[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Noxi » śr mar 09, 2016 10:09

Dokładnie to według schematu pod moduł komfortu z CANem.
Mogę podesłać na e-mail.



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: krzyzak » śr mar 09, 2016 22:02

no to napewno jest uzaleznione od komfortu. Jest schemat 1JO i 1C0 :)


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » czw mar 10, 2016 12:16

OK Panowie. Po rozmowie z kolegą Noxi, który dogłębnie próbował mi wpoić swoją wiedzę do mojego CKM (ciężko kapującego mózgu) na temat podłączenia kontroli wnętrza, (robił to najlepiej jak tylko umiał...starał się, wylewał siódme poty...) doszedłem do wniosku, że nie ma co dłużej męczyć się z tymi schematami, gdyż kolega temat przerabiał dość porządnie a nie jak ja urywkami robiąc sobie przerwę na piwo :grin: . Wysłałem jemu schematy, które do tej pory wydawało mi się, że są OK, ale okazało się, że byłem w wielkim błędzie. Odesłał mi poprawione schematy i mówię to tutaj przy wszystkich, że gdyby nie on, to dalej temat by się ciągnął z pytaniami co i jak podłączyć jeszcze przez kilka stron a i tak nie wiem czy poprawna odpowiedź by w końcu padła. Także dla niego wieeeelkie piwko bo się należy :pub: . Także wklejam ostateczne, prawidłowe schematy (z lewej dla komfortu 1J0 i z prawej dla komfortu 1C0) od kolegi Noxi. Jeszcze raz wielkie dzięki :pub: .
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
matthew93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob lis 21, 2015 22:02

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: matthew93 » sob mar 12, 2016 23:17

Panowie problem pomocy :blush:
montowałem dziś kontrole wnetrza wszystko ładnie pięknie, odpalam vcds - moduł komfortu - adaptacja - no i opcja monitorowania wnetrza klikam i na tym koniec nie ma możliwosci zmiany w komórce pisze tylko "not available" moduł 1C0 czy to oznacza ze musze sprawdzic te komórki podane w pierwszym poscie ? jak tak to jakim programem to zrobic bo w necie pelno vds ale wiekszosc posiada uszkodzone pliki... dodam ze przycisk sie ladnie podswietla gdy otwieram drzwi wszystko ladnie tylko ta aktywacja w komforcie pomoze ktos.. ?

I jeszcze pytanie czy ktoś z działająca kontrolą wnetrza moze podac kodowanie komfortu 1C0 ?

załączam jeszcze screena z vcds'a moduł komfortu - adaptacja - kanał 5

Obrazek


... keep a great thing going

Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: ethe » pn mar 14, 2016 23:39

Musisz uruchomić VDS-PRO pod DOSem, przy czym musisz mieć w laptopie port RS232, bo USB pod DOSem nie działa, ja zmieniałem u siebie wartości w innych komórkach w module komfortu, ale masz rację, generalnie, żeby uaktywnić tę opcję w VCDSie musisz zmienić komórki w pamięci modułu.


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

Awatar użytkownika
matthew93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob lis 21, 2015 22:02

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: matthew93 » wt mar 15, 2016 22:51

Dzięki kabel już do mnie idzie IBM ThinkPad został już odkurzony :kac:

chodzi o komórki z pierwszego postu ?

- 04281
- 04287
- 04293

i zmiana wartości z 255 na 8 lub 12, czy w module 1C0 zmienia się inne komórki ?


... keep a great thing going

Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: ethe » śr mar 16, 2016 08:37

U siebie i u znajomego w 1C0 959 799B zmieniałem komórki 04355,04356,04357 miałem w nich 255 i zmieniłem na 12. Bo w tych, w których ty podałeś nie miałem jednej i tej samej wartości. Jakbyś miał co innego niż 255 to sobie zapamiętaj i posprawdzaj auto, czy wszystko działa jak trzeba.


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

Awatar użytkownika
matthew93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob lis 21, 2015 22:02

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: matthew93 » czw mar 17, 2016 23:10

A więc zgrałem dziś wszystko w całość no i działa :jezor:

dla modułu 1C0 959 799B w moim przypadku zmieniłem komórki jak podał kolega z postu wyżej, gdyby ktoś potrzebował pomocy można na PW walić :grin:


... keep a great thing going

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: michaf1994 » śr sie 01, 2018 16:33

Cześć.
Komfort 1C0959799B
Aktywowane czujniki na kanale 5
Montaż wg schematu na forum (ze stałym zasilaniem).
Dodatkowo dioda na głównej lampce oraz w przełączniku.

Problem to: błąd 01135 36-00 open circuit
Prawa lampka (6 pin) gaśnie i nie da się jej włączyć jeżeli przycisku nie wcisnę lewa (4 pin) działa cały czas. Kable sprawdziłem miernikiem i powinno być wszystko ok. Przednia lampka (zwykła) działa nawet po zamknięciu. Tylne po zamknięciu te zwykle też było można włączyć. Przełącznik podświetla się tylko jak lampki świecą (z otwarcia drzwi lub po wyjęciu kluczyka). Do tego nie działa kontrola wnętrza. Proszę o pomoc. Lampki są z passata.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: michaf1994 » śr sie 01, 2018 18:10

Sorki za post pod postem, ale jeszcze tamtego nie widać, a chciałem dopisać rozwiązanie.

Po wnikliwej analizie tematu u mnie i bycia bardzo pedantycznym rozwiązałem problem.

Kilka dni temu przyszły mi 2 kolejne czujki (gdzieś doczytałem, że to może być wina jednej z nich). Niestety 6 pin miała uszkodzone taśmy, a po wymianie tej 4 pin nadal był ten sam problem.

Na rozwiązanie trafiłem przypadkiem. Otóż nie łączyła mi trochę żarówka i postanowiłem wyjąć lampkę i poprawić ją żeby było ok. Po wyjęciu zauważyłem, że jedna czujka ma kratkę wcisniętą do środka (była na swoim miejscu, ale plastik dociskał do wnętrza czujki. Postanowiłem, że wymienię ją na tą jedną z tamtej lampki z uszkodzoną taśmą (ważne, żeby czujka była z takiej samej lampki - 6 pin do 6 pin, a 4 pin do 4 pin, oraz najlepiej, aby jak jest ustawiona na tył to była z tylu, jak na przód to z przodu). Zwracając uwagę na napis i kropkę niebieską w moim przypadku przelutowałem czujkę i przy okazji poczyściłem i docisłem przełącznik światełka. Alarm się załącza i lampka lewa albo nie świeci po zamknięciu albo na sekundę się zapali i gaśnie. Czyli wszystko jest ok. Sprawdzę jeszcze błędy, ale powinien być czysty już.



laska1193
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 15:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: laska1193 » czw lis 29, 2018 15:31

Posiada ktoś może taki manual by podłączyć ori alarm ?
Co potrzeba, jak podłączyć itp.
Dodam że szukalem ale takiego tematu nie znalazłem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Qto » pt lis 30, 2018 10:32

Poszukaj tematu o montażu modułu komfortu



laska1193
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 15:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: laska1193 » wt gru 04, 2018 14:11

Posiada ktoś fotki do manuala z pierwszego postu ?



Awatar użytkownika
Patryk.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw gru 31, 2015 17:24

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Patryk. » czw lut 18, 2021 17:19

Mam pytanie odnośnie włącznika kontroli wnętrza. Nie golf a passat b5fl z modułem 1c0. Fabrycznie są w nim lampki z kontrola ale nie da się jej dezaktywować. Włącznik się podświetla ale nie działa wyłączanie czyli ta druga lampka. Włącznik podmieniony na drugi i nadal to samo. Jakieś pomysły?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości