.



MateuszK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob gru 15, 2012 19:06

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: MateuszK » czw gru 20, 2012 22:29

a patenty apropo odkręcania tej śrubki z boku drzwi od bębenka ? wiem ze trzeba powoli kręcić nie do końca ale ile około obrotów ? nie widzę ruchu w bębenku ani miejsca jakby go zahaczy stad nie wiem czy wystarczająco odkręciłem ( spróbowałem kluczyk w niego włożyć ale nic to nie dalo)



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw gru 27, 2012 10:19

tyle aby ta śruba odblokowała pierścień mocujący ("złote" metalowe kółeczko które blokuję od wew. strony bębenek zamka) jeśli nie idzie tego wyciągnąć, wyjąc go ręcznie.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: wron » sob kwie 27, 2013 07:58

Ponieważ szwankuje mi mechanicznie prawy, przedni zamek chciałbym kupić jakiś używany i tu jest pytanie: czym te zamki się różnią oprócz oczywiście że jest wersja z centralnym i bez centralnego?
Mój zamek posiada nr 6X1837014C
na allegro znalazłem z takim samym numerem, ale z końcówką "H". Czy będzie na 100% dobry?
albo jeszcze inny: 3B4839016A ?



Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Rogal7 » śr lip 24, 2013 20:46

Panowie jak można to dwa pytanka.
1. W kwestii odkręcenia zamka to rozumiem że te dwie śruby gwiazdkowe wykręcam do oporu?
2. Nie kumam tylko jak wyjąć cylinder na kluczyk? Po prostu go wyciągam czy muszę wykręcić tą trzecią śrubę torx? Wykręcić ją do końca?
3. Mam mikrostyk z allegro czy muszę rozbierać zamek aby go wymienić, czy po prostu jakoś wyciąga się go z obudowy patrząc po tych kablekach niebieski i czerwony? Czyścić tam coś czy tylko wymienić?


MK4 ASZ Variant

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: wron » pt lip 26, 2013 21:07

1 tak
2 srube wykręcasz ok. 13 obrotów i wkladka ma wyjść
4 nie musisz rozbierać zamka jeśli zesztukujesz przewody od tej krańcówki



bbeny84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 19:19

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: bbeny84 » wt wrz 17, 2013 11:05

Rozkręciłem boczek i dalej nie umiem dalej się za to zabrać. Śruby zaznaczone kolorem czerwony zostały odkręcone i dół tej blachy odchodzi ale góra nie chce. Trzymają chyba nity zaznaczone kolorem niebieskim. Co mam dalej z tym zrobić żeby dostać się do zamka ???


Obrazek



Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Rogal7 » wt wrz 17, 2013 14:27

Nity trzymają tylko prowadnice od szyby. Musisz powoli i delikatnie podważać, to jest jeszcze jakimś klejem maźnięte.


MK4 ASZ Variant

bbeny84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 19:19

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: bbeny84 » wt wrz 17, 2013 23:54

Tą blache mam wyjasc razem z prowadnicą ? Szybe jakoś trzeba podepszyc ? mam to wyciagac na zamknietej szybie ?



Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Rogal7 » śr wrz 18, 2013 08:18

no te prowadnicę trzymają się tylko na tej blasze, więc to raczej rozsądniejszy sposób, żeby wyjąć blachę z prowadnicami. A szybę najprościej to: wyjmij te dwie gumowe zaślepki na gorzę blachy, opuść szybę do miejsca w którym zobaczysz w tych otworach dwie śruby, poluzuj je i wyjmujesz szybę z prowadnicy, po czym podnosisz ją rękami do pozycji na samej górze i przyklejasz ją taśmą kilkukrotnie z zewnątrz do wewnątrz, tylko porządną taśmą :) ślady po kleju da się zmyć.

to jest też sporo info
viewtopic.php?f=14&t=122053&hilit=mikrostyk" onclick="window.open(this.href);return false;


MK4 ASZ Variant

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości