[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Out
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 23:27

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Out » wt gru 10, 2013 13:38

To po co jest to jest ta biala klamra z mikrostykiem na wkladce zamka?



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i b

Post autor: cinek2004 » pt gru 13, 2013 11:39

Żeby komfort wiedział w jakiej pozycji jest bębenek zamka.



gringo87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 01, 2014 13:12

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: gringo87 » śr sty 01, 2014 13:40

Witam. Jestem nowy na forum, więc na początku chciałbym wszystkich przywitać. Mój problem przedstawia się następująco:
wymieniłem wiosełko (złamane) oraz gniazdo i podkładkę nr 2 (wytarte wyżłobienie w gnieździe powodowało, że podkładka źle trzymała i cały zamek obracał się).
Poskładałem mechanizm wg instrukcji i wszystko jest ok ale po włożeniu i zamontowaniu zamka i dokręceniu śruby T20 nie mogę zamknąć samochodu. Dodam że po dociśnięciu kluczyka mogę go otworzyć. Kluczyk do zamka wchodzi bez problemu, wszystko chodzi płynnie i nie nic się nie zacina.W związku z tym mam pytanie czy tą śrubę (T20)dokręcamy do oporu czy musi być ona w jakimś konkretnym położeniu? A może został uszkodzony centralny zamek?



Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Boczkowski_D » pt sty 24, 2014 11:58

Ja mam problem z tym, że kluczyk nie powraca samoczynnie do pozycji wyjściowej. Rozebrałem cały bębenek zamka, wyczyściłem, przypiłowałem zapadki, wymieniłem uszkodzone podkładki (bo wcześniej zacinał się w ogóle) i nasmarowałem delikatnie smarem grafitowym. Niestety dalej kluczyk chodzi z wyczuwalnym oporem i nie powraca do pionu jak powinien. Ktoś ma pomysł co może być nie tak?



arons
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 18:04
Lokalizacja: Koszalin

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: arons » pn lut 17, 2014 15:43

Witam. Mam taki problem z zamkiem,rozebralem i złożyłem zgodnie. Z instrukcją, ale po zamontowaniu okazało się że jak zamknę to ten "cyngielek "który jest pomiędzy czarnym ciegnem a klamka cofa się ale już nie wraca na tyle aby go klamka chwyciła.palcem jak go naprowadze wtedy jest ok.czy ktoś wie dlaczego? Czy muszę kupić nowy zamek.
I biała klamra z mikrostykiem w tylnym zamku,musi być, czy może są jakieś różne wersje. Bo u mnie tego nie ma?


ARONS

Awatar użytkownika
yatering
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 543
Rejestracja: sob maja 03, 2008 18:18
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: yatering » ndz mar 02, 2014 15:59

Panowie- macie jakas fotoporade jak wymienic cala klamke? kupilem sobie klamki pod kolor auta i jakos nie moge sie do tego zabrac..zeby wymienic., nie wiem co i jak


Obrazek

_________
mk2 1,8 CL => mk3 1,8GT => mk4 1,9TDI =>Renault Scenic 2,0 DCI

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Qto » ndz mar 02, 2014 19:23

yatering, pierwszy post, piąte zdjęcie...widać zatrzaski na których trzyma się klamka...odpinasz, odchylasz i druga strona klamki sama wyjdzie.



eidemsik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 13, 2014 20:04

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: eidemsik » czw mar 13, 2014 21:09

Witam! Części do naprawy zamka kupiłem w salonie skody w moim mieście. Numery katalogowe:
1U0898001
1U0898002
1U0898006
Za wszystko zapłaciłem 24,09zł. Naprawa nie jest skomplikowana, wszystko dobrze jest tutaj wyjaśnione;).
Pozdrawiam



Dydzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 07:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re:

Post autor: Dydzio » sob mar 22, 2014 17:25

Sztomel pisze:he he, wiedziałem, że tak będzie - zahacza się jej dwa końce na podkładce nr 2 ale trzeba się trochę namęczyć żeby ją naciągnąć w takie położenie :

Obrazek
Dzięki za foto-totorial, bardzo się przydał. Właśnie rzutem na taśmę kupiłem w salonie Skody zestaw naprawczy, złożyłem (niby) jak trzeba, ale:
1. wkładka jest praktycznie cały czas lekko przekrzywiona w lewo (zamykanie jak dobrze pamiętam.
2. na "sucho" jak kręciłem kluczykiem, to podkładka nr. 1 (z fotki) lekko przekręca się z kluczykiem i wyskakuje tym swoim ząbkiem ze swojego miejsca. Sprężynkę dałem nową, tylko wiosełko stare (trochę inne, bo ze Skody). Wydaje mi się, że wkładka się "kończy", mam rację?



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: Cypis876 » wt kwie 15, 2014 21:28

A mam takie pytanie chodzi mi o ta zaslepkę która chroni wnetrze bębenka , ta która odchyla się przy włozeniu kluczyka , u mnie ona nie dochodzi do srodka i dostaje się tam woda jak mozna to naprawić ?



Bobzor1891
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: sob lip 24, 2010 20:39
Kontakt:

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Bobzor1891 » wt lip 08, 2014 10:38

Mam pytanie za 100 pkt.
Czy zamek można złożyć bez tej części: http://images23.fotosik.pl/232/aa62bf8ea6989174.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; (Tulejka blokująca bębenek w gnieździe). Jeśli nie to czy można gdzieś w sklepie to dostać (bo zrobić samemu raczej sie nie da). Chodzi mi głównie o to żeby bębenek zamka nie wychodził z zamka po włożeniu kluczyka i żeby sie nie obracał o 360 stopni.



piotr1134

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: piotr1134 » pt sie 22, 2014 17:07

Ma ktoś rozeznanie czy jest możliwość dostania się do śrubki którą trzeba odkręcić by wyciągnąć wkładkę zamka z drzwi np po zdjęciu boczka ? Problem jest taki, że śrubka na torx 20 się obrobiła i nie da się jej odkręcić przez dziurę torxem z zewnątrz drzwi. Dało by radę naciąć ją na śrubokręt płaski bądź odkręcić żabką ?



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 586
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Kris-THC » sob sie 23, 2014 01:15

Żabką? Chyba żartujesz, przyznaj lepiej czym zczochrałeś torxa hehehe. Są końcówki udarowe z bijakiem do wykręcania takich zmęczonych śrub, popytaj w sklepach z narzędziami.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

piotr1134

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: piotr1134 » ndz sie 24, 2014 14:13

Nie ja zczochrałem, tylko poprzedni właściciel. Torx 20 za luźny a 25 nie da się nabić.Kris-THC, mógłbyś podlinkować taką końcówkę ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości