Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
dominiks1980
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw cze 18, 2009 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: dominiks1980 » pt cze 25, 2010 10:07

Od paru dni przestało mi działać oświetlenie bagażnika w moim mk4, uszkodzony okazał się mikro styk zamka. Nie uśmiechało mi się kupno nowego zamka wiec wykombinowałem coś takiego.

Potrzebujemy jeden mikro styk krańcowy z blaszką.

Obrazek

Na początek musimy ściągnąć osłonę klapy bagażnika. Zaczynamy od odkręcenia dwóch śrubek w uchwytach do zamykania bagażnika, reszta to zatrzaski. Delikatnie podważając ściągamy ją.

Przed odkręceniem zamka należy rozłączyć wodzik, wystarczy go wysunąć, i odkręcamy zamek.

Po zamknięciu zamka np. śrubokrętem wysunie się coś stylu półksiężyca za oryginalnym mikro stykiem, w tym momencie wiadomo w którym miejscu przykręcić nasz mikro styk. Pomiędzy mikro styk a plastikową obudowę zamka należy dać podkładki żeby był dystans pomiędzy mikro stykiem a obudową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem tylko należy skręcić całość i podłączyć się do wtyczki z instalacji samochodu. Trzymając wtyczkę zatrzaskiem do góry wpinamy się do gniazda środkowego i prawego.

Obrazek

No i mamy naprawione oświetlenie bagażnika kosztem 2 zł :grin:
Ostatnio zmieniony pt cze 25, 2010 10:12 przez dominiks1980, łącznie zmieniany 1 raz.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pt cze 25, 2010 10:25

Do mikrostyku dochodzi wtyczka z 3 przewodami,Ty podłączyłeś 2 przewody.Do czego jest trzeci przewód?



Awatar użytkownika
dominiks1980
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw cze 18, 2009 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: dominiks1980 » pt cze 25, 2010 10:35

Wstyd się przyznać ale nie wiem :crazy: Ja doszedłem do tego że te 2 przewody odpowiadają za oświetlenie bagażnika zwierające je ze sobą :grin:



Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: KoMaR245 » pt cze 25, 2010 10:54

3 jest do sygnalizacji otwarcia klapy w 1/2 fis i pewnie w pelnym fis-ie



pawullonn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sie 22, 2009 17:56

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: pawullonn » pt sty 14, 2011 14:46

witam koledzy dziś mi przyszły mikrostyki.
Mam pełnego fisa i wersje kombi. Na mikrostyku jest styk no nc c i powiedzcie który kabelek pod który styk przylutować?? Teraz rozkręciłem osłonę klapy i zobaczyłem że gniazdo w zamku i wtyczka kabelka są pokryte zielonym osadem, czy u każdego tak jest?? Czym najlepiej to oczyścić?? Nawiasem mówiąc zobaczyłem dziś że wcześniejszy właściciel zjechał śrubę od zamka i nie mogę go odkręcić a to oznacza że będę musiał posunąć się do bardziej radykalnych sposobów....



Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Re: Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażn

Post autor: wojciech42421 » wt lut 15, 2011 23:28

Dzisiaj rozebrałem i wydobyłem na światło dzienne zamek tylnej klapy. Mam uszkodzony styk w zamku odpowiedzialny za wyłapanie faktu otwarcia klapy, a co za tym idzie nie działa mi oświetlenie w bagażniku. Jest to dość uciążliwe chcąc coś w nim znaleźć w nieoświetlonym garażu. Po rozkręceniu na części pierwsze, wyczyszczeniu i przesmarowaniu wkładki i całego mechanizmu zamka wymontowałem wadliwy styk (nie jest to mikrostyk jak w przypadku zamka drzwi), nie bardzo jest co z niego ratować więc może jest ktoś kto się orientujecie gdzie mogę dostać taki styk (oznaczenie styku: helag 048/1). Jeżeli nic takiego nie istnieje to zrobię tak jak dominiks1980 :bigok:
zikr6 pisze:Do mikrostyku dochodzi wtyczka z 3 przewodami,Ty podłączyłeś 2 przewody.Do czego jest trzeci przewód?
Ja to widzę tak, do styku dochodzą trzy kabelki, brązowo-czarny, brązowy i brązowo-niebieski. Połączenie brązowego i brązowo-niebieskiego daje nam zapalenie się lampki w bagażniku. Co do drugiej kombinacji czyli brązowego i brązowo-czarnego to jest to według mnie połączenie odpowiedzialne za kontrolkę. Oczywiście mówię o oryginale.
Oryginalny styk jest skonstruowany tak, że działa na dwa razy, tzn. w pierwszej kolejności są zwierane styki odpowiedzialne za kontrolkę a następnie te odpowiedzialne za oświetlenie bagażnika. Jest to tak pomyślane co by nam oświetlenie bagażnika nie wyczerpało akumulatora przy niedomkniętej klapie.
A jeśli chodzi Ci o ten mikrostyk, który zamontował dominiks1980 to są tam przy nim trzy piny (1,2,3). I tak, w swobodnym położeniu styki 1 i 2 są zwarte a 1 i 3 rozwarte, po zmianie stanu mikrostyku 1 i 2 są rozwarte a 1 i 3 zwarte. Nie da się więc w pełni zastąpić oryginału, tak więc aby odwzorować po części oryginał połączył bym styk 1 z kabelkiem koloru brązowego a styk 3 z pozostałą dwójką czyli brązowo-czarnym i brązowo-niebieskim. Styk 2 pozostawił bym wolny (a konkretnie bym go wyeliminował).


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: wojciech42421 » śr lut 16, 2011 22:47

Właśnie wracam z garażu i chciałem jeszcze dodać, ze ta para kabelków lecących do komputra to jest brązowy i brązowo-czarny odpowiada za załączanie alarmu (choć nie mam kontrolki przy zegarach to alarm się załączył). Może nic wielkiego ale przydatne gdyby ktoś nieproszony chciał się przez bagażnik dostać do samochodu. I to chyba wszystko w temacie. Z góry przepraszam, że tak na raty piszę.


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
bennyblanco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 19, 2011 23:22

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: bennyblanco » ndz lut 20, 2011 00:03

Witam. Jest to mój pierwszy post więc licze na wyrozumiałość ;). Od 6 miesiecy jestem posiadaczem Golfa IV ( TDI, 2003, Pacific) nigdy nie było wiekszych problemów lecz pojawił sie !! jak w wiekszosci przypadków moduł widzi otwartą klapę. Centralny i kluczyk ja zamyka. Wybralem sie do znajomego elekryka który ma dość dobre pojecie, rozebrał zamek i stwierdził, ze cos było kombinowane,kabelki na izolacje itp.Długo nie myslac pojechałem i zamowilem nowy kompletny zamek w serwisie VW. Dodam,ze przy hamowaniu kontrolka przygasa lecz po puszczeniu hamulca powraca z wkurzajacym dzwiekiem, światełko w bagazniku jest wyłaczone przez elektryka jak dobrze zobaczyłem. Przez przypadek wczoraj zobaczyłem zaciek na podsufitce w okolicy belki od strony kierowcy tuz przed klapa bagaznika, wyglada mi to na płyn do spryskiwaczy. Czytałem coś o rurce prowadzacej do wycieraczki, ale niczego nie jestem pewny ! w poniedziałek wymieniam zamek chociaz nie jestem przekonany,ze to własnie tam tkwi problem. Prosze o rady i wskazówki, z góry dzieki. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: wojciech42421 » pn lut 21, 2011 00:43

To ja mam mniejszy staż od Ciebie :hmm: szczęśliwie posiadam Golfika od 18 dni :jezor: Co do rurki od tylnego spryskiwacza to faktycznie leci ona lewą stroną, a przynajmniej (czego jestem pewien) wchodzi w tylną klapę z lewej strony (+ 4 kable do sterowania silnikiem wycieraczki + kabel do podgrzewania tylnej szyby). Z prawej strony do klapy bagażnika wchodzą 2 kable do sterowania centralnego zamka + 2 kable do czujnika centralnego zamka + 3 kable do czujnika w zamku + kabel do podgrzewania tylnej szyby (tak na marginesie). Jeżeli chodzi o zapalającą się kontrolkę to stawiał bym na czujnik umieszczony w zamku lub też na przetarcie kabli w tym przejściu między klapą a słupkiem. Możliwe też (choć nie jestem pewien), że ten wyciek może też mieć wpływ na to, bo chyba te wszystkie kabelki lecą z prawej strony podsufitką na lewą stronę. Jeżeli wymiana zamka nie pomoże to ściągnij tę gumową osłonę między słupkiem a klapą i zobacz w jakim stanie są tam kable. Tym wyciekiem też się zajmij bo o ile nie szkodzi Ci na instalację elektryczną to na pewno ma wpływ na rozwijanie się korozji. Na razie mogę tylko tyle poradzić bo przy Golfie przez 18 dni robiłem tylko zamek w lewych przednich drzwiach, zamek w klapie i tylni spryskiwacz.


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

pawcio0000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 11:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: pawcio0000 » czw mar 10, 2011 18:01

Kolego,piszesz ,ze modół widzi otwartą klape bagaznika(chodzi tobie o bład na vagu nr.949)???



Slawek_S
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt mar 18, 2011 00:06

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: Slawek_S » śr mar 30, 2011 20:57

Witam
Dzisiaj zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji i wszystko pieknie działa.



Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 664
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Re: Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażn

Post autor: Golf_Ekipa » śr lip 06, 2011 17:08

Już wiadomo :)


VW GOLF MK IV

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re: Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażn

Post autor: JacekB » pt lip 29, 2011 21:37

Koledzy, ja straciłem oświetlenie tylnej klapy, kontrolkę na zegarach w przypadku gdy klapa nie domknięta oraz nie mogłem otworzyć bagażnika przyciskiem.

Przycisk załatwiony= spalony silniczek otwarcia tylnej klapy
oświetlenie= żarówka OK, bezpieczniki OK, przewody OK
kontrolka= przewody OK, bezpieczniki OK


Zgaduje, że to właśnie ten mikrostyk.

Pytanie moje jest takie: Czy Sposób podany przez kolegę wojciech42421, czyli podłączenie

do pierwszego styku BRĄZOWY
do trzeciego styku BRĄZOWO-NIEBIESKI + BRĄZOWO CZARNY

ignorując styk drugi, zdaje egzamin?
Czy wtedy odzyskam kontrolkę niedomkniętej klapy oraz oświetlenie bagażnika?


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: JacekB » ndz lip 31, 2011 21:18

Dla zainteresowanych NUMER ORYGINALNEGO MIKROSTYKU UMIESZCZONEGO W KLAMCE TYLNEJ KLAPY DLA VARIANT: 1J5 962 104 A

A tutaj NUMER DLA MIKROSTYKU ZAMKA TEGO, KTÓRY RYGLUJE KLAPĘ TYLNĄ DLA VARIANTA: 1J5 962 103


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości