Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

dany2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 28, 2009 13:08
Lokalizacja: Skórcz

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: dany2b » czw lip 14, 2011 22:50

PRZEMO0078 pisze:dany2b możesz wysłać zdjęcia którą część dorobiłeś?? i jak ją dorobiłeś?? bo ja już sie morduje z szyberdachem 3 dzień i dalej kupa :grrr:
jesli jestes jeszcze zainteresowany tym elementem daj znac na prv dany2bb@o2.pl gdybys niedorobil tego elementu to jestem w stanie go dorobic... dorobiony element jest wieczny :) mam go juz 2 rok i otweram nawet w -30C i nie mq problemu

pozdrawiam



Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: syncroo » wt lip 19, 2011 19:15

więc i ja się podepnę pod temat. Jeżeli dobrze myślę to poszła prowadnica od strony kierowcy czyli norma :helm: ale jest problem bo nie działa ten guzik od sterowania. Ktoś tam pisał o jakiejś przesłonie ale nie znalazłem nic innego poza zaślepką ze "strzałką" (to od ręcznego sterowania). Pytanie czemu to nie działa? za rozbieranie sufitu bede zabierał się jutro albo pojutrze bo mam wrażenie że mam tam coś z kablami namieszane. Ewentualnie który bezpiecznik jest od szyberu żeby go sprawdzić?

tak to u mnie wygląda. To co zaznaczyłem że mam połamane to prowadnica tak? Bo od strony pasażera ten cyndzel wlaśnie podnosi szybe do góry lekko jak go ruszę.

Obrazek

(zdjęcie zapożyczone z tematu i zmodyfikowane na własne potrzeby)

EDIT 20-07-2011

Bezpiecznik jest dobry - znalazłem rozpiske który jest do czego :)

Silniczek od szybru ani drgnie. Może mi się uda jakiś klucz dopasować do ręcznego otwarcia.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » śr lip 20, 2011 11:11

syncroo pisze:Ktoś tam pisał o jakiejś przesłonie ale nie znalazłem nic innego poza zaślepką ze "strzałką" (to od ręcznego sterowania).
No właśnie o to chodzi. A ta zaślepka ze strzałką zasłania Ci otwór na ten kluczyk do ręcznego otwierania szyberdachu? Jeśli nie to wtedy przycisk działał nie będzie. Musi być zasłonięta



Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: syncroo » śr lip 20, 2011 15:31

jak patrzyłem po raz pierwszy pod pokrywe to przesłona zasłaniała otwór na ten klucz. Ruszałem tym i bez efektu. To jest jakiś specjalny klucz? Gwiazdka czy cuś?



woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: woyasvr6 » sob lip 23, 2011 00:03

Witam chlopaki.. :bajer: A ja troszke z innym pytaniem i problemem szyberdachu..A wiec,Otwierac sie otwiera,do gory i w tyl,ale gdy wciskam przycisk zamkniecie to szyba mi sie otwiera do gory i w tyl,to tez zalezy w jakiej pozycji mam otwarte...Szyberdach musze zamykac na wyczucie,lub spogladac z gory dachu...Nie mam pojecia cio moze byc.... :-(


VR6.....droga jest.....

The G.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 16:57
Lokalizacja: wałbrzych

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: The G. » sob wrz 10, 2011 11:58

Można by odświeżyć rysunek z linku? :los2:



krzys521
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 15:16
Lokalizacja: z polski

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: krzys521 » pt wrz 23, 2011 14:19

siema pany ja mam zupełnie inny problem szyber cały manualnie czyli tym kluczem jak kręcę jest wszytko cacy ale kiedy podłączam silnik jest już problem a dokładnie słychać ze przekaźniki cykają ale silnik ani drgnie dodam ze klapka z blokada jest zamknięta i nic nie trybi. najlepsze jest to ze przed cała zabawa paliła mi sie lampka w suficie a teraz nawet ona nie chce sie palić w przełączniki szybra świeci się na zielono bezpieczniki wszystkie całe ale jak nie chce ruszyć tak nie. dodam ze mam dwa silniki i ta sama objawa jest. wiec co może być przyczyną bo szyber mam w pozycji uchylonej czy zamknięty to i tak nic to nie zmienia nawet jak trzymam silnik w reku tez go nic nie rusza a tylko słychać jak cyka przekaźnik wiec oco caman ? :/



Awatar użytkownika
dazzal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 13:07
Lokalizacja: Mikolow

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: dazzal » sob mar 03, 2012 00:08

Co zrobic? Szyberdach się podnosci super ładnie. Jak chce zamknac to tylko jedna strona sie zamyka, a druga pozostaje dalej otwarta? Wiecie jak to naprawic (jakaś zapatka nie trybi)??


Old volkswagens don't die they get lower

Golfina: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p5442424" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » sob mar 03, 2012 18:32

dazzal pisze:Co zrobic? Szyberdach się podnosci super ładnie. Jak chce zamknac to tylko jedna strona sie zamyka, a druga pozostaje dalej otwarta? Wiecie jak to naprawic (jakaś zapatka nie trybi)??
Widać nie czytałeś tematu, uszkodzona prowadnica szyberdachu, pewnie ta lewa. Jak tak to lewa strona Ci się nie zamyka. I pewnie jakbyś chciał do tyłu otworzyć to jedna strona by CI szła, ale to chyba nie zawsze. Odchyl do góry i sprawdź, lewą stronę zapewne czy jest takie coś:
Obrazek
I zobaczy czy to jest pęknięte tak jak u mnie, ewentualnie porównaj z drugą stroną. Te dwie części w kółku i kwadracie powinny być połączone. Pozdro :bajer:



Awatar użytkownika
dazzal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 13:07
Lokalizacja: Mikolow

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: dazzal » ndz mar 04, 2012 01:01

da sie gdzies to kupic i wymienic? czy caly mechanizm do wymiany?


Old volkswagens don't die they get lower

Golfina: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p5442424" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » pn mar 05, 2012 14:50

Mozna kupic prowadnice (droga) mozna sprobowac naprawic. Moze w tym roku sie w koncu za to zabiore i zrobie :) podobno mozna to tez zrobic bez wyjmowania szybra i podsufitki ale to musze do jednego goscia napisac i zapytac bo z samym wyciagnieciem duzo roboty jest..



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » pn mar 19, 2012 16:17

Więc tak, wiosna idzie to wziąłem się znowu za szyberdach... Zrobiłem go od góry bez wyjmowania szybra z samochodu, wystarczyło zdjąć szybę. Zastosowałem drucik miedziany, poszedłem po niego do zakładu co przewijają silniki, najpierw lekko ponad 1 mm to był trochę za gruby, wziąłem dzisiaj.. 1 albo 0.8 mm i jest elegancko, nic z niczym nie koliduje. Oto foto jak to wygląda:
Obrazek
Przy tym ułamanym końcu drucik włożyłem pod tą prowadnicę, to trzeba po prostu próbować aż się trafi, włożyłem tam ile sie da, zagiąłem i zakręciłem tam z drugiej strony :P Potem po testach naciągnąłem jeszcze bardziej i znowu zakręciłem.
Koszulki termokurczliwej nie używałem, znaczy była założona i ją odciąłem, zrobiłem tak jak napisał kolega Cefaloid na drugiej stronie w tym temacie. U mnie wygląda to tak:
Obrazek
Trochę tylko sprawę z tym zwaliłem bo ten plastik jest za niski, bez szyby wszystko działa elegancko ale z szybą potrafi już lewa strona pójść do góry.. Zrobię to jak będę miał trochę czasu i chęci to to poprawię, na razie pomagam lewej stronie przy zamykaniu :) Ale przy otwieraniu nic nie koliduje bo te 'skrzydełko' nie jest w zapadce tylko obok, i dzięki temu ta cała część poszła do góry. Duży przy tym roboty nie było wystarczyło wyjąć tego "pieska" wybić ośkę spasować i dociąć nowy plastik wywiercić dziurkę złączyć włożyć do szybra i przetestować :) Po robocie nasmarowałem szyber wazeliną. Mam nadzieję że trochę mi posłuży, a jak drucik puści to mam w schowku zapasowy :bajer:
Mam nadzieję że to co tutaj napisałem się komuś przyda, wiosna się zaczyna to i szyberdach coraz potrzebniejszy :)

Pozdro



Aniołekg3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 30, 2010 21:57

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: Aniołekg3 » czw maja 03, 2012 22:59

Odświeżę troszkę:)
No wiec week Majowy wiec zabrałem się za naprawę szyberka :) (czyszczenie tapicerki, malowanie plastików przy okazji)
Z Analizy wyszło Mi że piesek się unosi wiec próbowałem zmienić kółko w piesku na większy plastik
co zaowocowało pęknięciem jednej ze stópek w piesku:(
Tracąc nerwy zadzwoniłem do Naprawy szyberdachów za co zawołali 180 zł za naprawę ( z Obietnica że już to sie nie zepsuje )
troszkę przeraziła Mnie suma a że nadal jest ciepło trochę wolnego to mam czas próbować
naprawić to samemu.
Tylko że...
Nie kumam kwestii z dorobieniem tej nóżki :(:(
Miałby Ktoś jakieś fotki jak to powinno wygladac?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » pt maja 04, 2012 12:30

Aniołekg3, o to Ci chodzi?
Obrazek
Foto z 1 strony tego tematu. Tylko tam też chyba jedna stopka ułamana. Obawiam się że u mnie jest podobnie..



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości