[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » ndz wrz 07, 2014 09:39

kamil1555 pisze:Ten rysunek nie jest zgodny, bo trzeba użyć stałego plusa, a ten plus co dochodzi do zwykłych lampek zanika i kontrola po zamknięciu auta nie będzie działała. Przynajmniej ja tak miałem i wziąłem stały plus.

Podaj gdzie wprowadzic zmiany?
Wtyczka 4-pinowa uciac przewod czerwono-niebieski i pociagnac plusa, ktory jest staly tzn. przed przekreceniem kluczyka?
I to samo tyczy sie wtyczki 6-pinowej?
To co robimy z tym starym kabelkiem czerwono-niebieskim od starej wtyczki? Wisi bezuzytecznie?



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Noxi » ndz wrz 07, 2014 13:52

Po kilku ważnych rozmowach zacząłem się bardzo mocno zastanawiać i wertować wszelakie dostępne schematy.
Do czego doszedłem?
Obrazek
Otóż lampki mają inne podłączenie niż w całym tym temacie. Oryginalnie przy monitoringu wnętrza to nie komfort zasila lampki tylne.
Na początku podłączyłem jak na schematach w tym temacie zasilanie lampek (pin 3 w każdej z nich) z modułu komfortu. Jaki był efekt? Wszystko działało, kontrola, lampki. Normalnie bajka. Jedno ale - moduł nie "zasypia"(przez 5 dni mu się nie udało) i ciągnie dużo prądu - dorzuca prawie 100mA, a to już sporo, co po tych 5 dniach skutkowało zimą uniemożliwieniem rozruchu. Oczywiście przełącznik normalnie się świecił, wszystko było git. Postanowiłem zrobić próbę wg powyższych schematów (fragmenty org). I wszystko działa, a pobór pozostał tym razem mały.

Podziękowania dla Qto
Ostatnio zmieniony pn wrz 08, 2014 04:07 przez Noxi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: kamil1555 » ndz wrz 07, 2014 18:16

karolsiny pisze: Podaj gdzie wprowadzic zmiany?
Wtyczka 4-pinowa uciac przewod czerwono-niebieski i pociagnac plusa, ktory jest staly tzn. przed przekreceniem kluczyka?
I to samo tyczy sie wtyczki 6-pinowej?
To co robimy z tym starym kabelkiem czerwono-niebieskim od starej wtyczki? Wisi bezuzytecznie?
U mnie moduł zasypia normalnie, a plusa do lampek wziąłem z wtyczki do drzwi tylnych kabel czerwono/biały. Tak, czerwono/niebieski jest niepotrzebny zaizoluj go i po sprawie.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » ndz wrz 07, 2014 18:45

Noxi pisze:Po kilku ważnych rozmowach zacząłem się bardzo mocno zastanawiać i wertować wszelakie dostępne schematy.
Do czego doszedłem?
Obrazek
Otóż lampki mają inne podłączenie niż w całym tym temacie. Komfort przy monitoringu nie zasila lampek tylnych.
Podłączyłem jak na schemacie zasilanie lampek pod pin 3 w każdej z modułu komfortu. Jaki był efekt? Wszystko działa, kontrola działa, lampki też. Bajka. Jedno ale - moduł nie "zasypia" i ciągnie dużo prądu - prawie 100mA dorzuca, a to już sporo. Przełącznik normalnie się świecił, wszystko git. Zrobiłem próbę wg powyższych schematów. I wszystko działa, pobór mały.

Podziękowania dla Qto,

Czyli wedlug ktorego rysunku robiles?? Ten pierwszy,ktory narysowalem czy ten drugi, ktory narysowalem??
I czy cos poprawic jesli kazdy z nich jest zly?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Qto » ndz wrz 07, 2014 20:05

karolsiny, stały plus to stały plus...można wziąć z furtki jak to zrobił kamil1555, jak się nie ma co robić to można z akumulatora...ale jak robisz jakieś rysunki to mógłbyś zrobić tak jak jest w oryginale - stały plus z bezpiecznika nr 12



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » ndz wrz 07, 2014 21:04

Qto pisze:karolsiny, stały plus to stały plus...można wziąć z furtki jak to zrobił kamil1555, jak się nie ma co robić to można z akumulatora...ale jak robisz jakieś rysunki to mógłbyś zrobić tak jak jest w oryginale - stały plus z bezpiecznika nr 12
Na drugim rysunku jest staly plus z bezpiecznika:). Czyli chyba wszystko jest jasne, drugi schemat jest prawidlowy.



Awatar użytkownika
Razor1711
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn maja 24, 2010 15:58
Lokalizacja: Włocławek

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Razor1711 » pn wrz 15, 2014 21:39

Fotki by się zdało odświeżyć.
Kupiłem podsufitkę z takimi czujnikami i kablami aż do słupka z przodu. Mam pytanie które to są kable (prądowy i masowy) co idą do oświetlenia. Jak wyjąć szkiełko by wymienić żarówkę?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » pn wrz 15, 2014 23:38

Razor1711 pisze:Fotki by się zdało odświeżyć.
Kupiłem podsufitkę z takimi czujnikami i kablami aż do słupka z przodu. Mam pytanie które to są kable (prądowy i masowy) co idą do oświetlenia. Jak wyjąć szkiełko by wymienić żarówkę?
Narazie autko mam u mechanika wiec przewodów nie podam. Szkielko wyciagniesz cienkim narzedziem, ja uzylem nozyka. Co do wymiany zarowki od strony gdzie jest podany numer seryjny lampki sa 4 zaczepy, kazdy z nich lekko odchyl powoli do gory wyciagajac plastik z gniazdem na wtyczke. Jak wyciagniesz calosc (delikatnie) bo sa tasmy zobaczysz mala plytke drukowana z zarowka, wyciagnij plytke drukowana, odkrec ten czarny plastik i wyciagnij, podmieniasz zarowke i skladasz w odwrotna strone, jest jeden mankament, tego plastiku juz tak latwo nie zlozysz,tzn.latwo jest jak sie wie jak sie sklada,ale na poczatku tez mialem problem, wloz tylni plastik do polowy zatrzaskow, potem plaskim wkretakiem od strony szkielka zobaczysz,ze masz...taki metal "miedziany",musisz go podwazyc zeby plytka weszla pomiedzy ten metal i jak wejdzie wtedy znowu wciskasz pamietajac o odchyleniuu plastiku.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Skrzak » wt wrz 16, 2014 18:24

Podłączyłem stały plus do tych lampek zamiast czerwono niebieskiego z komfortu i alarm sam mi się włącza...
Dodam, że mam też dołożony alarm, który się uzbraja po iluś tam sekundach po zamknięciu, chyba po 30. Alarm włącza się samoczynnie ale losowo raz klakson (fabryczny) a innym razem dołożony czyli dodatkowa syrena. Mam wrażenie, że te dwa alarmy mają podobne czasy uzbrojenia i jak jeden się uzbroi to jak drugi później daje jakiś impuls to pierwszy włącza syrenę. A chciałem mieć dwa alarmy... chyba nic z tego. Pewnie nic mi nie doradzicie bo z dołożonym alarmem to wróżenie z fusów.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Noxi » śr wrz 17, 2014 03:38

Razor1711 pisze:Fotki by się zdało odświeżyć.
Kupiłem podsufitkę z takimi czujnikami i kablami aż do słupka z przodu. Mam pytanie które to są kable (prądowy i masowy) co idą do oświetlenia. Jak wyjąć szkiełko by wymienić żarówkę?
Aby wymienić żarówkę nie rozkładaj lampki, to chore:D
Jeżeli chodzi o lampki z kontrolą wnętrza, o których jest temat to zdemontuj lampkę z podsufitki podważając metalową blokadkę. Mając lampeczkę w ręku najzwyczajniej w świece najdosadniej mówiąc "od dupy strony" przekręć wkrętakiem płaskim 3-4mm oprawkę żarówki i wyjmij całość. Na wkrętak jest stosowne miejsce, do tego celu. W razie kłopotów napisz PW, wyjmę lampkę i zrobię foto.

Do kolegi Skrzak, jeżeli przed podłączeniem plusa stałego było OK, a po podaniu stałego plusa jest źle, to musiałeś popsuć podłączenie i zrobić jakies zwarcie do masy - to moje zdanie. Swoją drogą ciekawe, że jednak są forumowicze z lampkami i kontrolą, a nikt nie chciał zmierzyć poboru prądu.
Pozdrawiam



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Skrzak » śr wrz 17, 2014 08:30

Noxi, przed podłączeniem stałego plusa było okej, lampki działały, klakson się włączał jak drzwi otworzyłem od środka ale czujniki z lampek nie działały.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » śr paź 01, 2014 14:41

Gdzie oryginalnie znajduje sie przycisk kontroli wnetrza w Passatach skoro oryginalnie w Golfach tego nie ma?? Jakies foto by sie przydalo.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Skrzak » czw paź 02, 2014 09:20

W golfach jest ten przycisk oryginalnie - u dołu środkowego słupka, na czarnym plastiku.



szczyku

Re: Odp: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: szczyku » czw paź 02, 2014 21:37

karolsiny pisze:skoro oryginalnie w Golfach tego nie ma?? Jakies foto by sie przydalo.
Bzdura, było to ori w golfach, na słupku środkowym przy siedzeniu. Jak na foto w poradzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości