Wybór instalacji gazowej...

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Darkman

Wybór instalacji gazowej...

Post autor: Darkman » wt wrz 14, 2004 17:06

Witam!!!

Kilka dni temu zakupiłem MkII 1.6 '91 i mam zamiar załozyc instalacje gazową, niestety nei mam o tym pojecia ale slyszalem ze godne polecenia sa instalacje firmy Lovato i BRC. Która z nich jest lepsza?

Pozdrowionka dla wszystkich!



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt wrz 14, 2004 17:22

Lovato.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » wt wrz 14, 2004 17:43

a czy moze ktos napisac cos wiecej o tych firmach, znaczy czym one sie roznia i dlaczego akurat Lovato jest najlepsza?



Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » wt wrz 14, 2004 17:43

acha no i jak ktos ma orientacje to cene:hmm: Np do mojego Golfa III 1,8 ile by kosztowalo :bigok: pozdro



gipson

Post autor: gipson » wt wrz 14, 2004 19:34

Ja do swojego 1.8 RP z butla w kolo i pelna elektronika zaplacilem 1800zl (w Lodzi) Instalacja BRC, butla w kolo, dwa lata gwarancji, dwa przeglady gratis, pozniej co 15 000km 40zl(z wymiana filterka). Ale slyszalem ze da sie taniej(chociaz watpie ze w Lodzi).



Darkman

Post autor: Darkman » wt wrz 14, 2004 21:18

Gipson mam do ciebie male pytanko. Ale jeśli chodzi o twoją opinie to uważasz Ze BRC jest lepsze niż Lovato, a jesli tak to dlaczego. Wiesz wole wydac nawet 400 PLN i miec spokój i dobra instalację a nie przygody z wahaniami obrotów czy gasnieciem silnika podczas jazdy.

dzienx z góry!



Bartek

Post autor: Bartek » wt wrz 14, 2004 22:45

Słyszałem że z LOVATO jest problem z serwisem
A pozatym taka mała przestroga dla wszystkich
gaźnik inna instalacja
monowtrysk inna instalacja
wielowtrysk i plastikiowy kolektor inna instalacja- ta oczywiście jest najdroższa
Kumplowi powiedzieli że tą tańszą z nono przerabiają na tą do wieliwtrysku, chciał przyoszczędzić i ... po kolektorze :ass:
pozdro



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt wrz 14, 2004 23:19

A gdzie to słyszałeś? :)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

romero6

Post autor: romero6 » śr wrz 15, 2004 03:12

polecam Landi-Renzo,mam silnik 1,8 na gaźniku Zapłaciłem 1 tyś. zł jeżdże już 1,5 roku zrobilem 50 tyś km i żadnych problemów,po prostu niezawodna,lać i jeździć.



gipson

Post autor: gipson » śr wrz 15, 2004 19:25

Nie napisalem ze lepsza jest niz lovato, podejzewam ze jakosc jest podobna, tak slyszalem. Lovato mialem w poldku (ale tam byla zupelnie inna instalacja -gaznikowy byl) teraz mam BRC i tez jest wszystko ok, a falowanie obrotow to zalezy glownie od tego w jakim stanie masz silnik, a konkretnie szczelnosc kanalow dolotowych, gaznika/wtrysku i wszystkich przylegajacych do niego elementow.Na gazie te szczelnosci sa cholernie wazne!
Poza tym przy montazu instalacji gazowej licz sie z tym ze bycmoze bedziesz musial zmienic tez kopulke, kable i swiece. A to kolejna kaska, nie mala nie ogromna, ale zawsze...



Darkman

Post autor: Darkman » śr wrz 15, 2004 20:45

Dzieki Gipson! No to decyduje sie na Lovato, jest troche tansza i bardziej popularna. Co prawda gwarancja tylko roczna, nie to co BCR (2 lata to juz cos), ale mam nadzieje ze bedzie ok.
Pozdrowionka



gipson

Post autor: gipson » śr wrz 15, 2004 22:02

To popatrz w innych zakladach,moze gdzies dadza Ci na lovato dwa lata. Popytaj.



Darkman

Post autor: Darkman » śr wrz 15, 2004 22:54

Tak wiem próbowałem! Dzwoniłem chyba do pieciu zakładów i w każdym mówili ze gwarancje to im daje producent czyli w tym przypadku Lovato i że nie ma szans na dwa lata. A jak uważasz, lepiej zapłacic 300 pln wiecej za BCR i miec gwarancje na 2 lata?



gipson

Post autor: gipson » czw wrz 16, 2004 11:07

Na prawde nie wiem czy warto. Nie wiem czy BRC jest lepsze czy gorsze od Lovato... CO prawda dwa lata gwarancji to nie rok,ale z drugiej strony w instalacji gazowej niema za duzo rzeczy ktore moga sie popsuc.. Ile km rocznie robisz?? Czy bedziesz robil majac gaz, bo na pewno wiecej niz obecnie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości