Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: Michał_1977 » śr sty 11, 2012 21:46

KamilP pisze:czy te bębenki albo klamki sa takie same z każdej strony? To bym sobie zamienił i gitara
Jeżeli jeden kluczyk pasował Ci do tej pory,to tak.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: KamilP » śr sty 11, 2012 22:31

Tak wszystko na jeden kluczyk. Zobaczę albo zamienię albo zapadkę przeszlifuję, zobaczę jak to wgl wygląda. Dobra to dzięki wielkie. Na dniach trzeba będzie się za to wziąć, benzynę ekstrakcyjną kupić, smar pewnie jakiś grafitowy jak Ty i do dzieła. :pub:



Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: Dubik » ndz sty 15, 2012 12:23

Porada bardzo przydatna sam miałem problem z zamkiem w klapie można było otworzyć zamek każdym kluczykiem bądź śrubokrętem po wyczyszczeniu i rozruszaniu zapadek w zamku wszystko wróciło do normy otwiera się łatwo i bez problemowo jeszcze raz wielkie dzięki za przydatną poradę i polecam każdemu kto ma problem z wkładkami zamka :pub: :okej:


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

piahu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 11:40

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: piahu » wt lut 07, 2012 14:59

Świetna robota, czegoś takiego właśnie szukałem. Dzisiaj już rozebrałem klamkę pasażera bo mi nie chodziła, to znaczy nie łapał kluczyk i działał tylko od strony kierowcy, i wyjmując klamkę zobaczyłem, że trzpień się urwał, pewnie dla tego, że jak przymarzł zamek to trochę za mocno starałem się kręcić i poszedł, ale wybieram się do sklepu motoryzacyjnego jak tam tego nie dostanę to będę musiał zamówić.
Ale porada świetna, bardzo dobrze wytłumaczona, i chyba każdy powinien załapać o co biega :grin:


Golf III 1.9 GTD 75KM 260.000km

Awatar użytkownika
Ciesiełko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 500
Rejestracja: pn sty 30, 2012 16:54
Lokalizacja: Końskie

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: Ciesiełko » czw lut 16, 2012 20:02

pytanie gdzie mozna te sprezynki do kupic albo cos bo chyba mi zginęły bo raz sie otwiera a raz nie tak jakby sie zacinała wkladka :(


Jest MKI

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=486325" onclick="window.open(this.href);return false;

Robi się drugie MKI

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=577885" onclick="window.open(this.href);return false;

Był MkIII

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=451235" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: KamilP » czw lut 16, 2012 21:41

CiesielkoMatch, Skąd wiesz? Może po prostu się zacięły zapadki od brudu. Rozbierz to zobaczysz. U mnie zamek od kierowcy się przycinał, to brat od kolegi dostał taki fajny specyfik, puszka 60 zł chyba kosztuje, on dostał pół. Mówił że mu w golfie IV zamek sie przycina, potem już nie chciał nawet otwierać. Psiuknął, otworzył i zamknął parę razy i jak ręką odjął, działa jak nowy. U mnie podobnie, od kierowcy często sie zacinał, psiuknąłem dwa razy, trochę kluczykiem poruszałem i chodzi elegancko płynnie. Więc zamków w drzwiach rozbierał na razie nie będę chyba, ale jak będzie trochę cieplej to zajme się bębenkiem od bagażnika a teraz wiem chociaż czym to nasmarować :) Moge jutro zrobić zdjęcie tego "smaru" w puszce ;) Ale chyba ciężko go w sklepie będzie dostać..
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 13:45 przez KamilP, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: Michał_1977 » ndz lut 19, 2012 11:54

KamilP pisze:Moge jutro zrobić zdjęcie tego "smaru" w puszce ;) Ale chyba ciężko go w sklepie będzie dostać..
Daj.Zobaczymy :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: KamilP » ndz lut 19, 2012 13:42

Michał_1977 pisze:
KamilP pisze:Moge jutro zrobić zdjęcie tego "smaru" w puszce ;) Ale chyba ciężko go w sklepie będzie dostać..
Daj.Zobaczymy :bajer:
Ooo dobrze że przypomniałeś ;) Proszę bardzo
Obrazek
Obrazek
Dzięki niemu nie muszę nic modzić w zamku z powodu tego zacinania się, myślałem że to może jakaś zapadka się przytarła czy coś i blokuje. A tu jednak nie :) Ale na zamek w tylnej klapie to ten specyfik nie pomoże, trzeba rozebrać i dokładnie wyczyścić bo jak wspomniałeś można śrubokrętem otworzyć teraz.. :grrr: Trochę czasu tylko muszę mieć, a potem tym smarem nasmaruję i gitara :)



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: KamilP » sob lut 25, 2012 22:33

Dobra ja u siebie jestem już po majsterkowaniu, zamek w klapie rozebrany, wyczyszczony i nasmarowany. Teraz chodzi elegancko leciutko praktycznie bez oporu. Zapadki musiałem trochę przeszlifować, bo widziałem że wystają, wkładam w swoje miejsce i kluczykiem nawet przekręcić nie mogłem :) Na dorabianym kluczyku wszystko cacy czyli kluczyk się wytarł. Syfu troche było, zapadki zablokowane. Tylko tych dwóch pierwszych zapadek ruszyć nie mogłem, zapiekły sie na dobre chyba.. To dałem sobie spokój. Porada super, robota łatwa. Zasłużona pochwała leci :pub:



tresor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:15
Lokalizacja: kraków/lja

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: tresor » czw mar 08, 2012 22:21

o matko! To już wiem co nie tak z zamkiem w klapie jest ...

a teraz małe pytanko:
jeżeli mam zamknięte drzwi wszystkie (centralny na kluczyk) i chcę otworzyć samochód. Otwieram drzwi kierowcy -> rygle do góry wszystkie ale nie otwierają się drzwi przód pasażer (ciągnięcie za klamkę głuche, ciągnięcie za wajchę od środka też). Drzwi ani drgną. pozostałe się otwierają bez problemu. Ta sama historia przy otwieraniu kluczem drzwi pasażera przód -> centralny zadziała, wszystkie się otworzą ale nie przednie pasażera.

w takiej sytuacji - to jest problem z tym zamarzającym syfem w zamku?
dziś samochód postał na słońcu z pół dnia (co prawda koło zera albo poniżej jest) ale to nie pomogło i drzwi nie puszczają.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: Michał_1977 » pt mar 09, 2012 10:25

tresor, myslę,że któreś cięgno zawiodło.Musisz dostać się do środka i obadać wszystko.Nie ma innej opcji.
Rozumiem,że jak pociągniesz rygiel ręcznie do góry,to drzwi da się otworzyć,tak?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

tresor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:15
Lokalizacja: kraków/lja

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: tresor » pt mar 09, 2012 18:26

no właśnie drzwi się wcale nie da otworzyć. Jak podnoszę rygiel też nic nie pomaga.
ociepliło się u mnie trochę może puści, a jak nie to postaram się boczek z drzwi ściągnąć jakoś jutro ;/


EDIT po 24h:

jednak wilgoć - postał na słońcu, zrobiło się cieplej i drzwi puściły za drugim pociągnięciem klamki.



Awatar użytkownika
djalien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob lut 24, 2007 20:54
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: djalien » sob mar 10, 2012 23:14

jak wyrabować zamek z klapy bez wkłądania kluczyka (u mnie nie da sie nawet go wsadzić) proszę o radę



Awatar użytkownika
Ciesiełko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 500
Rejestracja: pn sty 30, 2012 16:54
Lokalizacja: Końskie

Problem z zamkiem na mrozie? Przeczytaj-fotoporada.

Post autor: Ciesiełko » ndz mar 11, 2012 17:05

zdejmujesz ta listwe co jest wkładka i podświetlenie rejestracji jeżeli masz ramke z rejestracja to też i od wewnątrz klapy odkręcąsz jednego wkreta odpinasz z zatrzasow i te linki bo idą do wkładni no druty i wypychasz ta wkładkę na zewnątrz musisz tak wyciągać żeby nie zawadzało o nic czyli musisz się zmieścić w tym prostokącie co jest przeznaczony na wkładkę


Jest MKI

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=486325" onclick="window.open(this.href);return false;

Robi się drugie MKI

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=577885" onclick="window.open(this.href);return false;

Był MkIII

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=451235" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości