Pokaż swój blask

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Pokaż swój blask

Post autor: m1chal » śr sty 19, 2011 01:03

Hmmm nie wiem w sumie gdzie napisać ten temat więc jakby co to proszę o przeniesienie go. A podobny temat jest na innym forum i stąd zaczerpnięta jest nazwa tematu :)

Jako, że ostatnio troche się interesuje czyszczeniem autka, postanowiłem założyć temat w którym wszyscy moga pokazywać swoje prace nad autami pod względem czystości, środków itd. może to komuś pomóc :)

Na pierwszy rzut poszły nadkola, niskobudżetowo, ale do nadkoli akurat wiecej nie potrzeba...

Płyn APC (all purpose cleaner) - Daisy - dostepny w tesco.
Pędzel
Coś czym można spsikać powirzchnię
Jakies byle jakie czernidło, lub do kokpitu coś itd

Obrazek


No więc mamy syf (juz spryskany APC):
Obrazek

Spryskujemy całe nadkole dokładnie środkiem APC (ja miałem rozcieńczony troche z wodą) i czekamy z 2 minuty po czym płuczemy pod ciśnieniem jakims Karcherem.

Po czym znowu psikamy środkiem APC, pędzelek i jechana całe nadkole porządnie wyczyścić
Obrazek

Płuczemy wszystko dokładnie z węża i czekamy aż wyschnie lub wycieramy jakąś szmatą, aby było suche.

Psikamy czernidłem i efekt finalny wygląda tak:
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Niedługo będą kolejne testy różnych środków do różnych rzeczy, jak tylko kasa pozwoli już z bardziej konkretnymi środkami (póki co czekam aż w sklepie pojawi się kilka pozycji, których aktualnie na stanie brak)


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Pokaż swój blask

Post autor: m1chal » śr sty 19, 2011 01:04

Mycie auta:

pierwsza ciekawa rzecz - Grid Guard - jest to takie ciekawe coś, ktore wrzuca się do wiadra z czystą wodą.. drugie wiadro jest z szamponem bez grid guarda.

to coś jest po to, że: gdy myjemy auto "na dwa wiadra" namaczamy rękawice we wiadrze z szamponem, myjemy jakieś częsci auta i pluczemy w wodzie z czystą wodą i GG... i znowu namaczamy w wiadrze z szamponem itd... az umyjemy cale auto.

robi się to po to aby jak najmniej rysować lakier, wiec czesto trzeba plukac rekawice w czystej wodzie z GG, wtedy drobinki piasku lądują w wiadrze.

a dzięki GG cały syf opada na samo dno i nie wchodzi spowrotem na rękawice, ponieważ nie powoduje on żadnych zwirowań wody na dnie gdzie jest cały syf - tym samym nie nanosi się na rękawice.

dzisija szukałem jakiegos fajnego białego lub przezroczystego wiadra, jednak cięzko jest coś pasującego znaleźć :/ poodbno curvery z tesco pasują idealnie, obczaje i pewnie zakupie.

a Grid Guard wygląda tak:

Obrazek

Obrazek


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Pokaż swój blask

Post autor: m1chal » śr sty 19, 2011 01:05

Tak więc zaczynamy przygotowanie na zimę.

Oto zestaw w który się zaopatrzyłem:
szampon: Meguiar's NXT Car Wash - bardzo fajny zapach , przyjemnie się pracuje
cleaner: Poorboy's World Professional Polish (próbka) - także zapach dobry, jakiś owocowy chyba, jakby skórka pomarańcza?
wosk: Meguiar's Professional Paste Wax #16 (próbka)
rękawica: Chemical Guys Microfiber Wash Mitt
i różne mikrofibry do wycierania auta i polerowania wosków

ObrazekObrazekObrazek


Jak juz wczesniej pisałem: mycie na dwa wiadra. (oczywiście najpierw trzeba porządnie spłukać karcherem jakimś) Jedno wiadro z szamponem, drugie wiadro z czystą wodą i Grid Guardem. Podczas mycia często płuczemy rękawice w czystej wodzie, aby cały syf spadł i następnie moczymy w wodzie z szamponem i tak aż umyjemy całe auto.

ObrazekObrazekObrazek

Po płukaniu auta z szamponu i wytarciu do sucha zabieramy się do pracy.

Obrazek


Zaczynamy od Poorboys PP. Nanosimy troche na aplikator i wcieramy po prostu w lakier, aż bedzie w miare gładki (też do końca sam nie wiem, czy dobrze zrobiłem zostawiając troche to na lakierze, a nie wcierając aż płyn praktycznie zniknie, ale efekt po wytarciu mikrofibrą był super i nie myślałem, że to podziała, a jednak!)

Obrazek

syf zebrany przez aplikator, podczas czyszczenia lakieru:

Obrazek

efekt po samym PB PP:

Obrazek

odprowadzanie wody po PB PP:

ObrazekObrazekObrazek

ostatni etap to woskowanie. nanosimy troche na aplikator, i wcieramy w lakier pozostawiając jak najcieńszą warstwe jak się da. najlepiej nawoskować 2 elementy i polerować mikrofibrą, ponieważ gdy zostawimy na dłużej, może być ciężko usunąć wosk-będzie trzeba się nieźle namachać. i to by było na tyle.

Obrazek


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Pokaż swój blask

Post autor: m1chal » śr sty 19, 2011 01:06

kropelkowanie przy dzisiejszej pogodzie po staniu auta kilku godzinnym:

Obrazek

a tu część wody spadła juz na pierwszym zakręcie podczas pół minutowej przejażdzki

Obrazek

no więc tak to wygląda... sam odpiero sie ucze pracy na tych kosmetykach, pewnie nie użyłem ich póki co w 100% tak jak robią to profesjonaliści (cieszyłbym się gdyby to było chodziasz 50%)... no ale mam nadzieje, że będzie dobrze i wosk wytrzyma chociaż do końca grudnia. Podobno z tego co xle zrobiłęm to niewypracowanie poorboys do konca, czyli do prawie calkowitego znikniecia...


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

LukaszMK4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 13:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Pokaż swój blask

Post autor: LukaszMK4 » śr sty 19, 2011 01:48

jezeli chodzi o kropelkowanie Majkel, to serio mam lepsze po turlewaxie ice.. ale to nie jakis wyznacznik btw;P



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Pokaż swój blask

Post autor: m1chal » śr sty 19, 2011 01:53

LukaszMK4 pisze:jezeli chodzi o kropelkowanie Majkel, to serio mam lepsze po turlewaxie ice.. ale to nie jakis wyznacznik btw;P

to akurat bylo na mrzawce... nie mam zdjęcia jak po normlanym deszczu... pozatym co bys za wosk nie położył ,to raczej zawsze masz kropelkowanie :) ale tu chodzi bardziej o wytrzymałość wosku na aucie...

wyznacznikiem teraz bedzie jak umyje auto ..bo ostatnie mycie i wosokowanie zarazem bylo 1 gdynia chyba... od tamtego czasu nie myłem auta ani razu, więc po umyciu będzie widac czy wosk jest na nim jeszcze czy nie ;)


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Pokaż swój blask

Post autor: m1chal » sob sty 22, 2011 00:08

duzy_przemo pisze:awsze trzeba się namachać by wypracować powierzchnię
poki co narazie tylko mam szampon ten wosk z megsa... ale nie powiem, żeby jakos trudno się go nakładało i wycierało...nakładam 2 elementy i wycieram...i tak znowu...jak dla mnie bardzo łatwo. z resztą produktów megsa jeszcze nie pracowałem, ale wszystko przede mną :)

w ten weekend chyba umyje auto, wtedy zobacze czy wosk jeszcze jest na aucie. nie myłem go od 1 grudnia chyba i w sumie sporo jezdziłem. czekałem z myciem aż Grit guard zakupie w koncu ;)
duzy_przemo pisze: Poorboys czy Chemical a nawet Auto Glym
no te produkty też są bardzo dobre jak wiemy :) w megsie niestety dużo też pewnie się płaci za "nazwe" ale lepszy megs niz plak :D
ja póki co nienarzekam na megsa, może jeszcze za mało sprobowałem kosmetyków
duzy_przemo pisze:Mam szczęście że to nie forum kosmetykaut bo mam za takie herezje był by ban.
niewiele jeszcze tam pisze, bo mam za malo doświadczenia :D
póki co to tylko pytania zadaje i obserwuje :)

dzisiaj przyszła paczka:

mój wlasny Grit Guard juz...

Obrazek

oraz zakupiłem tester Poorboys'a Quick Detailer (QD+) -
Quick detailery to fajne idelane preparaty np. na zloty, gdy trzeba auto umyć po kilku godzinach stania - wiadomo, że się osadza na lakierze wtedy pył, kurz itd... tak samo bardzo fajny preparat na wiosne lato, gdy chcemy umyc szybko auto a dzień wczesniej je umyliśmy i juz się osadziło na nim troche kurzu... albo gdy ptak narobi nam srake na maske, i trzeba się szybko tego pozbyć. Oraz można go też stosować zaraz po umyciu auta, aby wzmocnić wosk który na nim jest. Sposób jest dziecinnie prostu... psikamy na lakier i wycieramy mikrofibrą.

Obrazek

Gratis do zamówienia dostałem Poorboys Natural Look - preparat do czyszczenia plastików, gum itd... czyli środek auta

Obrazek


Obydwa preparaty bardzo fajnie pachną ;) za jakiś czas pewnie relacja z ich użycia.


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Pokaż swój blask

Post autor: duzy_przemo » sob sty 22, 2011 12:43

zakupiłem tester Poorboys'a Quick Detailer (QD+)
Napisz koniecznie jak zachowuje się ten detailer do tej pory korzystałem PB spray & gloss i jestem z niego bardzo zadowolony.
Łatwo po nim wypracować powierzchnię i bez problemu można nim oczyszczać szkło/gumę/plastik.



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Pokaż swój blask

Post autor: m1chal » wt sty 25, 2011 17:12

tak więc umyłem dzisiaj auto pierwszy raz od 1 grudnia... przed 1 grudnia nałożyłem 2 warstwy tego wosku #16 Megsa.

na dzien dzisiejszy po umyciu sprawa z wodą na aucie wygląda tak:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


więc jak widać wosk jest jeszcze na aucie, co mnie bardzo cieszy...

użyłem również tego PB QD+ ... jednak nie mam pojęcia co o tym powiedzieć. pierwszy raz mam styczność z tego typu preparatem, więc nawet nie mam porównania do innych... na pewno wzmocniło to wosk, fajnie się autko błyszczy... a sposób jest mega prosty... "psikasz i wycierasz"

3/4 tej małej buteleczki starczyło mi na całe auto z szybami itd... więc w tej dużej buteleczce testery jeszcze spoooro mi zostało ,więc jest wydajny.

tak wygląda maska po QD+

Obrazek


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Pokaż swój blask

Post autor: dogu18 » wt sty 25, 2011 21:24

m1chal, a Może jakiś toturial jak dbać o skórę?? jakie preparaty itp:)



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Pokaż swój blask

Post autor: m1chal » wt sty 25, 2011 23:47

dogu18 pisze:a Może jakiś toturial jak dbać o skórę?? jakie preparaty itp:)
niestety skóry nie mam , więc no nawet nie mam jak zrobić :) pewnie na wiosne dostane jakieś zlecenie to trzeba bedzie kupic preparaty (bo nawet ich nie mam, bo nie były mi do tej pory potrzebne)

a tego sposóbu co mnie nauczono do tej pory - wolałbym nie pokazywać , bo to samo zło dla skóry :P (3 lata pracy na myjni)


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

Pokaż swój blask

Post autor: Antonioo » czw sty 27, 2011 16:59

czyli jaki wosk polecasz po umyciu auta żeby mu nadało blask nie wymagam tak dużo ale żeby było coś widać po tym wosku że lakier jest gładki że mucha może noge złamać ;p


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
mosiek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: wt maja 29, 2007 21:49
Lokalizacja: UK

Pokaż swój blask

Post autor: mosiek » czw sty 27, 2011 23:30

to proponuje clay kit megsa i potem tech wax tez megsa na koniec step 3 megsa wszystko po 2 razy i efekt bedzie taki :

Obrazek
:okej:


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Pokaż swój blask

Post autor: m1chal » pt kwie 01, 2011 00:42

Obrazek

ostatnio mi przyszedł ciekawy zestaw do czyszczenia i konserwacji skóry...

---------------------

sezon czas zacząć ... dzisiaj kolejna paczka :

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

--------------------

w zasadzie nie mialem jak zrobić zdjęć skóry (bo nie mialem skór), to wpadłem na pomysl aby na fotelu od kompa to obczaić...tylko taśmy nie moglem znalezc papierowej, aby idelanie pół na pół zoabczyc efekty... (aczkolwiek fotel jest z jakiegos tworzywa czy tam ekoskóry, wiec miarodajnych wyników nie ma )

prawa strona po czyszczeniu i konserwacji..lewa nie...zalegam codziennie na fotelu zoabczymy ile wytrzyma

Obrazek <- zdjęcie z lampą

Obrazek <- bez lampy

zapach niby to ma naturalnej skóry - no i czyms takim mi zalatuje jak siedze

[ Dodano: Sob Mar 19, 2011 18:07 ]
Troszke dzisiaj ogarnalem auto w środku po 4 miesiącach niesprzątania...

test:

po lewej nic... po prawej PB NL

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości