[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: szakulvip » wt lut 26, 2013 10:52

Sztomel pisze:pytać o wszelkie komplety naprawcze w serwisie Skody
mają je od ręki czy trzeba czekać?


Obrazek

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: figurel » wt lut 26, 2013 19:43

JacekTDI pisze:Witam, albo jestem ślepy albo nie ma... jak wyciągnąć z kalpy klamkę w MKIV hatchback ? Odkeciłem 2 śruby torxy, a klamka dalej siedzi jak przyspawana....
Obrazek

Klamra zabezpieczająca jest widoczna na zdjęciu na drugiej stronie tego tematu. To ją trzeba zdjąć aby klamka wyszła.



Awatar użytkownika
neo1506
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 08, 2012 09:53
Lokalizacja: Katowice

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: neo1506 » sob mar 02, 2013 18:23

Witam. Moja wkładka z zamka bagażnika, podczas próby reanimacji, rozleciała się w drobny mak (skorodowana była że aż kluczyk nie chciał wejść do zamka). Dowiedzieć się chciałem czy można dokupić całą wkładkę ? Czy wkładki ze Skody pasują do Volkswagena i ewentualnie z których modeli mam szukać ?



Awatar użytkownika
gentlemann
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: pn paź 15, 2012 18:10
Lokalizacja: Słupsk

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: gentlemann » wt mar 05, 2013 23:40

Z tego co wiem to bodajże żadna wkładka od skody nie pasuje do golfa. Raczej tylko z mechanizmem na alleg ;)



Awatar użytkownika
gentlemann
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: pn paź 15, 2012 18:10
Lokalizacja: Słupsk

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: gentlemann » ndz mar 10, 2013 12:29

Witam. Wydawać by się mogło, ze w temacie jest wszystko, lecz moim zdaniem brakuje dobrego i przede wszystkim dokładnego zobrazowania tego jak powinno się złożyć wkładkę zamka.
Zapewne część z nas miała problemy z dobrym złożeniem, a może część nie.

1) Zacznijmy od tego, ze trzeba najpierw włożyć podkładkę nr.2
Obrazek
Obrazek
2) Na podkładce nr.2 ustawiam sprężynę tak aby „haczyk” sprężyny zaczepiał o żłobienie w tulei.
Obrazek
Obrazek
3) Na sprężynę naciskamy wiosełkiem, praktycznie do końca aż wiosełko będzie mogło wejść w podkładkę nr.2
Obrazek
4) Śrubokrętem naciągamy sprężynę za jedną z wystających ścianek podkładki nr.2. Cały czas naciskamy wiosełkiem.
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
5) Naciskając wiosełkiem na sprężynę nakładamy podkładkę nr.1 od góry przez wiosełko.
Obrazek
Obrazek
6) Gdy już nałożymy podkładkę nr.1 czas aby całość zapiąć zapinką .
Obrazek
Obrazek
7)Gotowe! :)
Obrazek



Awatar użytkownika
Pioter_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 20:45
Lokalizacja: Warszawa

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Pioter_ » ndz sie 04, 2013 10:19

cześć.

Pytanie mam - ponieważ moja klamka szwankuje (muszę szarpnąć drzwi żeby je otworzyć z zewnątrz) chciałem wymontować zamek i podciągnąć tę linkę przyczepioną do klamki..
no i odkręciłem tę śrubę w drzwiach, próbuję wyciągnąć zamek i ... nic.. czy to możliwe, żeby coś się tam zapiekło tudzież zablokowało?


MK4 Blue Brzydal :-)
1.9 TDI ALH
90KM -> 120 KM

Awatar użytkownika
gentlemann
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: pn paź 15, 2012 18:10
Lokalizacja: Słupsk

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: gentlemann » ndz sie 04, 2013 21:47

zdejmij klamkę, pod klamką będzie śrubka na torx bodajże 20, odkręc ją ale najpierw zdejmij tapicerke drzwi i płytę wygłuszającą. Gdy juz zdejmiesz te elementy, odkręć tą śrubkę , wyjmij ten mechanizm otwierania drzwi, następnie wkręć tą śrubkę w to miejsce. Być może w ogole nie miałeś założonej klamki na zaczepy tego mechanizmy i musiałeś szarpać. też tak kiedyś przez przypadek zrobiłem..



piotrek148
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 10, 2011 23:37

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: piotrek148 » pn sie 12, 2013 18:35

Panowie mam problem z złożeniem wkładki zamka.
Składam wszystko wg poradnika, sprężynka prawidłowo założona a mimo to wkładka wygląda tak:
Obrazek

Podkładka nr 1 odstaje od tulei. Po włożeniu kluczyka mogę praktycznie kręcić dookoła...

Pomóżcie Panowie bo brakuje mi już do tego nerwów. Tyle razy to rozbierałem i składałem że teraz sprężynkę bez problemu zakładam za 1 razem



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Sztomel » pn sie 12, 2013 23:59

gentlemann pisze:Wydawać by się mogło, ze w temacie jest wszystko, lecz moim zdaniem brakuje dobrego i przede wszystkim dokładnego zobrazowania tego jak powinno się złożyć wkładkę zamka.
Z tego co sobie przypominam to wkleiłem specjalnie fotkę z rysunkiem (bodajrze w kolorze żółtym) jak ma być założona sprężyna a jak to każdy sobie będzie robił to już chyba nie trzeba prowadzić za rączkę.
piotrek148 pisze:Składam wszystko wg poradnika, sprężynka prawidłowo założona a mimo to wkładka wygląda tak:
Powiększ (rzeczywiste wymiary: 500 x 835)Obrazek
no jednak nie jest wg poradnika bo wyraźnie nie jest to złożone prawidłowo - musisz temat prześledzić dokładnie kolejny raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
gentlemann
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: pn paź 15, 2012 18:10
Lokalizacja: Słupsk

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: gentlemann » śr sie 14, 2013 00:31

Sztomel, rysunku żadnego nie widziałem. Jeżeli jest ktoś zielony i nie ma specjalnie zdolności technicznych to czasem przyda się dokłady opis. Nie każdy jest wszechstronnie uzdolniony.

piotrek148, rozbierz wszystko od nowa, sprawdz czy nic nie jest brudne, przesmaruj lekko wazeliną techniczną. Postępuj według wskazówek, a wszystko będzie dobrze.



Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: afej » pn paź 14, 2013 19:20

a co jeśli po nałożeniu tulei na karb trzpienia bębenka nie da się nim obracać ? Samo nałożenie już było udręką, bo musiałem manewrować kluczykiem przód/tył, żeby to naszło, ale zaraz po nałożeniu nie idzie tym ruszać.

Jedno w drugie wejdzie, ale jest jakby zablokowane i nie idzie kręcić (kluczyk w środku, zapadki na swoim miejscu)
Obrazek



pawlo221
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 12, 2013 20:56

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: pawlo221 » wt lis 12, 2013 21:55

Witam serdecznie mam pytanko zdemontowałem klamkę bagażnika, zamek rozebrałem na części pierwsze zabrałem się za czyszczenie ale stwierdzam że to trochę nie ma sensu tak bardzo wkładka zamka jest brudna w środku. Chciałbym nabyć nową wkładkę klamki tylnej klapy i tu pojawia się moje pytanie gdzie coś takiego nabyć tylko serwis bo na allegro nie znalazłem... czy np kupić na allegro wkładkę zamka drzwi prawych lub lewych i to będzie pasować? Dzięki za pomoc.



Out
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 23:27

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Out » pn gru 09, 2013 18:40

witam panowie. jestem w trakcie reanimacji zamka klapy tylnej. wszystko wymontowałem jak pokazuje foto porada figurel z 2 strony tego postu. rozebrałem zamek na części pierwsze i zauważyłem ze u mnie w zamku nie było w ogóle tej białej klamry z mikrostykiem. zaznaczonej na czerwono na zdjeciu ponizej:
Obrazek

1. teraz pytanie czy mikrostyk jest odpowiedzialny za oswietlenie bagaznika ? bo nie swiecil dlugo dlugo a teraz swiecil caly czas mimo tego czy klapa bagaznika byla otwarta czy zamknieta.
2. ma ktos jakis schemat gdzie mam podlaczyc ten mikrostyk ?



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i b

Post autor: cinek2004 » wt gru 10, 2013 10:33

Mikrostyk jest w zamku na spodzie klapy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości