[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

luke_bdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 18, 2016 01:14

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: luke_bdg » pn sty 18, 2016 01:25

Witam,

Panowie proszę Was o pomoc.
Mianowicie posiadam Golfa 4 Kombi 2001.06 z modułem komfortu od centralnego zamka tj. : 1C0962258AA
Zakupiłem komplety boczków, przełączników, silników 1J1959801C oraz 1J1959802C.

Czy mój moduł konf. obsłuży te silniki?

O ile nie, czy jak kupię moduł od dawcy, który jest z 2001.03 wystarczy przełożyć moduły? Czy będzie działać po staremu zamek centralny?



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: kamil1555 » pn sty 18, 2016 09:40

luke_bdg pisze:Witam,

Panowie proszę Was o pomoc.
Mianowicie posiadam Golfa 4 Kombi 2001.06 z modułem komfortu od centralnego zamka tj. : 1C0962258AA
Zakupiłem komplety boczków, przełączników, silników 1J1959801C oraz 1J1959802C.

Czy mój moduł konf. obsłuży te silniki?

O ile nie, czy jak kupię moduł od dawcy, który jest z 2001.03 wystarczy przełożyć moduły? Czy będzie działać po staremu zamek centralny?
Nie obsłuży , bo to nie jest moduł komfortu tylko moduł centralnego zamka i to bez pilota. Te silniczki obsłuży moduł 1J0 959 799AH. Zamek centralny wszędzie jest taki sam niezależnie od modułu, lecz zapomnij, że po prostu wepniesz inny moduł i będzie ok. Wtyczki mają zupełnie inne piny, a do tego do drzwi muszą być doprowadzone przewody do szyb elektrycznych. Jeśli chcesz to zrobić czeka Ciebie zabawa jak na pierwszej stronie tego tematu.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » pn sty 18, 2016 10:29

luke_bdg, tak jak kamil1555 napisał + kupno jeszcze dwóch silniczków bo na komfortach z mk4 nie zrobisz tylko przodu w prądzie i żeby centralny z tyłu działał.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: kamil1555 » pn sty 18, 2016 11:16

Qto pisze:luke_bdg, tak jak kamil1555 napisał + kupno jeszcze dwóch silniczków bo na komfortach z mk4 nie zrobisz tylko przodu w prądzie i żeby centralny z tyłu działał.
Jest opcja , aby to zrobić. Czasami w passatach tak się robi, bo moduły komfortu 1C0 959 799A są drogie i zamiast tego wstawia się 1C0 959 799B i tył łączy z przodem, ale ma to pewne minusy, lecz działa i wyklucza błędy mikrostyków z tyłu bez wymiany zamków.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

luke_bdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 18, 2016 01:14

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: luke_bdg » pn sty 18, 2016 12:12

Dzięki za tak szybką odpowiedź.
W takim razie mam pytanie, czy jak dorzucę kolejny moduł komfortu współpracujący z silniczkami szyb wedle schemat tj. samo zasilanie i komunikacja z silniczkami.
Oczywiście nie komunikując go z pozostałymi sterownikami na pokładzie będą działać mi same przenie szyby?
Dodam, że posiadam również wiązki z drzwi.

Obrazek
A22 Moduł komfortu



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: kamil1555 » pn sty 18, 2016 13:39

Powiem krótko nie rób tak. Albo robić tak jak producent zalecił, albo wcale, bo potem będą cyrki, ze to nie działa i to. Do tego ciekawe by było dwa moduły komfortu na lini k. Jeśli chcesz i nie boisz się lutownicy to po prostu weź pełny schemat i przerób wszystko tak jak być powinno. Wiązki drzwi swoją drogą, ale chodzi o wiązkę do drzwi. Bo musisz mieć zasilanie do szyb i inne. Tego nie ma w samym centralnym zamku i szybach na korbę. Przerabiałem całe auto stąd wiem ile to pracy.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

luke_bdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 18, 2016 01:14

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: luke_bdg » wt sty 19, 2016 21:41

Panowie macie może na odsprzedaż wtyczki do modułu 1J0 959 799AH, albo namiary na jakiś sklep?
Na allegro znalazłem tylko 1J0962623.
Spróbuję jednak opcji z dołożeniem drugiego modułu, tylko do sterowania szybami i opcjonalnie lusterkami, o ile uda mi przełożyć środki z elektrycznych lusterek do manualnych.
Mam lusterka od Passata, ale innego koloru.
Bo jak nie założę elektrycznych lusterek zostanie mi opcja sterowania szybami tylko po stronie kierowcy.



borzo
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 11, 2012 18:12
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: borzo » śr sty 20, 2016 20:47

luke_bdg, przerabiałem całą wiązkę żeby z manuala z centralem zrobić i kombinowałem nad podłączeniem 2 modułów. mniej roboty z przeróbką bo jest połowa pinów zgodna z obecnymi dokładasz praktycznie tylko sterowanie przyciskami, zasilanie do silniczków, podświetlanie i w jednym masz wiązke do lusterek. co do luster z passata. Pasuje wszystko w obudowe golfa lecz wtyczka do lusterek jest inna, albo dokup wtyczkę albo zrób na złączki



luke_bdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 18, 2016 01:14

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: luke_bdg » sob sty 23, 2016 21:17

borzo, z tymi próbami z dwoma modułami udało Ci się? Bo obawiam się tego o czym napisał Qto
Qto pisze:luke_bdg, tak jak kamil1555 napisał + kupno jeszcze dwóch silniczków bo na komfortach z mk4 nie zrobisz tylko przodu w prądzie i żeby centralny z tyłu działał.
I tak sobie myślę, że jedynym uniedogodnieniom będzie brak domykania szyb. To nie jest dla mnie problem bo i tak dołożyłem już uniwersalny alarm z osobnymi pilotami, tak więc nie będę kombinował ze "Scyzorykami". Przyciski z panelu w boczku kierowcy sterujące zamkiem centralnym podłącze do masy
i będę sterował po prostu podając masę do istniejącego modułu tj. zamykał i otwierał wszystkie drzwi
(np. jak wiozę dzieciaki). Podając dwa razy masę na zamknięcie zostawia mi otwarte drzwi kierowcy za zamyka pozostałe.
O ile nie uda mi się zorganizować wtyczek do nowego modułu to przylutuję przewody do płytki
i w tygodniu podłączę według schematu na biurku i jak będzie to działało montuję do auta.
Z tego co mierzyłem bez problemu wejdą mi dwie wiązki w otworach po między drzwiami, a karoserią.
Mam nadzieję, że będzie mi to działało jak nie będę miał podłączonych tylnych silniczków.



Wymiocik19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob mar 14, 2015 19:59

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Wymiocik19 » ndz sty 24, 2016 16:08

Siema . Cały ten post jest elegancko opisany tylko szkoda ze nie ma nikt zdjęć co i jak krok po kroku . Abardzo by sie przydały ba bede sie bral jutro za robienie elektryki



borzo
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 11, 2012 18:12
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: borzo » pn sty 25, 2016 22:48

które zdjęcia potrzebujesz ?!



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: piotrb79 » czw sty 28, 2016 17:19

Ja mam takie pytanie czy jeżeli podłącze do beżowej wtyczki tylko kable od włącznika awaryjnych i na tych kablach będę miał założone bezpieczniki po 10A to muszę jeszcze z wtyczki ciągnąć któryś z kabli T15/12 lub T15/15?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » czw sty 28, 2016 23:18

piotrb79, T15/15 musi być



luke_bdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 18, 2016 01:14

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: luke_bdg » ndz sty 31, 2016 22:19

Szanowni koledzy przez weekend podłączyłem wszytko tj. opcja z dwoma modułami i wszytko śmiga. Udało mi się wcisnąć drugi moduł nad pierwszym. Najwięcej zabawy było z lusterkami. Wyciągniecie starych linek i przełożenie przewodów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości