[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

SexiMiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 14, 2015 13:48

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: SexiMiki » sob cze 18, 2016 22:38

Pytanko co do montażu dużego lustra od angola. Jak mam sterowane manualne, to od angola oczywiscie też musi być manualne tak ?? Czy idzie to jakoś obejść, żeby elektrycznie pasował ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » ndz cze 19, 2016 12:33

Garrison pisze:dowiedziałem się za to, że mam alarm dokładany. W zasadzie nie wiem jak odróżnić dokładany od oryginalnego. Powiedziano mi, że jak jest dokładany, to auto samo się zamyka jeśli po otworzeniu z pilota nie będą otwierane drzwi - u mnie to występuje, ale czy to prawda?
fabryczny centralny zamek ma taką opcję...
jak odróżnić dokładany alarm od seryjnego? Zwykle jest w komplecie nieoryginalny pilot...czasami jest to scyzoryk po którym amator na początku nie pozna że to dokładany chińczyk... Czasami po chińskich pilotach nie ma już śladu bo się rozsypały, ale zawsze w przypadku dokładanego alarmu (czy też centralnego zamka) musi być jakaś dodatkowa puszka w aucie (centralka), małe czarne pudełeczko do którego dochodzą kable.
Garrison pisze:jak się ma zmiana modułu do dokładanego alarmu?
zwykle można pominąć tą kwestię... zazwyczaj dokładany pilot obsługuje dwa alarmy, ale może być tak, że w nowym komforcie bezie ustawione aby tylko otwarcie auta z pilota nie włączyło alarmu (czyli otwarcie kluczykiem włącza alarm)...i wtedy otwarcie chińskim pilotem włączy fabryczny alarm gdyż centralka nie będzie miałą sygnału z fabrycznego pilota - nie wiem czy zrozumiale napisałem.
Garrison pisze:rozbierając osłony nad nogami kierowcy, to nie widziałem żadnej puszki, teraz nieco dziwnie wygląda to okrągłe coś pod sterownikiem centralnego - czyżby to było to? Jakaś syrena?
możesz zaznaczyć o co chodzi?



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Garrison » ndz cze 19, 2016 23:10

Qto pisze:
Garrison pisze:dowiedziałem się za to, że mam alarm dokładany. W zasadzie nie wiem jak odróżnić dokładany od oryginalnego. Powiedziano mi, że jak jest dokładany, to auto samo się zamyka jeśli po otworzeniu z pilota nie będą otwierane drzwi - u mnie to występuje, ale czy to prawda?
fabryczny centralny zamek ma taką opcję...
jak odróżnić dokładany alarm od seryjnego? Zwykle jest w komplecie nieoryginalny pilot...czasami jest to scyzoryk po którym amator na początku nie pozna że to dokładany chińczyk... Czasami po chińskich pilotach nie ma już śladu bo się rozsypały, ale zawsze w przypadku dokładanego alarmu (czy też centralnego zamka) musi być jakaś dodatkowa puszka w aucie (centralka), małe czarne pudełeczko do którego dochodzą kable.
Garrison pisze:jak się ma zmiana modułu do dokładanego alarmu?
zwykle można pominąć tą kwestię... zazwyczaj dokładany pilot obsługuje dwa alarmy, ale może być tak, że w nowym komforcie bezie ustawione aby tylko otwarcie auta z pilota nie włączyło alarmu (czyli otwarcie kluczykiem włącza alarm)...i wtedy otwarcie chińskim pilotem włączy fabryczny alarm gdyż centralka nie będzie miałą sygnału z fabrycznego pilota - nie wiem czy zrozumiale napisałem.
Garrison pisze:rozbierając osłony nad nogami kierowcy, to nie widziałem żadnej puszki, teraz nieco dziwnie wygląda to okrągłe coś pod sterownikiem centralnego - czyżby to było to? Jakaś syrena?
możesz zaznaczyć o co chodzi?
Z aktywacją zamka przez niefabrycznego pilota napisałeś wystarczająco zrozumiale, bym ogarnął o co chodzi. W zasadzie pilot wygląda jak oryginalny, ale kij go tam wie. Nawet nie rozłożę bo chyba nim okopy burzono i trzyma się na super glue odkąd kupiłem auto. W każdym razie element, o który mi chodzi, to właśnie ten:

Obrazek

Jeśli chodzi o sprzęt na słupku A, po którym osoba kodująca stwierdziła, że alarm jest dokładany, to jest to wysoko. Prawie przy samym górnym końcu słupka naprzeciw kierowcy. Zdjęcie tylko obrazuje czujkę (czy co to tam jest), ogółem jest to okrągłe, podłużne, z kablem wchodzącym pod tapicerkę właśnie tegoż słupka. Niestety zdjęć własnych na chwilę obecną nie mam.

Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » pn cze 20, 2016 08:09

Na pierwszym zdjęciu jest punkt masowy :kac: ...a na drugim czujnik ruchu - cza iść po kabelku, pewnie dojdziesz do centralki



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Garrison » wt cze 21, 2016 02:20

Qto pisze:Na pierwszym zdjęciu jest punkt masowy :kac: ...a na drugim czujnik ruchu - cza iść po kabelku, pewnie dojdziesz do centralki
Czyli nie musi być to dokładany alarm? :D Na logikę to stary Niemiec nie biorąc elektrycznych szyb, ale biorąc centralny, to wątpię, by dokładał potem niefabryczny alarm :D

#edit.

Dziś doszły mi wszelkie bebechy, a wraz z tym moduł komfortu 1J0 959 799 AH. Porównuję go z 1J0 962 258N przy pomocy zdjęć z sieci, by określić, które kable mam i wygląda to tak:

Beżowa wtyczka:
T15/1 - brązowy kabelek z czerwonymi paskami.
T15/6 - ma być coś do pinu 3/1 trąbki alarmu z własnym zasilaniem. Niestety nie mam tego kabla i nie mam nawet pojęcia, gdzie tego pinu szukać.
T15/7 - gruby czarny kabel, ale widzę, że łączy się również przeźroczystym kablem T15/10 (tak, kable są złączone w jeden, ale wychodzą z dwóch miejsc).
T15/11 - gruby czarno-żółty. Jest to opcja do
T15/12 - gruby czerwony z żółtym paskiem.
T15/13 - gruby czarny z zielonym paskiem.
T15/14 - gruby czarny z białym paskiem.
T15/15 - gruby czerwony z czarnym paskiem.

Ogółem wygląda to tak, że pokrywa się prawdopodobnie cała wtyczka z tym, co mam obecnie, czyli... Po prostu przepiąć? Skoro kupiłem to z Varianta i wtyczki się zgadzają (a przynajmniej kable), to przełożyć jedną i z głowy? :D

Niebieska wtyczka... Tutaj niestety niebieską mam tylko w AH, a przy N biała i zielona. To, co się dopatrzyłem, to:
T23/1 - brązowo czarny. Niestety widzę, że są dwa takie, a nie ma opisane, więc będę musiał porównać szerokość pasków przy ewentualnym przepięciu.
T23/14 - niebiesko-biały. Zdaje się być identyczny.
T23/19 - zielony też.

Ogółem tutaj ze zdjęciami niewiele wskóram - to chyba pozostanie do ogarnięcia na żywo... Jest jednak pewien "problem". W opisie T23/2 jest pusty, a u mnie znajduje się tutaj brązowy kabel z niebieskimi paskami. T23/4 mam zielono-brązowy z żółtymi pręgami. T23/13 - kabel brązowo fioletowy.T23/21 - zielono-brązowy.

Cała reszta zgodnie z opisem. Zatem te nadmiarowe kable, których zostały u mnie resztki, a według opisu ma ich nie być, to je po prostu wyjąć?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Skrzak » pt lip 01, 2016 16:45

Noxi pisze:Jak na moje oko na pin T23/2 powinna zostać podana masa z szeregu podzespołów tylnej klapy określonych jako E234,E232 oraz F124(są specyficznie połączone szeregowo), co wyzwala sygnał napięciowy do siłownika T23/18
Szajse, jak kupiłem golfa to ten T23/2 był odłączony ale klamka klapy działała. Jak mi ze 2 miechy temu przestało działać to podłączyłem pod T23/2 i otwiera, ale dziś zczaiłem że przy zamkniętym wszystkim i włączonym alarmie, klamka otwiera klapę i włącza się alarm. Do momentu gdy przestało działać otwieranie klamką z odłączonym T23/2 to przy uzbrojonym alarmie nie można było otworzyć klapy. Teraz kumam czemu Holender odłączył T32/2. Ale pod co mógł mieć to podłączone? Dodam, że Holenderski patent przestał działać ja spięci zrobiłem ale wszystkie bezpieczniki są okej i na aku a w skrzynce bezpieczników. Czy są gdziepś jeszcze jakieś bezpieczniki? Czy komfort z Bory ma to samo kodowanie co mk4 variant? To bym podmienił dla testu.

Edit: Dodatkowy objaw dziwności (oprócz możliwości otwarcia klapy gdy wszystko zaryglowane) to jak z pilota otworzę auto i dalej otwieram klamką klapę to siłownik klamki działa tak że co mniej więcej 1/4 sekundy się uruchamia gdy trzyma się klamkę cały czas. Wcześniej tak nie było, a dokładnie to wygląda tak że jak otwieram klapę i podnoszę ją do góry klapę, to zanim puszczę klamkę to siłownik uruchamia się ze cztery razy...



Pelo11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 06, 2016 09:42
Lokalizacja: Pomorze

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Pelo11 » wt wrz 06, 2016 10:18

Witam Panowie
Jestem tu nowy i przestudiowalem już wątek tej rozmowy o montażu el.szyb, bo taki problem mnie właśnie dotyczy. Jednak po przeczytaniu około 20str. Mam już taki mentlik w glowi że wolę poprostu zapytać licząc na wasze doświadczenie i wiedzę.

ZATEM...
Chciałbym zamontować el.szyby w moim aucie
Golf 4 99r. 3D
-Moduł komfortu w aucie to 1C0962258N
Trzy kostki Beżowa-Zielona-Szara

Kupiłem już potrzebne fanty
-Boczki+panele sterujące
-Wiązki dzrzwi L i R
-Blachy z prowadnicami
-Silniczki 1C..........

PYTANIA
1-Czy mogę się wpiąć w instalację obecnego modułu czy koniecznie trzeba kupić inny???
2-Czy podłączenie el.luster jest konieczne by wszysyko grało jeżeli tych luster teraz nie mam? Dorzuciłbym je później jak już kupię.
3-Pomozecie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt wrz 06, 2016 17:29

Pelo11, słabo przestudiowałeś...

1. To co masz to sterownik centralnego zamka - trzeba wymienić. Skoro wybrałeś silniczki 1C, to...obecne piloty nie będą pasowały do komfortu 1C - chcąc mieć piloty, musisz dokupić pasujące. Wybierając komfort 1J piloty zostają i brązowa wtyczka od obecnego sterownika także zostaje.
2. Nie jest konieczne



Pelo11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 06, 2016 09:42
Lokalizacja: Pomorze

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Pelo11 » wt wrz 06, 2016 17:52

1.To że jest to sterownik centralnego to akurat doczytałem, ale myślałem że można się do tego doczepic po odpowiednich kabelkach. Ale ok poszukam nowego.

2.Wybrałem Silniczki 1C... Sugerując się tym że na module było 1C....
W takim razie obecny moduł ma oznaczenie 1C... Lecz nie ma CANa.

3.Szukając nowego modułu powinienem szukać
-na trzy gniazda?
-Z oznaczeniem 1C... (następstwem tego jest zmiana pilota)+ już kupiony i czeka licznik 1/2fis, który bd wymagał CANa



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt wrz 06, 2016 18:32

nie ma can, bo to ne jest moduł...było o tym pisane
nowy komfort ma być na dwie wtyczki...jeśli nowy licznik będzie immo3 to wszystko będzie ok



Pelo11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 06, 2016 09:42
Lokalizacja: Pomorze

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Pelo11 » śr wrz 07, 2016 12:02

Jeśli już kupię ten nowy moduł z CANem to wiązki centralne te od modułu też muszę zmienić czy ta obecną będzie pasować, ale wpięte będą tylko dwie kości (kolor szary i beżowy)?+doprowadzone dodatkowe kabilki do kostek przy drzwiach.

Ma być to moduł z CANem 1C0........(LITERKA)?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » śr wrz 07, 2016 13:09

większość potrzebnych kabli jest, brakuje przewodów can między modułem a slupkami..kable trzeba przelozyc do wtyczek pasujących do nowego modułu - wtyczki są inne. nr modułu znajdziesz w temacie...



Pelo11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 06, 2016 09:42
Lokalizacja: Pomorze

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Pelo11 » sob wrz 24, 2016 21:58

Pytanko
Czy jeżeli chce założyć do MK4 HB moduł 1C0 959 799B i jest on z sedana
Czy to w czymś przeszkadza, czy wiązka sedana różni się od HB?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1665
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: G0 Karcio » ndz wrz 25, 2016 07:31

Komfort czy to HB, Cabrio, Sedan (Bora) czy Variant to jest wszystko to samo nawet jak komfort kupisz np.z Passata B5 (nie tylko golf) to też można zastosować, ważny jest numer jaki chcesz założyć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości