MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

greg

MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Post autor: greg » ndz wrz 14, 2008 11:02

temat zakładam chociaż już mnie nie dotyczy ale.. wiem że kilka osób chciało zmienić gałkę na inną z mocniejszej wersji i zawsze uzyskiwało odpowiedź że nie pasuje bo inna średnica jest drążka. Ponieważ zachorowałem na zmianę mieszka z ramką chrom (orginał nie podróba) trafiłem na allegro gałkę drewnianą 6 biegów z mieszkiem. Przyszła no i faktycznie inna średnica.
Krótkie oględziny i wyszła prawda - gałki zewnętrznie są identyczne ale.. wewnątrz wklejony jest plastik który odpowiada z mocowanie na drążku i .. ten plastik trzeba z drewnianej wydłubać a orginalną którą posiadaliśmy gałkę zniszczyć odzyskując potrzebny plastik. Następnie dokonujemy zamiany plastików - nasz z 1,4 wklejamy do środka gałki - oczywiście - idealnie nie pasował - szlifiereczka i zmiana górnej części a dokładniej średnicy na taką jak w mocniejszej wersji i klej. Teraz pozostał problem - ilość biegów - potrzeba 5 a ja miałem na gałce 6 - podważamy i odrywamy kółko z ilością biegów - wklejamy ze starej gałki.
Żałuję że podczas pracy nie zrobiłem fotek więc dam tylko kilka
Obrazek
Obrazek
to jest element wydłubany z zakupionej gałki (gałka oczywiście nie uszkodzona)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » ndz wrz 14, 2008 11:11

masz w 1.4 climatronic greg ??



greg

Post autor: greg » ndz wrz 14, 2008 11:15

lukjar7 pisze:masz w 1.4 climatronic greg ??
nom - sam zamontowałem a teraz już gratki czekają żeby zrobić to w szwagra golfie 1,4 :bigok:

webasto też mam i grzane siedzenia i lusterko fotochrom - jeszcze elektryka szyb (ukończyć + centralny) oraz w końcu znaleźć pełny fis i będzie pełnia tego co bym chciał mieć w nim
Ostatnio zmieniony ndz wrz 14, 2008 11:17 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



foxik82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: foxik82 » wt paź 21, 2008 13:58

Pytanko mam odnośnie wymiany gałki - czy po zdjęciu opaski metalowej bez problemu udało Ci się zdjąć gałkę z drążka?
Próbowałem ostatnio wymienić mieszek, rozgiąłem opaskę ale nadal gałak nie chce "zejść" z drążka. Czy są jakieś inne zabezpieczenia?
pozdrawiam



greg

Post autor: greg » wt paź 21, 2008 14:12

tylko ta opaska



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » pn gru 22, 2008 13:07

Mam pytanko odnośnie wymiany samego kółka z układem biegów na gałce. U mnie ten pierścień pseudochromowy się wykruszył, i wygląda obskurnie.. Czy można to wymienić bez wymiany gałki, czy to się da jako całość podważyć i wymienić na nowe? Podejrzewam, że musiał bym szukać używki, bo ori nie sprzedają samego tego elementu..



greg

Post autor: greg » pn gru 22, 2008 16:10

Pablitto pisze:Czy można to wymienić bez wymiany gałki, czy to się da jako całość podważyć i wymienić na nowe?
da się



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Post autor: thomas1919 » pn sie 17, 2009 09:31

Cześć Grzegorz. Jesteś w stanie podać nr katalogowy srebrnej ramki lub kpl z mieszkiem jeśli są połączone na stałe?

Udało mi się znaleźć tylko do paska W8 - http://www.passatplus.de/umbauteile/sch ... tknauf.htm
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2009 10:01 przez thomas1919, łącznie zmieniany 3 razy.



PePe_xXx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:46
Lokalizacja: Tarnów/Lublin

Post autor: PePe_xXx » pn sie 17, 2009 23:10

Panowie (lub Panie), poratujcie proszę. W jaki sposób mogę się pozbyć gałki z Golfa MK3 Variant z '95? Gałka razem z mieszkiem. Chcę zamontować nowy mieszek i gałę, ale nijak nie wiem jak się do niej zabrać, co by niczego nie zniszczyć [pierwszy samochodzik].



greg

Post autor: greg » wt sie 18, 2009 08:10

najpierw odepnij plastik razem z mieszkiem i daj go do góry a potem możesz odpiać zapinkę i zdjać gałkę
Obrazek



Awatar użytkownika
mateuszeksz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn paź 11, 2010 19:29

MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Post autor: mateuszeksz » pn maja 30, 2011 16:10

Ja u siebie miałem jakąś tandetną gałkę. Kupiłem używkę oryginalnej jednak średnica za duża. Znacie inne sposoby montażu gałki?



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Post autor: zimnylech » pt sie 05, 2011 01:12

musze zrobic jak greg ,ale dam rade


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Post autor: Matifcb » pn kwie 02, 2012 01:23

witam jestem przed zmiana mieszka w golfie 4 z 99 roku. Wyjalem ramke i wedlug instrukcji trzeba rozciagnac metalowa czesc na okolo zeby ja powiekszyc ze niby ma sie zsunac po drazku i to mi umozliwi odkrecenie? galki i zalozenie mieszka? mam problem z ta metalowa czescia czy mam srubokretem w ta odstajaca czesc rozciagac to ? troche mi sie to wydaje ciezkie + zeby to pozniej zlozyc dobrze


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Post autor: Matifcb » czw kwie 05, 2012 14:10

Witam ponownie dzis rozwalilem pierscien ale te czesci nadal trzymaja rownie mocno jak z nim. trzyma to na jakies zatrzaski ale nie wiem ktora czesc od ktorej probowac i JAK odseparowac. Obrazek
Obrazek

ktora czesc czy te zaznaczona na czerwono czy niebiesko od siebie teraz musze odciagnac i jak to zrobic bo te zaczepy naprawde mocno trzymaja Obrazek


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości