Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Sator007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 18:12
Lokalizacja: Sieradz/Wieluń

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Sator007 » wt wrz 02, 2014 00:13

Mam już zrobioną cała instalację tych moich elektrycznych szyb.Wszystko śmiga,tylko występują dwa problemy.
1.W lewych przednich drzwiach gdzie są dwa przyciski do sterowania szybami obu przednich drzwi sterowanie działa mi odwrotnie,tzn. gdy nacisnę przycisk na dól szyba idzie mi do góry, a gdy nacisnę do góry to idzie mi na dól,poza tym lewy przycisk opuszcza mi prawą szybę ,a prawy lewą. Jak można temu zaradzić żeby to poprawić (czy jakoś zamienić bieguny na przełączniku i jak to zrobić ewentualnie ? )
2.Drugi problem dotyczy prawej tylnej szyby,chodzi o to ,że po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku czy opuszczania czy podnoszenia szyby opuszcza się skokowo,tak na kilka razy,jak temu zaradzić ?



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » wt wrz 02, 2014 07:34

w pierwszym przypadku musisz wyszukać probówką kable odpowiedzialne za opuszczanie i podnoszenie szyby i zamienić je miejscami to powinno rozwiazac sprawe



Sator007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 18:12
Lokalizacja: Sieradz/Wieluń

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Sator007 » wt wrz 02, 2014 12:36

Myślę ,że trzeba wypiąć tę wtyczkę ,która jest wpinana w ten przycisk ,który steruje mi obiema przednimi szybami.Wtyczka ta jest 6-pinowa.Kolorystyk kabli według numeracji pinów wygląda tak :
6.Brązowy
4.Brązowy
2.Biało-Czerwony
1.Szaro-Zielony
3.Żółto-Czerwony
5.Niebiesko-Brązowy

Może ktoś posiada schemat takiej wtyczki gdzie jest rozpisane,które kable odpowiadają za podnoszenie i opuszczanie obu szyb,bo ja nie wiem jak to sprawdzić i tym bardziej za pomocą czego.



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » śr wrz 03, 2014 11:44

Probówka do masy i od tyłu wtyczki wkładasz probówkę i jednocześnie przyciskasz guzik np góra lewa szyba i patrzysz kiedy ci się zaświeci probówka. Wtyczka musi być podłączona do przycisku i auto na zapłonie



Sator007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 18:12
Lokalizacja: Sieradz/Wieluń

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Sator007 » śr wrz 03, 2014 14:22

Problem z odwrotnie działającymi szybami w lewych przednich drzwiach rozwiązany :grin:
Znalazłem wczoraj w necie schemacik z pełną rozpiską kabli w tej wtyczce i wystarczyło tylko zamienić położeniem 4 kable.Teraz tylko muszę jeszcze rozwiązać problem z tą działającą skokowo prawą tylną szybą.Poza tym mam jeszcze do rozwiązania uruchomienie podświetlenia takich czerwono-białych lampek znajdujących się w dolnym rogu boczków moich obu przednich drzwi,gdyż jak do tej pory nie udało mi się jakoś uruchomić tego podświetlenia .Te boczki mam od Vento i może dlatego jest problem z uruchomieniem tego podświetlenia,gdyż to są dwie różne instalacje z róznych lat pochodzące.Może ktoś z kolegów tutaj zna jakieś rozwiązanie tego problemu.



murgenzzr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob sty 12, 2013 18:17

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: murgenzzr » śr wrz 03, 2014 21:18

A ja mam pytanie, przelozylem instalacje i silowniki z golfa3 ze zlomu, niestety nie dalo sie sprawdzic czy dziala wszystko, zalozylem u siebie i niestety tyl nie dziala. Ma wplyw na to fakt ze silowniki leza sobiepod autem a wiazka jest tylko podpieta i idzie przez srodek kabiny ???



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: jhosef » pt wrz 05, 2014 11:45

murgenzzr pisze:A macie Panowie jakis pomysl dlaczego tylne szyby w golfie3 mi nie dzialaja. Przelozylem wszystko z golfa ze zlomu i tam nie bylo jak sprawdzic czy dzialaja, wiazki w dzrzwi i glowna mam zalozone i wszystko podpiete po kolorach.
A prąd jest?



Sator007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 18:12
Lokalizacja: Sieradz/Wieluń

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Sator007 » pt wrz 12, 2014 14:12

Problem z lampkami w drzwiach przednich rozwiązany :P
Teraz mam jeszcze do rozwiązania jedną kwestię.Rzecz dotyczy głośników w moim Golfie,których w moim aucie zostało fabrycznie zainstalowane troszeczke.Konkretnie : dwa na desce rozdzielczej,dwa w przednich drzwiach, i cztery w tylnych drzwiach ( z tych są dwa małe obok klamki ).I teraz mam pewien problem,otóż przy rozbiórce oryginalnych boczków po ich zdjęciu do kabli głośników było zamontowane coś takiego co umieściłem na zdjęciach poniżej.Zastanawiam się teraz co to jest i jaką rolę to miało pełnić przy tych głośnikach ?Czy jest to jakiś rodzaj filtra,czy też może zwrotnica z kondensatorem ? Pytam dlatego gdyż jak na razie po ponownym zakładaniu boczków tym razem od Venta odciąłem to od tych kabli gdyż nie za bardzo to pasowało do tej wiązki drzwiowej,którą przekładałem podczas montażu elektrycznych szyb.Nie wiem czy dobrze zrobiłem pomijając tą część ?


ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » ndz wrz 14, 2014 10:36

To na bank są zwrotnice



andrzej445
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 14:02

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: andrzej445 » pn wrz 22, 2014 14:23

Witam panowie, mam problem z elektryczną szybą.
Na początek dodam że mam Golfa z 1992 roku z manualnymi szybami (+ elektryczny szyberdach) i rozpocząłem jego elektryfikację. Udało mi się kupić wiązkę kabli drzwiowych przednich, wiązkę główną do skrzynki bezpieczników oraz mechanizm drzwi pasażera (bez mechanizmu kierowcy, ale paczka juz do mnie idzie). Założyłem wszystko co miałem, połączyłem wtyczki, testuję - działa. Zadowolony zamówiłem mechanizm kierowcy i czekam. Jednak pojawił się problem na drugi dzień gdy po nocy wsiadłem do auta. Wciskam przycisk szyba nie reaguje. Po kilku próbach szyba skokowo po kilka milimetrów przy każdym wciśnięciu przycisku schodziła, potem znowu przestała i tak co jakiś czas. Rozebrałem wszystko jeszcze raz i doszedłem do następujących wniosków: szyba opuszcza się i podnosi bez zarzutów kiedy drzwi kierowcy są otwarte, i w grę nie wchodzi niestykająca przelotka w drzwiach lub przetarte kable tylko światełko sygnalizujące otwarcie drzwi (po ręcznym wciśnięciu bolca gaszącego światełko mimo otwartych drzwi szyba nie chodzi). Po testach każdej wtyczki z osobna wiem już że: wtyczka czerwona to + z akumulatora, wtyczka szara (kabel szaro niebieski) to podświetlanie przycisków, wtyczka biała (kabel brązowo żółty) to właśnie to połączenie z lampką, wtyczka czarna nie mogę zdiagnozować do czego ona ani gdzie ją nawet wpiąć (bez niej szyby chodziły, chodzą przy otwartych drzwiach kierowcy). Wszystkie wtyczki siedzą sztywno, nie mam pomysłu już gdzie szukać przyczyny. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Zdjęcie mojej wtyczki
Obrazek



andrzej445
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 14:02

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: andrzej445 » wt wrz 30, 2014 16:00

Witam ponownie, piszę kolejny post aby zaktualizować informacje i odświeżyć temat.
Mam już zamontowane dwa podnośniki przednie. Przy obecnym podłączeniu szyba kierowcy działa nawet bez kluczyka w stacyjce, pasażera nie. Szyba pasażera działa jak wcześniej wspominałem przy otwartych drzwiach kierowcy, ale teraz jak zamkniemy drzwi to działa w bardzo małym procencie, tzn. czasem schodzi po troszku, czasem nie, w górę raczej w ogóle nie chodzi, zdarzy się że pójdzie kilka milimetrów. Co może być przyczyną? Skoro działa przy otwartych drzwiach to silnik musi być w porządku, podłączenie raczej też. Wina przekaźnika(ów)? Jak je sprawdzić, co poradzić proszę o pomoc. Pozdrawiam



andrzej445
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 14:02

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: andrzej445 » pn paź 13, 2014 19:08

Kolejny update:
Dziś szyba o dziwo działała bez zarzutów, jednak kiedy zgasiłem silnik i załączyłem zapłon ponownie problem powrócił. Czy nie zagląda tutaj już żaden fachowiec od elektryki i nie wytłumaczy mi co to za czary się dzieją?



Awatar użytkownika
gello1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: pt sie 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: gello1 » pn paź 13, 2014 21:34

Ostatnio montowałem taki zestawik i wszystko działa jak trzeba.
Akurat w golfie "bida edyszyn" czyli CL

Kostki:
Czerwona - stały +
biała - + po zapłonie(włożeniu kluczyka)
zielona - podświetlenie przycisków
szara - krańcówki drzwi (taka sama kostka szara jest zaplątana w kablach za skrzynka bezpieczników)

Ogólnie w CL brak jest kilku kostek dlatego musiałem pojechać na szrot wyjąć kilka i pociągnąć zasilanie z przewodów z tyłu.
A dokładnie podświetlenie przycisków i plus po włożeniu kluczyka(zapłonie)

Obrazek

i wszystko działa.

Tzn szyby działają tylko po włożeniu kluczyka.



andrzej445
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 14:02

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: andrzej445 » pt paź 17, 2014 11:06

to widzę że co wiązka to inne kolory wtyczek i kabli :?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 43 gości