Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

greg

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: greg » wt maja 06, 2008 22:21

dzięki Rakczek bez którego cała ta operacja byłaby utrudniona zamontowałem MFA w moim golfiku
Wajcha zmiany MFA byłą kiedyś wymieniona w aucie (złamana podczas wypadku) więc nie musiałem do całej zabawy zdejmować poduszki, ale gdyby ktoś z was musiał zakładać wajchę to żeby wymienić ją trzeba odpiąć poduszkę, odkręcić kierownicę a dopiero wykręcicie wszystkie śrubki mocujące osłonę. Jeśli natomiast macie już wajchę ale bez wiązki wystarczy odkręcić 2 śrubki (śrubokręt krzyżowy) - widoczne tak jakby od podłogi i zdjąć górną osłonę kolumny kierowniczej, wypinamy wtyczkę duża kierunkowskazów , następnie cienką 6 pinową wtyczkę właśnie MFA - we wtyczce aktualnie macie tylko 2 kabelki - wiec montujemy jeszcze 4
Pin 1 - kabel idący do zegarów - wtyczka zielona pin 24
Pin 2 - kabel idący do zegarów - wtyczka zielona pin 23
Pin 3 - kabel podpięty do masy
Pin 4 - kabel idący do zegarów - wtyczka zielona pin 25

Teraz trzeba zajrzeć do tej samej wtyczki zegarów i jeśli w pinie 32 nie ma kabelka- trzeba pociągnąć go do pomarańczowej wtyczki znajdującej się nad przekaźnikami PIN 2 - ja tego kabelka nie miałem ale co ciekawe - kabelek od kompa silnika do wtyczki pomarańczowej jest a nie było tylko pomiędzy wtyczką a zegarami - gdyby jednak dalej w kierunku komp anie było to po zdjęciu osłony podszybia i otwarciu klapki (aby od góry dostać się do wtyczki pomarańczowej ) od PIN 2 dajemy kabelek do wtyczki
Obrazek
Obrazek
kompa silnika PIN 18 - to jest sygnał zużycia paliwa. Teraz może ktoś chce mieć na MFA temperaturę - dajemy czujnik w zderzak - jeden kabel do czujnika z masy drugi id czujnika do zegarów - zielona wtyczka pin 26. No to mamy załatwione wiązki teraz pora na zegary.
Wyjmujemy stare zegary - wkładamy inne ale z MFA (jeśli mamy CAN to łatwo dostać z 1/2 FIS) - no i teraz jeśli mamy PIN do zegarów to mamy z górki - jak ich brak - kabel + VAGtacho - wyciągamy PIN - potem dokodowujemy kluczyki (ile tam nam potrzeba) , potem ustawiamy zegary - polega to na wpisaniu kodu kraju + kod silnika - w moim przypadku prawidłowy wpis powinien wyglądać tak 00141 ale.. zegary mam od 1,6 co ciekawe w milach więc wpisaliśmy kod kraju(żeby był ładny gong 00343 - ostatniej cyfry nie dało się wpisać 1 bo licznik nie obsługuje 1,4 - ale - prędkość wskazuje ok, drogę też, zużycie paliwa też, gong i tu ciekawe - otwieram drzwi a kluczyk zostaje w stacyjce słychać gong ale taki jak w USA czyli coś w stylu bę bę bę a jak wyjmę kluczyk a zostawię np światła to normalne bzzzzzz. Próbowałem przekodować na 00643 - niby było ok ale... w moich zegarach powyzej 125km/h zaczyna załączać się brzęczyk i nie przestaje aż zwolnię do 120km/h - więc możecie potestowąć - w zegarach z CAN to nie nastąpiło.
potem wstawie fotki (bo ciemno się zrobiło)

[ Dodano: Wto Maj 06, 2008 10:27 pm ]
Obrazek

[ Dodano: Sro Maj 07, 2008 12:19 am ]
a byłbym zapomniał - na wyświetlaczu jak ktoś sie przyjrzy pokazuje że niby mile /h itd ale same liczby są w km/h i w l/km a nie galonach
Ostatnio zmieniony pn maja 19, 2008 23:28 przez greg, łącznie zmieniany 3 razy.



bulon1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:47
Lokalizacja: Myszków

MFA problem

Post autor: bulon1 » sob mar 20, 2010 13:44

Witam, mam problem z MFA - starałem się zamontować zgodnie z opisem lecz pojawił się problem i nie wiem jak go rozwiązać - mianowicie nie działa funkcja przełączania pomiędzy funkcjami mfa (np. z zegara na spalanie itd.) co dziwne połączenie działa i tak jakby próbowało się przełączyć (widać na wyświetlaczu zmianę) lecz zostaje ta sama funkcja. czy ktoś wie może jak ten problem rozwiązać ?



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Montaż MFA krok po kroku

Post autor: pekol » wt sie 03, 2010 00:12

jakie zegary musze szukac ( z jakimi oznaczeniami ? )
mam silnik 1.6 16v, wczesniej 1,4 16v kompa nie byl zmieniany


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Awatar użytkownika
zawadziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:36

Montaż MFA krok po kroku

Post autor: zawadziu » wt paź 26, 2010 18:52

Mam pytanie. Której wersji vag'a użyć do wczytania pinu zegarów, ponieważ przy odczytywaniu kanału występuje błąd na vag'u 311, a vag 409 nie chodzi pełna wersja



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Montaż MFA krok po kroku

Post autor: pekol » śr paź 27, 2010 09:02

do pinu ja uzywalem Commandera, zaskoczylo bez problemu, nie wiem jak z vag comem ale musisz meic pełna wersje do tego raczej


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Awatar użytkownika
zawadziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:36

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: zawadziu » śr paź 27, 2010 15:07

Piny oba mam, może źle sprecyzowałem i trudno zrozumieć o co mi chodzi. Więc wytłumaczę. Mam instrukcje z forum leona. Wszystko mam podłączone i teraz została sprawa zgrania immo.

Kod: Zaznacz cały

wchodzimy 17-Instrumenty , 11-Login , wpisujemy PIN nowych zegarów który wyczytaliśmy, potem 10-adaptacja kanał 50 i wpisujemy jako nowa wartość PIN starych zegarów, dajemy zapisz , zostanie nam przepisany numer PIN i numer nadwozia z silnika do nowych zegarów. Wyłączamy stacyjkę , od nowa 17-Instrumenty , 11-Login , wpisujemy PIN dotychczasowych zegarów czyli ten który mieliśmy od zawsze w autku , 10-adaptacja kanał 21 i wpisujemy 0 jako ilość kluczyków, po zapisaniu 0 wpisujemy 2 i jako „NewKeys” robimy zapisz. Wyłączamy stacyjkę , lampka immo zaświeci się na chwilę i zgaśnie , wyłączamy stacyjkę , szybko wkładamy kolejny kluczyk do zaprogramowania i ponownie włączamy stacyjkę. Po tym wszystkim odpalamy silnik i sprawdzamy oba kluczyki
Więc tak wchodze w 17-Instrumenty, 11-Login podaje pin nowych zegarów. Potem 10-adaptacja kanał 50 i tu nie chce wczytać wartości. Pole nowa wartość jest nieaktywne. Sprawdzałem inne kanały po kolei i niektóre działają, a niektóre nie. Ktoś mi coś poradzi? jeżeli to ma znaczenie to nie mam can i kupiłem zegary tez bez can od tej samej wersji silnikowej czyli 1.4



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: owies » czw paź 28, 2010 19:18

zawadziu pisze: Potem 10-adaptacja kanał 50 i tu nie chce wczytać wartości. Pole nowa wartość jest nieaktywne ... jeżeli to ma znaczenie to nie mam can i kupiłem zegary tez bez can
Porada z forum leona dotyczy przypadku gdy w aucie zmieniamy licznik immo3 na inny z immo3.
U ciebie kanał 50 nie jest dostępny ponieważ masz tylko immo2, a tutaj nie ma możliwości przyjęcia starego pinu przez nowe zegary. Nie przejmuj się tym.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: seebst » czw paź 28, 2010 20:38

greg pisze:otwieram drzwi a kluczyk zostaje w stacyjce słychać gong ale taki jak w USA czyli coś w stylu bę bę bę a jak wyjmę kluczyk a zostawię np światła to normalne bzzzzzz.
A da się zrobić tak, żeby był ten gong bę bę bę, ale licznik normalnie pokazywał w litrach i w kilometrach w przypadku AGR'a (bez can)?



Awatar użytkownika
zawadziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:36

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: zawadziu » pt paź 29, 2010 08:28

owies, To co mam zrobić po kolei żeby zmienić ten licznik?



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: pekol » pt paź 29, 2010 12:27

zawadziu, prosciej jest dokodowac stare kluczyki do nowych zegarow...
zajmuje to 3 min roboty

seebst, gong jest tylko w ameryanskich wersjach wiec sie automatycznie na mile przerzuci


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Awatar użytkownika
xxKOLOMBOxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: sob maja 16, 2009 15:04
Lokalizacja: [ŚLĄSK]

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: xxKOLOMBOxx » pt paź 29, 2010 15:09

seebst pisze:A da się zrobić tak, żeby był ten gong bę bę bę, ale licznik normalnie pokazywał w litrach i w kilometrach w przypadku AGR'a (bez can)?
tak da się ale niestety niedogodnością jest gong powyżej chyba 130km/h czy 110 już nie pamiętam


Obrazek

Awatar użytkownika
xxKOLOMBOxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: sob maja 16, 2009 15:04
Lokalizacja: [ŚLĄSK]

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: xxKOLOMBOxx » pt paź 29, 2010 15:10

seebst pisze:A da się zrobić tak, żeby był ten gong bę bę bę, ale licznik normalnie pokazywał w litrach i w kilometrach w przypadku AGR'a (bez can)?
tak da się ale niestety niedogodnością jest gong powyżej chyba 130km/h czy 110 już nie pamiętam


Obrazek

Awatar użytkownika
zawadziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:36

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: zawadziu » ndz paź 31, 2010 14:00

Dobra już zrobione :) Dzięki owies i pekol jak by co to w wersji z immo 2 wystarczy pin nowych zegarów.

Kod: Zaznacz cały

Łączymy sie z licznikiem [17] i wprowadzamy ze starego licznika kodowanie.
Ponownie łączymy sie z licznikiem [17] i wybieramy adaptacja [10] wpisujemy nr kanału 00, natępnie [read], [save], [done go back], [close controller]. wyłaczamy zapłon i włączamy za ok pół minuty, nie uruchamiamy silnika.
Łączymy się z licznikiem, logujemy się za pomocą pinu nowego licznika w formie 0XXXX. Wybieramy adaptację [10[, kanał 21, wpisujemy 0 i zatwierdzamy, następnie wpisujemy liczbę kluczy, które chcemy dopasować i zatwierdzamy oraz opuszamy adaptację i Vag-com. Klucz w stacyjce powinien się już dopasowac, lampka immo gaśnie. Wyciągamy klucz i wkładamy następny, lapka immo znów zgaśnie , uruchamiamy silnik ostatnim dopasowanym kluczem



Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

Montaż MFA w mk4 krok po kroku

Post autor: awo250 » wt lis 23, 2010 14:44

witam jestem w trakcie montażu licznika 1/2 fis mam szynę CAN. stary jak i nowy liczniki maja 920 w nr. i teraz pytanie czy muszę podłączać kabel od zużycia paliwa ? pzrd
ok już wiem nie muszę podpinać. dzięki "owies" :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości