MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

djadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 04, 2015 13:25

MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Post autor: djadi » wt lip 07, 2015 22:24

Rozszerzę trochę temat wymiany gałki.
Dziś dokonałem tej operacji na dwóch gałkach.
W pierwszej wystarczyło chwycić środkowy plastik kombinerkami i dość energicznie próbować kręcić dookoła, jednocześnie odciągając go od drewna. Po około minucie klej puścił.
Druga gałka była solidniej przytwierdzona z plastikiem. Do jego wydłubania użyłem wkrętarki z małym wiertłem (1,5 - 2) i dremelera z końcówką z tarczą.
Tutaj można zastosować dwa rozwiązania - albo ciachanie/nawiercanie i odciąganie plastiku po kawałeczku...
Albo ucięcie plastiku zaraz przy końcu drewna gałki (zostawiając sobie kawałeczek na chwyt), wtedy umożliwiamy sobie dostęp mała tarczą do środka i tam robimy dookolne nacięcie, po czym wyciągamy górę kombinerkami delikatnie podważając krawędź cienkim śrubokrętem. Gdyby to co zostało nadal nie chciało wyjść, możemy sobie pomóc pobijając przez otwór, który ukazuje się po ściągnięciu zaślepki z góry gałki.
Powodzenia :pub:



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: MK4 - 1,4 - wymiana gałki na inną np drewnianą

Post autor: locarno_old » czw paź 17, 2019 14:47

Po wydłubaniu tego plastiku z drewnianej gałki tak to wyglada. nie mam pojecia jak przelozyc tu ten plastik ze starej galki.
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości