[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: Kulon » wt mar 11, 2008 22:51

Witam
Postanowiłem zamieści instrukcje co i jak jeżeli chodzi o zdejmowanie przedniego zderzak w Golfie IV, a więc:

1.Na poniższym zdjęciu zanaczyłem kropakami gdzie są śruby do odkręcenia w przedniej części zderzaka. Oczywiście najpierw trzeba zdjąć grill, jest na zatrzaski więc nie będzie problemu.
Obrazek

2. Na drugim i trzecim zdjęciu zanaczyłem w którym miejscu są śruby do odkręcenia, niestety już zdążyłem odkręcić oraz ich miejsce przeznaczenia, trzecia śrubka jest dokładnie pod znaczkiem w grillu.
Obrazek Obrazek

3. Na czwartym zdjęciu zanaczyłem gdzie jest śrubka do odkręcenia w zaślepce w zderzaku pod lampą (akurat prawą) ale z lewej jest to samo.
Obrazek

4. Na piątym zdjęciu są zaznaczone kółeczkami miejsca gdzie trzeba wykręcić śrubki od strony nadkola (akurat zdjęcie jest z prawego nadkola ale z lewej jest identycznie)
Obrazek

5. Na szóstym zdjęciu jest już zdjęty zderzak i miejsce oznaczone gdzie przykręcona jest lampa. Jeżeli odkręci się wszystkie śrubki z poprzednich punktów wystarczy delikatnie pociągnąć zderzak i sam wypada z pierwotnego miejsca.
Obrazek

6. Szóste zdjęcie to już formalność, skaładamy i skręcamy analogicznie jak rozkręcaliśmy, u mnie wszystkie śruby to były tylko 2 klucze TORX, przyda też się śrubokręt płaski do podważenia, no i po całej filozofii.
Obrazek


Mi cały proces zdjęcia zderzaka, wymiany lamp na soczewki i skręcenie zajeło nicałe 40 minut. No ale efekt jest jak mój Variancik otrzymał nowe oczka.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 13:27 przez Kulon, łącznie zmieniany 4 razy.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Demontaż zderzaka przód MK4 Golf IV - wymiana lampy - fo

Post autor: mojama » ndz mar 16, 2008 13:12

Świetna fotoporada.
Chciałbym zapytać o punkt trzeci a dokładnie o sposób wyjęcia tej kratki ze zderzaka. Gdzie podważyc jak to ciągnąć żeby nie połamać? Wczoraj próbowałem ale dla bezpieczeństwa tejże kratki musiałem zrezygnować :)


pozdrawiam,



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Re: Demontaż zderzaka przód MK4 Golf IV - wymiana lampy - fo

Post autor: Kulon » ndz mar 16, 2008 17:21

mojama pisze:Świetna fotoporada.
Chciałbym zapytać o punkt trzeci a dokładnie o sposób wyjęcia tej kratki ze zderzaka. Gdzie podważyc jak to ciągnąć żeby nie połamać? Wczoraj próbowałem ale dla bezpieczeństwa tejże kratki musiałem zrezygnować :)
pozdrawiam,
Witam
Kratke ściaga się w następujący sposób, na zdjęciu poniżej zaznaczyłem gdzie musisz włożyć "paluszki" i jednocześnie w tych miejscach nacisnąć i pociągać delikatnie żeby wyskoczyła kratka. Jak się przyjżysz dokładnie swojej kratce to zobaczysz że w tych miejscach są delikatne wycięcia i w tych miejscach należy nacisnąć w dół żeby plastikowe zatrzaski poszły w dół i uwolniły swobodne wyjęcie.
Pozdrawiam
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 17:23 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Demontaż zderzaka przód MK4 Golf IV - wymiana lampy - fo

Post autor: mojama » ndz mar 16, 2008 20:54

Dzięki, chyba powinienem dać radę.
A teraz tak mi przyszło do głowy, czy tej śrubki nie da się odkręcić bez wyjmowania tej kratki, przez szczelinę? Teraz nie jestem w stanie tego sprawdzić...

Mam jeszcze pytanie w sprawie grila. Ile zaczepów dokładnie go trzyma? Mi się udało wyczepić po prawej stronie dwa (góra i dół), po lewej to samo, na środku pod znaczkiem jeden, ale coś go nadal trzyma.
No i co z tą rączką do otwierania klapy która przechodzi przez niego?
:pub:



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz mar 16, 2008 22:59

mojama pisze:czy tej śrubki nie da się odkręcić bez wyjmowania tej kratki
nie da się
mojama pisze:Ile zaczepów dokładnie go trzyma?
zaczepów jest tyle ile zaznaczyłem miejsc na 1 zdjęciu, z tym najpierw trzeba odpiąć rączke od otwierania klapy (jest tam blaszka którą podnosisz i przy pomocy śrubokręta wypychasz plastiki z bolca), następnie na tej długości są zatrzaski - delikatnie trzeba, i później podnosimy do góry grill naciskająć dół w strone komory silnika i grill już jest zdemontowany. Wszystko tam jest jak klocki LEGO, inaczej nie będzie pasować.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » pt lip 25, 2008 19:19

Dodam jeszcze że pod lewą kratką tą od kierowcy jest czujnik temperatury zewnętrznej ( przynajmniej u mnie tak jest) trzeba go odpiąć aby całkowicie zdemontować zderzak
Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2008 19:19 przez roboform550, łącznie zmieniany 1 raz.


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » pn kwie 27, 2009 08:36

Świetna Sprawa.
Bardzo mi sie to przyda. mam rozbity klosz od Prawego leflektora i o ile się nie mylę, to muszę zdjąć całość aby dojść do leflektora.
Może ktos zna dobrą radę do mojego przypadku?? zmienić cała lampę czy wystarczy klosz??
A a może macie namiary na jakies fajne lampy??


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KonradzikIV » pn kwie 27, 2009 08:48

LEVI84, kolego wszystko zależy od tego ile masz kasy, klosz to chyba najtańsze rozwiązanie jak kupisz lampy to zawsze mogą sie różnic odcieniem itp lampy polecamy takie jak założył kolega Kulon, roboform550, i ja czyli ORI XENON


Obrazek

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » pn kwie 27, 2009 11:01

No tak. Na razie kloszek kupię na Allegro i tyle.
Na razie Lampy to troche za drogi wydatek. Więc zmienie tylko klosz, ale w przyszlości planuję zmiane lamp. :) choć mnie podoba sie cos takiego:

Obrazek
Do czarnego autka myślę, że przyzwoicie by wygladalo. Ale na razie tylko klosze.
A orientujecie się czy trzeba wykręcić całą lampę aby zmienić klosz, czy wystarczy tylko zdeżak i wkleić klosz silikonem do szkła??

Ale mam pytanko, czy zmieniać zaraz obydwa klosze, czy wystarczy ten jeden??
Nie jestem pewien czy wszystkie klosze mają jednakowa przejżystość??
A co do tych lamp ORI XENON powiedzcie jak wyglada ich montaż?? czy trzeba sie jakoś szczególnie wysilać, czy wystarczy je wpiąć w piny auta i działają?? co ze sterowaniem katem świecenia itp... Wszystko gra jak w orginalnych?? Nio i jaki to był koszt i gdzie kupiliście??
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2009 11:27 przez LEVI84, łącznie zmieniany 5 razy.


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn kwie 27, 2009 14:24

LEVI84 pisze:A orientujecie się czy trzeba wykręcić całą lampę aby zmienić klosz
trzeba ściągać zderzak i wyjąć lampe


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » wt kwie 28, 2009 11:19

A czy klosz trzeba przytwierdzić tym sylikonem do szkła, czy tam może sa jakies uszczelki i zatrzaski??
jak tylko dojdzie do mnie klosz to umieszczę mały opisik co i jak pokolei robiłem z tym kloszem.
A koledze BARDZO dziekuję za pomoc i przydatną instrukcję jak rozkręcić przód aby dość do lamp.
A mam takie małe pytanko, jak zdjąć ta kratkę zaraz pod maska - ta na której jest znaczek VW?? to jest na wcisk, ale gdzie podwazyć itd... żeby nic nie uszkodzić :)


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » śr kwie 29, 2009 16:16

LEVI84 pisze:klosz trzeba przytwierdzić tym sylikonem
tak
LEVI84 pisze:jak zdjąć ta kratkę zaraz pod maska - ta na której jest znaczek VW?? to jest na wcisk, ale gdzie podwazyć
najlepiej to jej nie zdejmować - przy samym zamku są takie plastikowe bolce które najpierw trzeba wyjąć - później trochę odgiąć od komory silnika a następnie podważyć do góry i wychodzi - dalej odkręcasz śruby mocujące zderzak i w sumie ściągasz zderzak bez ściągania grilla

będę ściągał zderzak w weekend to lepiej to obfotografuje - pozdro
Ostatnio zmieniony śr kwie 29, 2009 16:17 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » śr kwie 29, 2009 19:13

Witam.
Poradziłem sobie z tym grilem, jest na wcisk, a koło zamka jest mała dzwigienka, którą trzeba wcisnąć śrubokrętem i ładniutko wychodzi.
Ale zamka klapy nie wyciągałem ani nic, podwiesiłem gril pod maskę tak, żeby nie przeszkadzał i gitarka.

Strasznie się namęczyłem, żeby usunąć stary sylikon z tej rynienki, tym bardziej, że były tam resztki szkła, ale też poszło, resztki powydłubywałem i przetarłem papierkiem ściernym, Jutro przetrę spirytusem, zeby pozbyc się tłuszczu i zasylikonuję.

Macie jakieś rady??
albo na co powinienem uważać itd??


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

paliwodaa5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 19, 2009 12:13
Lokalizacja: Łódź

Post autor: paliwodaa5 » śr cze 24, 2009 10:18

Witam...
A jak to jest z tym demontazem zderzaka gdy mam spryskiwacze reflektorow???
Czy do zmiany zarowki postojowej koniecznie musicie wymontowywac lampe??



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości